Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Didim Havuzlu Oteller

Yükleniyor..
Di̇di̇m'de kriterlerinize uyan 8 tesis bulundu.

Didim Havuzlu Otelleri Hakkında

Didim, Aydın ilçesine bağlı olan bir ilçedir. Yeşil ile mavivin iç içe geçtiği oldukça şirin bir kasabadır Didim. Tarihi, kültürü, doğal bitki örtüsüyle ve özellikle de Akdeniz iklimiyle Türkiye'de en çok rağbet gören tatil beldelerinden birisidir. Özellikle son 20 yılda oldukça fazla turist tatil yeri olarak Didim'i tercih etmiştir. Didim'in yerli ve yabancı turistlerden ilgi görmesinin arkası tabi ki de boş değil. Mavi bayraklı plajları, iklimi, kendi bünyesine has endemik bitkileri, kültürel yapısı  ve daha birçok şey birleşince gerçekten de Didim, bir tatilde olması gereken her şeyi verebiliyor insana.

Didim'in nüfusu kış aylarında 55 bin civarındayken bu sayı yaz aylarında neredeyse 3 katına kadar çıkabiliyor. Yaz aylarında çok yoğun ilgi almasının nedeni de  burada Akdeniz ikliminin görülmesidir. Didim, Ege Bölgesi'nde bulunmasına rağmen Akdeniz ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Bu iklimsel özellikler sayesinde Didim'de yaz tatili sezonu, diğer beldelere göre daha erken açılır ve daha geç biter. Bu özelliği dolayısıyla yabancı turistler tarafından da oldukça ilgi görmektedir.

Bunun nedeni ise ülkemizdeki tatil aylarıyla bazı ülkelerin tatil zamanlarının uyuşmama sorunundan ortaya çıkan durumları yok etmesidir.Çünkü Didim'in tatil aylarının süresi diğer tatil beldelerine göre daha uzundur. Ayrıca iklimi de çok sıcak değildir fakat yılın uzun bir süresince bu sıcaklık  sabit kaldığından dolayı yumuşak bir havası vardır.

Bundan en çok faydalanabilen oteller ise Didim Havuzlu oteller ve tesislerdir. Havuzlar geç ısındığından dolayı tatile biraz daha geç adapte olabiliyorlar. Lakin Didim'de yıl boyunca sıcaklık farkı çok fazla olmadığı için havuzlar çabuk ısınabiliyor  ve böylece tatil için daha hızlı hazır olabiliyorlar. 

Çocuklu Aileler için Tatil

Çocuklarıyla birlikte tatile çıkmak isteyen aileler, planlarını genellikle çocuklarının istekleri doğrultusunda yaparlar. Bu nedenle tatil beldelerinin belki de en önem verdiği noktalardan birisi de çocukların memnuniyetidir. Çocukların çoğu için tatil, otel ve otel içi aktivitelerden oluştuğu için çocuklar için konaklama yapılacak yer büyük önem arz etmektedir. Didim Havuzlu oteller ise bu durumu bildiklerinden dolayı çocukların isteklerini göz önünde bulundurmuşlardır. Çocukların en sevdiği aktivitelerden birisi de yüzmektir ve bu aktiviteyi genellikle denizden çok havuzda yapmayı tercih ederler. Otellerde bulunan havuzlar çocuklar için başlı başına bir eğlence kaynağına geldiğinden dolayı artık tatillerde vazgeçilmez bir kriter haline gelmiştir havuz. 

Hijyenik Havuzlar

Hem bireysel olarak gelen müşteriler için hem de çocuklu aileler için en önemli şeylerden birisi de havuz temizliğidir. Otel temizliği kadar havuz temizliğininde önemli olduğunu kavrayan Didim Havuzlu oteller bu konuda titiz davranmaktadır. Haftada bir temizlenen ve klorlanan havuzlar, aynı zamanda da güvenilirlik konusunda da başarılıdırlar. Havuzlarının başında cankurtaran bulundurmaları da Didim Havuzlu oteller ve tesislerinin tercih edilme nedenlerinden birisidir.