Balnet
Puan
Değerlendirme
Tip

Behramkale Otelleri ve Behramkale Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Assos Behramkale'de kriterlerinize uyan 14 tesis bulundu.

Assos Behramkale Çok Arananlar

Diğer Tesisler

Assos klasik Yunan şehirlerinin hepsinde görülen surlar ile güvenlik sorunlarının çoğunu çözmüştür. Hala da bazı kısımlarının korunduğu surlar dönemin en iyi savunma yöntemlerinden biridir. Assos şehri tamamen bu surlar için kurulmuştur. Osmanlı hakimiyetine geçtikten sonra şehrin dokusuna hiç karışılmamıştır. Şehir güney yamaçlarda deniz gören kısımda kurulduğunda Osmanlı hakimiyetinde kurulan Behramkale şehrin kuzeyinde inşa edilmiştir. Behramkale köyü surlar içinde olmasına karşılık hiçbir tarihi esere dokunulmamıştır.

Asssos Behramkale Nasıl Bir Yer?

Behramkale Köye taşlarla döşeli yollardan gidilmektedir. Son zamanlarda  Behramkale koruma altına alınmıştır bu yüzden yeni inşaat yapımına izin verilmemektedir. Burada bulunan evler sadece restore edilerek kullanılmak zorundadır. Bu önlem yapılaşmayı önleyerek tarihi dokunun bozulmadan gelişmesini sağlamıştır. Behramkale tamamen bir köy havasında olan bir turizm köyüdür.

Behramkale Nerede Kalınır?

Taş döşeli yollarda köylü kadınların sağlı sollu kurdukları tezgahlarda yöresel yemekler ve yöresel el işleriyle turizme ayrı bir renk katmışlardır. Sahip olduğu doğal güzellikleri muhafaza eden Assos Behramkale’de oteller, pansiyonlar ve lokantalar bulunmaktadır. Assos’ta çok yakın olmasından dolayı her türlü imkana ulaşmak kolaydır. Assos Behramkale otelleri tamamen otantik bir ortamı hissettirir insana.

Assos Behramkale otelleri söz konusu olduğunda yerli turistlerin bütçelerini zorlamayacak kadar da makul bir fiyatlandırma vardır. Ayrıca bir köy ortamına göre kaliteli hizmet veriyor olmaları köyü parlayan bir yıldız haline getirmiştir. Behramkale'ye yakın konumda hizmet veren Assos Otelleri arasında konaklayacağınız bir çok seçenek bulabilirsiniz. Antik kent surlarının içinde kurulmasından dolayı tarihi M.Ö’ den önce 2500’li yıllara kadar dayanıyor olması burayı da antik kent sınırları içinde değerlendirmemizi sağlar.

Behramkale Otel Fiyatları

Tercih edilmesinin temel sebepleri arasında diğer tatil merkezlerine yakın olması ve gün içinde birkaç tatil merkezini gezmenize olanak sağlar. Assos Behramkale otelleri diğer bölgelere göre konaklama ücretleri konusundan daha makuldür. Yerli turizmin ağırlıkta olduğu köyde diğer konaklama ve tesis türleri de tamamen yerli turistlere göre fiyatlandırma yapmaları yoğun ilgiye sebep olmuştur. Tatilde beklediklerinizin çoğuna sahip olan köy hem tarihi kimliğiyle hem de doğal güzellikleriyle her geçen gün adından sıkça bahsedilmesini sağlamıştır.

Tarihi Bir Köyde Tatil Yapmanın Avantajları

Köy tatili denince genellikle kültürel tatiller aklımıza gelmez. Biraz daha doğal ve otantik ortamları anlarız. Bunun böyle olmadığını Assos Behramkale’de otel ile anlarsınız. Mütevazi ama değerli bir tatil yapmak isterseniz Behramkale size istediğini verebilecek kadar donanımlıdır. Ayrıca Behramkale otelleri bütçenizin de dostudur desek abartmış olmayız. Orta gelirli her kesimin hiç zorlanmadan rahatça kalabileceği türden otelleri mevcuttur. Yöresel yemekleri ve bölgenin zeytinlerinden imal edilmiş zeytinyağlarının lezzetini buradan başka bir yerde bulmanız olanaksızdır. 

En büyük avantajlarından biri de köye de hem antik zamanların tarihi eserlerini hem de Osmanlı döneminin tarihi birikimlerinin hepsini bir arada görmenizin mümkün olmasıdır. Gerçekten insanı büyüleyecek kadar tarihi yapıtlar vardır Assos’ta ve civarında. Behramkale'de gezilip görülmesi gereken yerlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun günümüze kadar başarı ile taşınması da ayrı bir başarı hikayesidir. Assos Behramkale otelleri yöresel lezzetleri misafirlerine sunma konusunda da çok başarılıdır. Zeytinyağının her yemekte kullanılması yörenin en karakteristik özelliklerinden biridir. Kısaca Behramkale tarihi ve doğal zenginlikleriyle ulusal bir turizm merkezi olma yolunda çok mesafe kat etmeye başlamıştır.

Turizmde Yöresel Olmanın Faydaları

Turizmde yöresel varlıklar ile var olmak çok sağlıklı ve planlı bir  stratejidir. Her bölge kendi yöresel değerlerini hizmete sunacak kadar organize edip geliştirebilirse her yöre kültürel bir turizm bölgesi olmaya aday olabilir. Yabancıya farklılık katan hizmet ürünleriyle hizmet vermek çok renkliliği beraberinde getirir. Bu turizmin gelişmesi için altın anahtar değerinde bir strateji olduğunu anlamalıyız. Behramkale bu yolda ilerlemeye devam ederse ulusal bir marka olma yolunda çok mesafeler alabilir.