Balnet
Ayvacık

Ayvacık

 

Çanakkale Ayvacık;  batı ve güneyinde Ege Denizi, kuzeyinde Ezine ve Bayramiç, doğusunda Edremit vardır. Kaz Dağları'nın uzantısında tepelik ve yaylalık alanlarla kaplıdır. Deniz'den 285m yüksekte tepelik bir alanda konumlanmıştır. Eski Antik Çağ kentleri;Assos, Kolonai, Hamaksitos kalıntıları ilçe sınırları içindedir. Kazdağları'nın batı eteklerindedir. Ayvacık'ta halk zeytin, sabun ve mandıralarla geçinmektedir. Yol boylarında sizde el yapımı yöresel ürünlerden satın alabilir, tadına bakabilirsiniz. 

Ayvacık Nereye Bağlı ?

Ayvacık Çanakkale iline bağlı bir ilçe.. İsmi Balıkesir Ayvalık ile çok karıştırılan bu ilçdir. Tek başına Ayvacık olarak değil, Çanakkale Ayvacık olarak anılır.

Çanakkale Ayvacık Nerede ?

Küçükkuyu'dan Çanakkale yolu üzerindedir. Ayrıca İstanbul'dan Assos'a Ayvacık içinden dönülür. Bölgede Assos ve Küçükkuyu bölgesi Ayvacık'ın önüne geçmiştir. Ayvacık Merkez'in denize kıyısı bulunmazken, bir çok köyü Ege Denizne bakar

Ayvacık Konaklama İmkanları

Ayvacık'ta tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Ayvacık Bölgesine Yakın Konumlar

Ayvacık bölgesine bağlı veya Ayvacık bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Ayvacık'a Gidenler Yorumluyor

Ayvacık'ta yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

8
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Sahil Apart Pansiyon"
Son derece samimi bir işletme, deniz güzel, odalar güzel, klima, buz dolabı pırıl pırıl. Huzur da var. Eh, insan bundan fazla ne ister sakin bir tatil için... Çok teşekkürler !
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Sımsıcak Bir Aile :)"
Güleryüzleri ve samimiyetleriyle kendimi aileden biri gibi hissettim. Onları anlatmak kelimelere sığmaz. Medine abla, Fettah abi ve Aykut kardeşim iyi ki varsınız.
+ devamını gör
9.7
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Atila Motel"
Tavsiye üzerine ailece 4 gece konakladık harika bir yer iyiki gelmişiz. Buraya girip yorum yapacak kadar bizi memnun etiler. Teşekkürler Atila Motel :)
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Ayvacık / Küçükkuyu
"Hotel O2"
Assos'ta deniz kenarında çok doğal bir ortamı olan güzel bir tesis. Denizi çok çok güzeldi. Çalışanlarıda güleryüzlü ve ilgili. Sıcakkanlı bir aile.
+ devamını gör