Balnet
Değerlendirme
Olanak
Tip

Kadırga Koyu Otelleri ve En Uygun Kadırga Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Assos Kadırga Koyu'da kriterlerinize uyan 20 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Assos tatil bölgesinde temiz denizi nedeniyle denize girmek için en çok tercih edilen alanlardan birisi de Çanakkale Assos Kadırga Koyu. Osmanlı döneminde yakın savaş bölgelerinden gelen hasarlı kadırgaların sığınma ve onarım alanı olması nedeniyle koya bu isim verilmiştir.

Assos civarında gezip görülecek ve yapılacak şeyler

Assos bölgesi tarihi kalıntıları ve doğası ile gezilebilecek geniş bir alana sahiptir.
Assos gezilecek yerler için tıklayınız.

Unutulmaz bir akşam yemeği için Assos Antik Liman

Bölgenin kendine has sebzelerini ve deniz ürünlerini mutlaka denemelisiniz.
Assos Restaurantlar için tıklayınız.

Assos Kadırga Koyu Nerede?

Assos Kadırga Koyu Assos bölgesinin güney kısmında Behram’ın güneydoğu tarafındadır. Behram merkezine yaklaşık 4 Km. mesafede olan Assos Kadırga Koyu Ayvacık’a 20 dakikalık mesafededir. Assos Antik Liman ile birbilerine adeta komşuluk etmektedirler. Babakale’den 34 Km mesafede olup, Sokakağzı plajından yaklaşık yarım saatlik bir mesafede kalmaktadır. İstanbul’dan Çanakkale üzerinden gelebileceğiniz gibi daha kısa sürmesi açısından Bursa ve Edremit üzerinden gelmenizi tavsiye ederiz. Edremit tarafından gelenler için Behram‘a gelmeden hemen önce ana yoldan sola  dönerek 5 dk. içerisinde koy bölgesine ulaşmanız mümkün.  

Assos Kadırga Koyu’na ne zaman gitmeli?

Çanakkale Kadırga Koyu yaz boyunca gidip konaklayabileceğiniz ve yüzebileceğiniz bir yer. Özellikle Temmuz ayı boyunca en çok tercih edilen ve buna bağlı olarak biraz kalabalıklaşan yerlerden. Temmuz öncesi ve sonrası nispeten daha tenha. Tatil günleri ve uzun tatilleri olan bayram zamanları tüm tatil mekanları gibi yoğun ziyaretçi alıyor. Özellikle İstanbul’a olan yakınlığı nedeni ile bu zamanlarda kısa süreli tatil için çok fazla tatilci ziyaret ediyor.

Assos Kadırga Koyu Plajı Nasıl?

Herşeyden önce temizliği ve suyun berraklığı ile ön planda. Bunu her yıl hak kazandığı Mavi Bayrak almasıyla da ispatlıyor. Geniş bir plaja sahip olduğundan denize girilecek alanı yeterli. Plaj kumsal değil taşlık bir plaj. Plajın bir bölümü halk plajı bir bölümü otel ve plajdaki işletmelere ait. Plajda eğlence ve alışveriş için mekanlar bulunuyor. Serin ve kısa mesafede derinleşmeye başlayan denize sahip. Yüzme tutkunları için ideal olmasına rağmen küçük çocuklu aileler için temkinli olunmasında fayda var. Sessiz ortamı ve akşamları imbat rüzgarları sayesinde serinleten havası ile bunaltmayan bir tatil mekanı diyebiliriz.

Assos Kadırga Koyu’nda Nerede Kalınır?

Assos otelleri Kadırga koyu arasında denize paralel yol boyunca konaklama alanları mevcut. Denize yakın konaklama tercihiniz için uygun oteller bulunuyor. Plaja sıfır mesafede olan Assos Kadırga Koyu otelleri kendi plaj alanlarına sahip ve her türlü plaj ihtiyacınızı karşılıyorlar. Daha doğal konaklama tercihiniz bulunuyorsa Assos Kadırga koyu bungalow evleri ve kamping alanları ile bu isteğinize cevap verecek tesisler mevcut. Kamping alanlarında karavan veya çadır tipi konaklama yapabileceğiniz seçenekler mevcut. Denizden çok havuzda yüzmeyi tercih ederim derseniz havuzlu otellerde mevcut.

Assos Kadırga Koyu butik oteller

Bölgeye has atmosfere sahip butik oteller kendinizi evinizde hissedeceğiniz rahat edeceğiniz imkanlar sunmakta. Fiyat olarak otel kalitesine göre değişmekle birlikte genellikle uygun diyebileceğimiz miktarlarda oda kiralamanız mümkün.

Assos Kadırga Koyu bungalov evler

Beton yığınlarından bunaldım diyorsanız doğayla baş başa tatil yapma imkanı sunan bungalow evler Assos Kadırga Koyu tatilinize renk katacak farklı bir alternatif. Çoğunluğu deniz manzarası sunan bungalow evlerde tüm otel hizmetlerinden yararlanmanız mümkün. Bungalow ev tatili düşünceniz varsa yaz ortası dönemde yer bulma sıkıntısı yaşamamak için rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Doğayla iç içe bir tatil Kadırga Koyu kamp alanları

Tatil yaptığınız yer ağaçların arasında kuş sesleri ile size huzur veren doğayla iç içe olsun derseniz Assos Kadırga Koyu kamp alanları tam size göre diyebiliriz. Kamp alanlarında çadır veya karavan seçenekleri ile uzun süreli tatilinizi ekonomik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kamp alanları tüm barınma ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiş alanlar olduğundan sıkıntısız bir tatil geçirebilirsiniz. 

Bütçe dostu tatil seçeneği pansiyonlar

Aileniz ile uzun süre tatil planlarınız için ekonomik bütçelerle tatil yapabileceğiniz Assos Kadırga pansiyonları huzurlu bir tatili sizlere sunuyor. Bölge daha çok otel konaklaması ağırlıklı olduğundan pansiyon sayısı çok fazla değil. Bölgeye gelmeden yer konusunda bilgi almanız ve buna göre rezervasyon yaptırmanız yerinde olur.

Kalabalık ailelerin tercihi Assos Kadırga Koyu kiralık yazlıklar

Kalabalık bir aileye sahipseniz oda başına fiyat uygulayan oteller ve kişi başı pansiyon ücretleri size uygun gelmeyebilir. Böyle durumlarda yazlık kiralamak en akıllıca çözüm olabilir. Assos Kadırga Koyu kiralık yazlıklar açısından makul fiyatlara sahip. Yazlıklar eşyalı ve temizlenmiş olarak sizlere sunuluyor. Kaldığınız süre boyunca kendi evinizdeymiş gibi bir tatil yapıyorsunuz.

Assos Kadırga Koyu Otelleri Fiyatları

Assos Kadırga Koyu otel fiyatları yakın bölgeye örneğin Assos’a göre daha makul seviyelerde. Ancak Sivrice ve Babakale bölgelerine göre biraz daha yüksek olabilir. Konaklama tercihlerinizi belirlerken ekonomik mi veya bir bölgeye yakınlık mı gibi seçenekleri kendiniz belirleyeceğinizden fiyatlar da bu seçeneklere göre şekillenecektir. 

Assos Kadırga Koyu Otelleri Sık Sorulan Sorular
Assos Kadırga Koyu'daki havuzlu oteller hangileri?
Assos Kadırga Koyu'da havuzlu otellerden bazıları: Assos Altın Otel, Assos Kadırga Otel, Etap Altınel Assos. Tam liste: Assos Kadırga Koyu Havuzlu Oteller