Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Gönen Kaplıcaları - Termal Oteller

Yükleniyor..
Gönen'de kriterlerinize uyan 19 tesis bulundu.

Gönen Kaplıca Pansiyonlar

Balıkesir Gönen şifalı sularından yararlanmak isteyen birçok kişi daha ekonomik ve uzun süreli konaklamak için büyük oteller yerine küçük aile pansiyonlarını tercih ediyor.  Pansiyonlarda konaklayan misafirler günübirlik banyolardan hizmet almaya gidiyorlar. 
Böylece konaklama için daha az ödüyor ve daha uzun süre kaplıcalardan yararlanıyorlar. 
 

Gönen Kaplıcaları Şifalı Suları Nerede?

Tarihin ilk dönemlerinden bu yana kaplıcaların önemi insanlar tarafından bilinmektedir. Dinlenme, zindelik, sağlık ve rahatlama açısından son yıllarda daha da öneme sahip olan kaplıca ve termal kaynaklar tatil anlayışına da yeni bir çizgi getiriyor. Sanayileşme, stres ve besinlerden yeterli vitaminlerin alınamaması kişilerin sağlığını da tehdit eder hale geldi. Bu doğrultuda tatil anlayışı da kaplıcadan yana kaydı. Hem sağlık hem de dinlenme açısından şifa bulacağınız kaplıcalar, balıkesir gönen ilçesinde şifa dağıtmaya devam ediyor.

  Balıkesir Gönen Suları Şifalı mıdır?

 Yerli yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan gönen son yıllarda yapılan etkin tanıtım çalışmalarıyla daha da bilinir bir hale geldi. Kalite ve suları açısından tescillenen gönen nerede sorusunu soranlar da bir hayli artış gösterdi. Şehrin stres ve kirli havasından yorulan, tatil anlayışında aynı zamanda sağlığı da ön plana çıkaran pek çok turist soluğu termallerde alır hale geldi. Gönen ilçesi Balıkesir ilimizde bulunan ve çok eski tarihlere dayanan kaplıca sularına sahiptir. Fay hattı üzerinde olduğu ve buradan beslendiği bilinmelidir. Bu doğrultuda şifa kaynağı olduğu da Sağlık Bakanlığı tarafından tescillidir.

 Gönen Kaplıca Suları İyi Geldiği Hastalıklar Hangileridir ? 

  Balıkesir ilinin gönen ilçesinde bulunan gönen kaplıcaları Sağlık Bakanlığından ruhsat alınmak suretiyle tescillenmiştir. Turizm bakanlığı işletmesine sahip gönen otelleri sağlık turizmi alanında hizmete sunulmaktadır. İlçe merkezine yakınlığı ile bilinen gönen yeşillikler beldesidir. Kaplıca sularının sağlık dağıttığı da artık herkesin malumudur. Şifa dağıttığı hastalıklardan bazıları;

Hastalık ve Rehabilitasyon Sürecinde; Romatizmal hastalıkların tedavisinde etkili olduğu Bakanlık tarafından onaylanmıştır 

İskelet ve Kas Sistemi Sorunlarında; Nörolojik, Ortopedik şikayetler için,

Sindirim Sistemi Sorunlarında; Solunum yolları hastalıkları ve kolitis'te

İdrar yolları rahatsızlıkları, Kalp ve damar hastalıklarında, damar sertliği, kadın hastalıkları rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 


 Son yıllarda dünyada ve ülkemizde kaplıcaların tedavide ki yeri oldukça önemli hale gelmiştir. Bu da hangi hastalıklara iyi gelir, sorusunu soran yerli ve yabancı turizmin kaplıcaya olan ilgisini artırmıştır. Sağlık açısından inşa edilen termal tesisler şifa dağıtmaya devam etmektedir. Ülkemizin en önemli tektonik sistemi üzerinde yer alan gönen kaplıcaları da bu yapıya bağlı olarak oluşan ender alanlar arasındadır. 

Gönen Kaplıca Termal Otel ve Pansiyon Hizmetleri

  Şifa dağıtan sularıyla gönen otel ve pansiyonları her bütçeye uygun hizmet vermeye odaklanmıştır. Sağlık açısından vazgeçilmez hale gelen kaplıca hizmetlerinde ayrıcalık görmek isteyenlere özel nitelikli otel hizmetlerinin yanı sıra bağımsız kalmak isteyenlere özel pansiyonlar da mevcuttur. Günü birlik turizme de olanak sunan gönen kaplıca pansiyonlar kısa süreli kullanım için olanak sunar. Sağlığı koruma ve yeniden kazanma amacıyla hizmete sunulan bu faaliyetler doğal kaynaklardan faydalanma olanağını artırır.

 Gönen Kaplıca Termal Otel Fiyatları

 Sağlıklı yaşam standartlarını yakalamak ve kendine özel bir ayrıcalık yapmak isteyen pek çok insan artık kaplıca ve termalleri tercih etmektedir. Şifa dağıttığı bilinen kaplıca ve termallerin aynı zamanda modern bir yapıda hizmet vermesi beklenir. Modern anlayışla hizmet veren gönen kaplıcaları termal oteller müşteri memnuniyet odaklı hizmet vermektedir. Her imkanın sınırsız olarak müşteriye sunulduğu şifalı gönen kaplıca suları termal tesislerde tatil olanağı bularak açık kapalı yüzme havuzları olanaklarını da yakalayabilirsiniz.
 
 Uygun fiyatlı seçenekler sunan ve son yıllarda yalnızca kış turizmi olmaktan çıkan termal sular günümüz insanına oldukça fayda sağlar. Gönen ilçesinin farklı noktalarında pek çok termal tesis yer almaktadır. Kaplıca geçmişi açısından oldukça eskilere dayanan gönen ilçesinde uygun fiyatlarla sağlığınızı koruyabilir veya geri kazanabilirsiniz.