Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Foça Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Foça'da kriterlerinize uyan 31 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Foça Denize Sıfır Oteller

Foça, İzmir’e yetmiş km’lik bir karayolu ile bağlanmaktadır. İzmir’in kuzeyinde yer alan yarımadanın karşısında bulunan İncir, Orak ve Fener Adaları ise Foça yarımadasını doğal bir liman haline getirmiştir. Foça’nın konumuna bakacak olursak, İzmir’e bağlı olan 28 ilçe merkezinden biridir. İlçeyi doğu tarafında Menemeni kuzey tarafında Çandarlı, batı tarafında Ege Denizi, güney tarafında İzmir Körfezi çevrelemektedir. İlçe 228 m2 yüzölçümüne sahiptir. Yüzölçümünün büyük bir kısmı orman, bir kısmı yerleşim yeri, bir kısmı da meradır.

Foça’da Yaşam

Foça ilçesi bünyesinde barındırdığı tarihi eserler ve sahip olduğu güzellikler sebebiyle birçok yerli ve yabancı insanın uğrak yeri olmaktadır. Foça denize sıfır otelleri sayesinde birçok turistin ilgisini çekmekte ve keyifle tatil yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

Foça denize sıfır oteller fiyat bakımından diğer otellerle büyük bir fark olmamakla birlikte sağladığı imkanlara nispeten uygun olduğu bile söylenebilir. Foça’ya gelip gören ve tarihi eserlerinin kokusunu alan üstüne bir de burada konaklayan insanların bu zevki mutlaka bir daha tatmak istediği duyuluyor. 

Foça denize sıfır oteller; denize kolay ulaşım, konfor, her damak tadına uygun yemekler, rehber desteği, otele kolay ulaşım, misafirperverlik gibi konularda öne çıkıyor. Bu otellerde konaklayan insanlar memnuniyetini dile getirirken genelde tarihi eserlerle birlikte küçük bir ilçenin sıcaklığını, insanların samimi tavırlarını, denizin rahatlatıcı güzelliklerinden faydalandıklarını ve gerçekten mutlu ayrıldıklarını dile getiriyorlar. 

Foça’da  uzun zamandan beri yapılmakta olan festivaller son yıllarda ayrı bir boyuta ulaşarak uluslararası düzeye taşınmıştır. 2004 yılından beri yapılan festivaller artık Uluslararası Foça Festivali olarak bilinir. Genelde üç gün süren festivaller birçok ünlüyü ve ziyaretçileri de Foça’ya getirmektedir. 

Bu saydığımız sebeplerden dolayı birçok turisin ilgisini çeken Foça ilçesi, Foça denize sıfır otelleri sayesinde gelmekte olan ziyaretçilere müthiş bir konaklama imkânı sağlamaktadır. Bu sayede gelen ziyaretçiler hem denize kolaylıkla girebilmekte hem de gezerken aynı zamanda konforlu bir konaklama hizmeti alabilmekte. Foça denize sıfır oteller yıllardır ziyaretçilerini güzel bir şekilde ağırlamakta ve onların yüzlerinde ilçeden ayrılırken mutlu bir tebessüm bırakmakta. Foça denize sıfır oteller ziyaretçilerini bekliyor.

Foça Tatili

Foça, turizm alanındaki gelişmişliğiyle bilindiği gibi aynı zamanda tarihi değerleriyle de dikkat çekmekte. Foça denize sıfır oteller, ziyaretçilerine eşsiz bir tatil zevkinin yanında bir de yarımadanın tarih kokan sokaklarında gezme imkanı sağlıyor. Tarih severler tarafından oldukça rağbet gören Foça, ailecek gelinebilecek bir yer olduğu gibi, çiftleri, arkadaş gruplarını ve yalnız başına gezmek isteyen misafirlerini de her sene ağırlamakta.

Bir yandan denizin içerisinde vücudunu dinlendirip eğlenirken diğer yandan tarihi yaşamak isteyenlere kapılarını aralayan Foça, her sene birçok insan tarafından ziyaret ediliyor. Bu insanların konaklama ihtiyacını karşılayan Foça denize sıfır oteller, denize manzarasıyla da adeta ziyaretçilerini büyülüyor. Deniz manzarası olan odalar daha fazla tercih edilirken bu odalarda kalmak isteyen misafirler adeta birbirleriyle yarış halinde. 

Foça Denize Sıfır Otel Fiyatları

Foça bünyesindeki denize sıfır olmayan otellerden fiyat anlamında pek bir farkı olmayan Foça denize sıfır oteller, her keseye hitap etmesiyle ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Tek kişilik, çift kişilik veya daha fazla sayıda kişiye özel odalara sahip olan bu otellerin fiyat aralığı odanın deniz manzarasının olup olmaması, odada kalan kişi sayısı, odanın kalite derecesi gibi nedenlere göre de farklılık gösteriyor. Uygun veya çok lüks odalarda kalmak tamamen müşterilerin isteklerine göre şekilleniyor.

Otel bünyesinde çeşitli aktiviteler de mevcut. Çiftlere yönelik, çocuklara özel, yetişkinlere hitap eden farklı farklı etkinlikler ücretsiz olabilirken ücretli etkinlikler de elbette olabiliyor. Katılım yoğunluğuna göre sıklaştırılan bu aktivitelere de arzu eden misafirler katılabiliyor. 

Genelde kendisine ait plaja sahip Foça denize sıfır oteller, plajlarında şezlong, şemsiye gibi hizmetler de sunuyor. Bunlardan bazıları ücretli iken fiyata dahil olanları da var. Plaj sporları hizmeti sunan otellerin plaj voleybolu, plaj futbolu sahaları da mevcut. Dileyen misafirler top ve sahayı kiralayarak cüzi bir miktar karşılığında plajda eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. Her keseye hitap etmekte olan Foça denize sıfır oteller her sene olduğu gibi yine bu sene de misafirlerini bekliyor.