Balnet

Ayvacık

 

Çanakkale Ayvacık;  batı ve güneyinde Ege Denizi, kuzeyinde Ezine ve Bayramiç, doğusunda Edremit vardır. Kaz Dağları'nın uzantısında tepelik ve yaylalık alanlarla kaplıdır. Deniz'den 285m yüksekte tepelik bir alanda konumlanmıştır. Eski Antik Çağ kentleri;Assos, Kolonai, Hamaksitos kalıntıları ilçe sınırları içindedir. Kazdağları'nın batı eteklerindedir. Ayvacık'ta halk zeytin, sabun ve mandıralarla geçinmektedir. Yol boylarında sizde el yapımı yöresel ürünlerden satın alabilir, tadına bakabilirsiniz. 

Ayvacık Nereye Bağlı ?

Ayvacık Çanakkale iline bağlı bir ilçe.. İsmi Balıkesir Ayvalık ile çok karıştırılan bu ilçdir. Tek başına Ayvacık olarak değil, Çanakkale Ayvacık olarak anılır.

Çanakkale Ayvacık Nerede ?

Küçükkuyu'dan Çanakkale yolu üzerindedir. Ayrıca İstanbul'dan Assos'a Ayvacık içinden dönülür. Bölgede Assos ve Küçükkuyu bölgesi Ayvacık'ın önüne geçmiştir. Ayvacık Merkez'in denize kıyısı bulunmazken, bir çok köyü Ege Denizne bakar

Ayvacık Konaklama İmkanları

Ayvacık'ta tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Ayvacık Bölgesine Yakın Konumlar

Ayvacık bölgesine bağlı veya Ayvacık bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Ayvacık'a Gidenler Yorumluyor

Ayvacık'ta yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

7.7
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Seğmen Otel"
Otel hem konumu hem hizmeti ile gayet keyif alacağınız bir otel. Tavsiye ederim.
+ devamını gör
9.4
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Koç Tatil Köyü"
Ağustos 2020 de 2 aile olarak gittik. Cok memnun kaldık çalışanları çok guleryuzlu ve içten aile gibi,yemekleri 10 üzerinden 10 diyebilirim . özgür beye ilgi ve alakasından dolayi ayrıca teşekkür ederim.
+ devamını gör
9.5
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Huzurlu Keyifli Tatil"
Kaldığımız süre içerisinde hem temizliği ve çalışanların samimi güleryüzlü ve çözüm odaklı yaklaşımlardan dolayı çok memnun kaldık. Ayrıca bahçe mükemmel
+ devamını gör
9.2
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Bungalow Hotel Crpdm"
Arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gitmiş olduğumuz bir tesis 2 günlük bir tatilimiz süresince mekan sahibi Füsun hanım ve eşinin göstermiş olduğu ilgi alaka çok güzeldi. Bizleri ilk gün kapıda güler yüzüyle karşılamaları çıkışta aynı güler yüzlülüğüyle ilgisine alakasına çok teşekkür ederiz. Yemekler, ortam sessiz ve sakin tam bir doğa harikası seneye tekrar ilk tercihlerimden bir tanesi olacak. Sessizlik sakinlik arayan çocuklu ailelere göre mükemmel bir yer. Herşey için Füsün hanıma ve eşine çok teşekkür ederiz. Seneye görüşmek dileği ile.
+ devamını gör