Balnet
Puan
Değerlendirme
Tip

Bozcaada Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..

Üzüm bağları ile ünlü Bozcaada küçük ara sokaklardaki şirin otelleri ve pansiyonları ile ünlü. Adada otel olarak hizmet veren birçok bağ evi de mevcut. Çoğunlukla oda kahvaltı hizmeti veren Bozcaada otelleri ve pansiyonları içinde özel plajı olan tesis yok denecek kadar az. Tek kişilik tatil için de uygun pansiyonların bulunduğu Bozcaada, yaz sezonuna oranla ilkbahar ve sonbahar aylarında daha sakin ve cezbedici.

Bozcaada
Turizm açısından oldukça fazla talep gören, doğası, huzur veren yapısı ile tercih edilen destinasyonların başında Bozcaada gelir. Hem gezmek hem de dinlenmek açısından gidildiğinde konaklama yapmadan dönmek yeteri kadar keyfini çıkarmanızı engeller. Bu bölgedeki oteller konforları ve konumları olarak yerli ve yabancı turistlerin tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyorlar. 
Sundukları hizmetin iyi olmasının temelini ise aile işletmeciliği mantığın dayandırıyorlar. Samimi, her zaman geldiğiniz bir yermiş ve konukmuşsunuz gibi hissetmeniz için oldukça fazla çaba sarf ediyorlar. Bozcaada en iyi oteller arasından tercih yaparak hemen tatilinize şekil verebilirsiniz. Oteller yorumlarına bakıldığında da memnuniyet oranlarının yüksek olduğunu ortaya koyuyorlar.

Otellerin Fiyatları Nasıldır?

Otellerin yapı olarak butik yani konsept tarzda olmasına özen gösteriyorlar. Çünkü adanın dokusuna uyumlu ve yerel işletmecilik anlayışında hizmet vermek istiyorlar. Otellerin odalarını tek tek ve birbirinden farklı şekilde dizayn edilmiş halde sunuyorlar. Konaklamadan önce misafirler diledikleri odayı seçerek kendilerini daha da özel hissediyor. Otellerin fiyat aralıkları da oda bazında bakıldığında döneme ve odaya göre değişkenlik gösterebiliyor. 
Ama erken rezervasyon dönemlerinde yapılan oda işlemlerinde uygun rakamlarla konaklamanıza imkan tanıyorlar. Bunun için ortalama rakam vermek gerektiğinde genel olarak oda başına 200 - 900 TL arasında bir değişim bandı hesaplanabiliyor. Bozcaada otel fiyatları için kişi başına hesaplama yapıldığında birçok turizm bölgesinden daha uyguna geliyorlar.

Otel Yorumları 

Rum geçmişi olması ve otellerin de doğal yapıyla uyumlu şekilde yapılması otellerde sunulan hizmetin de bölgeye özel olmasına neden oluyor:
•    Birçok otel misafirlerine ilk geldiklerinde evlerine gelen misafir mantığıyla kahve ikramında bulunuyorlar,
•    Ardından özel konseptli odalarda konaklama sağlıyorlar,
•    Doğal malzemelerden alınan, yerel tarımı destekleyen yiyecek ve içeceklerle kahvaltı veriyorlar.
•    İletişim ve yardımseverlik açısından olumlu yorum alınması da aile gibi görülmelerinden kaynaklanıyor. Bozcaada otel yorumları bu eksende ve geneli olumlu şekilde oluyor.

Otellerin Konumları Nasıldır?

Oteller merkezde ve adanın iç taraflarında kalacak şekilde konumlanıyorlar. Az da olsa senize sıfır oteller mevcut. Adanın içinde hemen hemen ilginizi çeken her önemli noktada rahatlıkla otel bulma imkanınız bulunuyor. Bozcaada denize sıfır oteller ile turistlerin beğenisini kazanıyor. Otel işletmeleri olarak doluluk ve taleplere de yetişebiliyorlar. Bozcaada merkez otelleri şeklinde yapılan tercihlerde de konaklama sonunda misafirler mutlu ayrılıyorlar.

Ayazma ve Popülerliği

Bozcaada Ayazma ile yan yana anılır. Merkeze ortalama 7 km kadar uzaklıktadır. Otelleri denize sıfır şekilde konumlanıyorlar. Ayazma Plajını temiz tutarak misafirlerin adadan memnun ayrılmasını amaçlıyorlar. Merkezden kalkan minibüsler sayesinde Bozcaada ayazma otelleri konaklama ve denize girme imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Konaklamanın butik tarzda olmasını ve özel odalarla misafir ağırlanması turistlerin de fazlasıyla beğendiğini dile getiriyorlar. Aile veya yalnız başınıza güvenle gezme ve tatil yapma imkanı sunuyorlar. Temiz ve bakımlı otellerle hizmet ediyorlar.

19/10/21 Me