Ayvalık Sarımsaklı

Ayvalık, tarih, kültür, lezzet ve deniz gibi birbirinden farklı turistik değerleri içinde barındıran zengin ve çok yönlü bir tatil beldesi. Bu yüzden her zaman ilgi gören ve ziyaretçi çeken Ayvalık'ın birçok noktasında denize girilse de bu alanlardan en ünlüsü Sarımsaklı.

Sarımsaklı Plajı Genel Görünüm

İsmi, bölgedeki eski Rum yapılarının inşasında kullanılan sarımsak taşından gelen beldenin kesintisiz 7 kilometreyi aşan kumsalları mavi bayrak ödülüne sahip. Beyaz kumlu plajları ve turkuaz rengi deniziyle büyüleyici bir görüntüye sahip olan Sarımsaklı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Göz alabildiğine uzanan ve sonu yokmuş gibi görünen Ayvalık Sarımsaklı plajlarının paralelinde pek çok Sarımsaklı otelleri ve Sarımsaklı eğlence mekanları bulunuyor. Çoğu uygun fiyatlı olan bu tesisler arasında havuzlu Sarımsaklı otelleri olduğu gibi Sarımsaklı pansiyonları ve Sarımsaklı apartları da mevcut.

Sarımsaklı Plajı Günbatımı

Beldenin 50 ile 100 metre arasında genişliğe sahip olan kumsalı, insan sağlığı açısından oldukça yararlı ve en büyük avantajı vücuda yapışmaması. Özetle Sarımsaklı, kusursuz bir deniz, kum, güneş keyfi için gerekli olan tüm detaylara sahip olan özel bir bölge.