Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Didim Altınkum Engelli Dostu Oteller

Yükleniyor..
Di̇di̇m Altınkum'da kriterlerinize uyan 5 tesis bulundu.

Didim Altınkum Engelli Dostu Otelleri Hakkında 

Didim, Ege Bölgemizde bulunan Aydın iline bağlı şirin bir ilçemizdir. Özellikle plajlarıyla öne çıkan bu ilçenin en gözdesi de Altınkum Plajıdır. Altınkum Plajının özellikleri ise kumunun altın sarısı renkte olması, yumuşak ve tane tane olmasıdır. Aynı zamanda bu plajda denize girdiğiniz zaman suyun altına baktığınızda ayaklarınızı görebilirsiniz. Bunun nedeni ise suyunun gerçekten temiz ve berrak olmasıdır. Bu kadar güzel bir plaj tabi ki de yerli ve yabancı halktan oldukça ilgi görmektedir. Yaz aylarında her sene on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Bu özelliğinden dolayı da ülkenin turistik açıdan gelişine de katkıda bulunmaktadır. Belediyeye bağlı olan Altınkum Plajı ücretsizdir. Buraya eşyalarınızı kendiniz de getirebilirsiniz ya da başka bir seçenek olarak da orada uygun fiyata şezlong kirayabilirsiniz. Buradan da görüldüğü gibi belediye bu konuda halka oldukça yardım etmektedir. Bu özelliklerinin hepsi göz önünde bulundurulduğunda Altınkum Plajı bütün herkese ev sahipliği yapmaktadır. Tabi bu halkın içerisinde engelli kesim de bulunmaktadır.

Bunu farkında olan Didim Altınkum Engelli Dostu Oteller bunu farkında oldukları için bu konuda gereken şeyleri yapmışlardır. Engelli insanlara  engelsiz gözüyle bakan Didim Altınkum Engelli Dostu Oteller, otellerinin iç dizaynlarını da bu doğrultuda yapmışlardır. Hatta öyle ki engelli dostu odaları bile bulunmaktadır. Engelli dostu odalarda tezgahlar daha alçaktır ve tuvaletlerde gerekli tutunma yerleri bulunmaktadır.  

Engelsiz Tatil

Her insanın eğlenme ihtiyacı vardır. Hatta günümüzde tatil öyle bir noktaya gelmiştir ki artık eğlence olmaktan çıkıp ihtiyaçtır. Günlük hayatın stresinden kurtulmak isteyen insanlar tatile gitmektedir. Tatilin ihtiyaç haline geldiği bu zamanda engellilerin de tatile ihtiyaçları tabi ki her insan gibi olacaktır. Çünkü onların diğer insanlardan hiçbir farkı yoktur aslında. Bu durumu farkında olan Didim Altınkum Engelsiz Oteller, engellilere birçok imkan sunmaktadır. Özellikle de fiyat konusunda yardımcı olmaktadırlar. Bu otellerin engelleliler için plajlara giden özel otobüs servisleri bile bulunmaktadır.  

Didim Altınkum Engelsiz Oteller ve tesislerin asıl amacı, engelli insanların etraftaki insanlardan kendilerini farklı hissetmemesini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda kendi bünyelerinde birçok yenilik yapmaya çalışmışlardır. Altınkum'da engelli dostu otellerinin bulunmasına rağmen diğer tatil beldelerinin çoğunda bu duruma rastlanmaz ve aslında bu içler acısı bir durumdur. Engelli dostu otellerin yaygınlaşması gerekmektedir. Didim Altınkum Engelsiz Otelleri bu konuda ilklerden denilebilir.