Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Assos Muhafazakar Oteller

Yükleniyor..

Assos, tarih, doğa ve denizle iç içe olmak isteyenlere birbirinden değişik konaklama seçenekleri sunsa da bölgede sadece muhafazakar tatilciler için hizmet veren Assos muhafazakar oteller bulunmuyor. 

 

Kazdağları eteklerinde yer alan Assos Athena Tapınağı’nın çevresinden başlayıp, büyüleyici Midilli manzarası eşliğinde Kuzey Ege kıyılarına kadar  inen Assos otelleri, genellikle karma yapıda hizmet veren tesisler. Çoğunlukla Osmanlı döneminden kalma taş evlerin restore edilmesiyle hizmete açılmış butik otellerden oluşan Assos konaklama seçenekleri arasında az sayıda havuzlu ve modern, denize sıfır Assos otelleri de mevcut. 

 

Oda kahvaltı şeklinde konaklama hizmetinin yaygın olduğu Assos otellerinde isteğe bağlı hizmet veren a la carte restoran imkanı sunulabildiği gibi yarım pansiyon ya da tam pansiyon şeklinde hizmet veren tesislere de rastlamak mümkün. Bölgede muhafazakar Assos otelleri bulunmadığı için Assos’ta tatil yapmak isteyen ancak dini inancı gereği her otelde rahat edemeyen muhafazakar tatilciler karma Assos otellerini tercih edebilecekleri gibi kalabalıktan uzak olan 15 Mayıs - 15 Haziran ve 15 Eylül - 15 Ekim aylarını da değerlendirebilirler.