Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvacık Apart Otelleri - 2021 Ayvacık Apart Fiyatları

Yükleniyor..
Ayvacık'ta kriterlerinize uyan 46 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvacık Apart Otelleri Hakkında

Çanakkale'nin şirin ve gözde ilçelerinden birisi olan Ayvacık; doğası, tarihi ile güzel bir ilçemizdir. Ayvacık tarih boyunca farklı medeniyetlere ve kültürlere ev sahipliği yapmış, zengin bir coğrafyaya sahip bir ilçemizdir. Ayvacık, 4 mevsimin bir arada yaşandığı bir iklime sahiptir. Bu sebeplerden dolayı zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Ayvacık'ta Çanakkale'nin en uzun sahil şeridi bulunmaktadır. Bu sahil şeridinde büyüklü ve küçüklü birçok aile işletmesi vardır.

Buradan da görülebileceği gibi buradaki yerli halk geçimini bu işletmelerden sağlamaktadır. Bunun yanı sıra balıkçılık sektörü de Ayvacık da oldukça gelişmiştir. Ayvacık ilçesine bağlı olan çok sayıda köy ve belde bulunmaktadır. Zengin bir kültür yapısına sahip olan yöre halkı, gelen turistlere de oldukça samimi davranmaktadır. Bu yöre halkının kültürel birikiminin fazla olmasının nedeni tarih boyunca Çanakkale'nin farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu ilçe az yağış aldığından dolayı tarıma elverişli değildir. Daha çok hayvancılık ve halıcılık sektörü gelişmiştir. Halıcılık sektörünün gelişmiş olmasından dolayı, buraya gelen turistler genellikle halı satın almaktadır. Ayvacık, birbirinden güzel koylara sahiptir. Bu koylar etrafında yerli işletmeler bulunmaktadır. Ayrıca bu koylar buraya gelen yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir. Özellikle buraya gelip saatlerce fotoğraf çekilmektedirler. Ayvacık'ta bulunan apart oteller otellere oranla misafirlerine daha büyük bir alan sunmaktadır. 

Apart Otel Tercihi

Genellikle apartların tercih edilme nedenleri arasında çok sayıda kişi olmak yer alabilir. Örneğin kalabalık arkadaş grupları otele gitmeyi tercih etmek yerine fiyatın daha uygun olacağını düşünerek Ayvacık apart oteller yönünde tercihlerini kullanırlar. Başka bir açıdan bakılacak olursa da çocuklu aileler de Ayvacık apart otel tercihini daha sıklıkla tercih etmektedir.

Bunun nedeni ise apart otellerin bir ev rahatlığında olmasından kaynaklanmaktadır. Apart otellere daha yoğun bir ilginin olmasının başka bir sebebi ise gerçekten de her bütçeye uygun oluşudur. Çok lüks Ayvacık apart oteller olmasına karşılık gerçekten de uygun fiyata apart daire de bulabilirsiniz. Bu bakımdan halkın tümüne hitap etmektedir. 

Apart Konforu

Apart otellerin en büyük artısı sessiz ve sakin oluşudur. Diğer otellere oranla buradaki insanlar genellikle daha sıcakkanlı oldukları için insan kendini güvende hissediyor. Ayrıca insanların güvende hissetmesinin bir diğer nedeni de apart otellerin ev dizaynı şeklinde olmasıdır.

Tatilde olduğunuz süre boyunca sanki evinizi de yanınızda taşımışsınızcasına size yabancılık çektirmez. Bu da tatile daha çabuk adapte olup, tatilden daha çok keyif almanızı sağlar. Ayrıca Ayvacık Apart Oteller temizliğine de oldukça özen göstermektedir. Müşteri değiştikçe oda temizlenmektedir, ayrıca müşterinin olduğu zaman zarfında da ufak çaplı da olsa temizlik yapılmaktadır.