Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Didim Altınkum Havuzlu Oteller

Yükleniyor..
Di̇di̇m Altınkum'da kriterlerinize uyan 7 tesis bulundu.

Altınkum Havuzlu Otelleri Hakkında

Ege Bölgesi'nde Aydın ilinin güzel bir ilçesi olan Didim, ülkemizin en önemli turizm beldelerinden biridir. Didim'de tarihi kalıntılar çok fazla olduğundan dolayı birçok turistin ilgisini çeken bu bölge aynı zamanda plaj sektöründe de oldukça öncü durumdadır.

Özellikle Altınkum Plajı bu konuda oldukça büyük önem arz etmektedir. Altınkum plajı gerek kumuyla gerek suyuyla gerçekten de eşine az rastlanan cinsten bir plajdır. Kumu yapı olarak, ince ve altın sarısıdır.Suyu ise oldukça temizdir. Hatta öyle ki Altınkum Plajı mavi bayrağa bile sahiptir. Ki bu unvanı almanın oldukça zor olduğu düşünülürse Altınkum Plajı oldukça iyi şartlarda bir plajdır. Bu civarda yapılan otellerin havuzları da oldukça iyidir.  

Didim Altınkum Havuzlu Oteller, Altınkum Plajının güzelliğini farkında olduklarından dolayı havuzlarını da bu dereceye getirmek için havuzlarına oldukça özen göstermektedirler. Güzel bir havanın, tertemiz bir esintiyle birleşmesi ise bu tür otellere ayrı bir hava katmaktadır. Hele ki bu güzel havada karşınızda masmavi bir deniz varken ve siz havuzunuzun başındaysanız iyice vazgeçilmez bir an oluyor.

Bu güzel anların hepsini birleştirince de ortaya gerçekten inanılmaz bir tatil deneyimi çıkıyor. Bunu farkında olan yerli ve yabancı turistler, tatil zamanlarını genellikle burada geçirmeyi tercih ediyor.

Tatilde Havuz Faktörü

Havuz, günümüzde tatilin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Bunu bilen  Didim Altınkum Havuzlu Oteller, havuzlarına oldukça önem vermektedir. Bakımını haftadan haftaya yaptırmaktadır. Ve ayrıca buradaki otellerde havuz çeşitliliği de ardır. Örneğin çocuklar için çocuk havuzu, yetişkinler için hem açık hem de kapalı havuz seçeneği bulunmaktadır.

Altınkum'da çok güzel bir plaj olmasına rağmen tercihini havuzdan yana yapanları düşünerek, bu havuzlar tam donanımlı olarak yapılmıştır. Denizdense plajın tercih edilmesinin nedeni bazı insanların otelden ayrılmak istemeyişi ve havuzun plaja göre daha yakın mesafede olmasıdır.

Çocuklu Aileler için Havuzlu Otel Tatili

Aileler genellikle tatil planları yaparken çocukların istekleri doğrultusunda mekan belirlerler. Bu nedenden dolayı tatil beldesi olarak seçilmek isteyen yerler, çocukların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıdır ki tercih edilebilsinler. Çocuklar tatilin büyük bir kısmını otelin içerisinde geçirdiği için, otelin havuzlu olması çok büyük bir etkendir çocuklar için.

Didim Altınkum Havuzlu Oteller çocukların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup çocuk havuzu yaptırmışlardır. Hatta öyle ki belli günlerde ve zaman aralıklarında bu havuzlarda eğitmenlerin gözünün önünde belli aktiviteler yapılmaktadır. Hatta öyle ki yüzme bilmeyen çocuklara burada yüzme dersi bile verilen zamanlar oluyor. Böylece çocuklar bir aktiviteyle ilgilenirken aileler de tatillerinin keyiflerini çıkarabiliyorlar.