Balnet

Assos Muhafazakar Oteller Hakkında

Assos tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için adeta topraklarına sinmiş bir hoşgörü barındırır içinde. Yüzlerce değişik kültür ve millete ev sahipliği yapmış ve hoşgörü ve anlayış ile sınırlarını çizmiştir.  Bu özelliğini bugün de devam ettiriyor olması bunun bir kanıtıdır. Değişik milletten ve inançtan insanları her yıl kendine çeken Assos bu misyonu ile tanınmaya devam ediyor. Assos muhafazakar oteller, muhafazakar tatil deyince son yıllarda ilk akla gelen yerler arasındadır.

Muhafazakar Tatil

Her insan içinde yaşadığı toplumda gelenekleriyle yaşar. Hayatının her alanında kendini ait hissettiği inanç sistemini özgürce yaşamak ve toplum da bu kimlikle var olmayı isterler. Yemesinden, içmesinden, eğlenmesinden tutun da tüm sosyal ilişkilerine kadar hep sahip olduğu değerler sisteminin gerektirdiği normlarda yaşamaya gayret eder. Bunun dışında yani inanç sisteminin dışında bir yaşantıya zorlandığı zaman özgürlüğüne kısıtlar onu ötekileştirirsiniz. Böyle toplumlar er geç ayrışmaya ve gruplaşmaya içine kapanmaya doğru ilerler. Bu sağlıklı bir toplumun temelini dinamitleye benzer. İnsanlar özgür olmadığı toplumlara kendilerini ait hissetmezler. Tüm bu özgürlük alanlarını ‘tatil’ ihtiyaçlarımız açısında da ele alırsak durum böyledir.

Muhafazakâr bir insansanız sizin inanç sisteminin gerektirdiği ölçüler de tatil yapma hakkınız vardır. Yalnız turizm üstte belirttiğimiz alanlardan her ne kadar farklı ise de özgür ve demokratik ülkelerde dindar insanların da tatil yapabilecekleri tesislerin ve eğlence mekanlarının olması gerekmektedir. Yerli turizm açısından özellikle Akdeniz tatil bölgelerimizde muhafazakâr insanların tatil yapabileceği otel hizmetleri yok denecek kadar azdır veya çoğu yerde yoktur.  Assos muhafazakâr otelleri belki de tarihten gelen tecrübe ve birikimi ile muhafazakâr insanlara kucağını açmış onların isteklerini karşılayacak tesis, mekân ve organizasyonlarıyla tüm turizm bölgelerine örnek teşkil etmektedir. Turizm demek sadece yabancıları tesislerimize doldurup döviz girdisi sağlamak değildir. Kendi insanının tatil ortamını hazırlayamayan bir ülke turizmde üst sıralara tırmanamaz.  Assos muhafazakâr otelleri tecrübesi ve örneği diğer tatil bölgelerine ideal bir prototip sunmaktadır.

Muhafazakâr tatil konsepti oteller ve tesisler için pek zor bir iş değildir; pahalı bir yatırım da gerektirmez. Sadece içinde bulunduğunuz toplumu tanımak ve onların ihtiyaçlarına yönelik konaklama, kamp, eğlence mekanları yapmaktır. Her aile gibi dindar aileler de, birlikte denize girmek, havuza girmek, eğlenmek ister. Sadece küçük rötuşlarla çözebileceğimiz bu tür eksikliklerimiz tamamlayarak muhafazakâr yerlilerimize yatırım yapmak kaybettirmez kazandırır aksine. Assos muhafazakâr otelleri bu konuda en güzel örnek olarak tatil dünyamızda yerini almıştır.

Ülkemizde muhafazakâr ailelerin tatili her zaman sorun olmuştur. Muhafazakar tatil tercih eden bir çiftin örneğin 5 yıldızlı bir otelin içkili lokantasında yemek yeme zorunluluğunun olması aileleri bu tesislere gitmekten alıkoymaktadır. Assos muhafazakâr otelleri artık muhafazakâr ailelerin rahatlıkla tercih edeceği birikime ve kaliteye sahip olduğunu ispat etmiştir.

Tatil genelde sosyalleşmiş toplumlarım simgesi haline gelmiştir. Tatil insanı topluma katıp sosyalleştirdiği doğrudur. Ama bu kaide kendi ülkelerinde sosyalleşemeyip ülkemize gelerek bizim sosyalleştirdiğimiz yabancılara gösterdiğimiz ihtimam kadar kendi ülkemizde kendi insanımıza da aynı ihtimamı gösterip, onların inançları ışığında tatil yapma imkanlarını sunmalıyız.

Bu ne pahalı bir iştir ne de zor bir iştir. Assos muhafazakar otelleri bu anlamda ülkemizdeki tüm tesisler için adeta bir örnek olmuştur. Siz de muhafazakar tatil konseptini benimsiyorsanız Assos muhafazakar oteller ile hayalinizdeki tatili gerçeğe dönüştürebilirsiniz.