Balnet

Kayak Otelleri Fiyatları - Kar Tatili için En İyi Fiyatlar

Yükleniyor..

Sonuç bulunamadı!

Kayak Otelleri Hakkında

Kış tatili klasik tatil anlayışından farklı olarak sıradışı bir deneyim isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Yılın yorgunluğunu atmak, sevdiklerinizle hoşça vakit geçirmek ya da kendinize zaman ayırmak için yaz mevsimini beklemenize gerek yoktur.. Mükemmel bir kış tatili ile tüm bunları yapabilirsiniz. Kar tatili son yıllarda ülkemizde büyük ölçüde popülerlik kazanmıştır. Yoğun kar yağışı alan ve uzun bir süre kar kalınlığı yeterli düzeyde olan bölgelerde kar tatili tesisleri bulunur. Birçok kişi kış tatili için kayak sporunu tercih etmektedir. Kayak merkezleri, kış sporu bölgelerindeki kasaba ve köylerde yer alır. Kayak tatili isteyen kişilere hitap eden kar tatili otelleri konaklama (oteller ve dağ evleri), ekipman kiralama, kayak okulları ve telesiyejler gibi kayak ve snowboard için destek hizmetleri sunar. Böylece, kayak sporuna ilişkin tüm hizmetleri tek elden alabilirsiniz. Bu hizmetleri almak için başka bir yere gitmenize gerek kalmaz. Kar tatili için bireysel olarak veya ailenizle birlikte İstanbul’a yakın kayak otelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Ülkemizde kayak sporu deyince ilk akla gelen yer kuşkusuz Uludağ’dır. Uludağ kayak otelleri hem yerli hem de yabancı çok sayıda konuğa kar tatili imkanı sunmaktadır. Kayak merkezleri otel fiyatları, sunulan hizmetlere ve konuma göre değişkenlik gösterebilir. 

Kayak Tatili

Kayak tehlikeli olabilir, ancak istatistiksel olarak bisiklet veya futboldan daha fazla değildir. Eğlence amaçlı kayakçı için kayak oldukça güvenlidir. Eğimli stile, hız olaylarına ve pist dışı kayağa geçtiğinizde riskler artar. Ders alarak riskleri önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Kayak alanına (dağlar, pistler, kayak parkurları, telesiyej sistemi) yakın mesafede bulunan kasaba veya köylerin içinde / yakınında yer alan bu merkezlerde mükemmel bir kayak tatili yapabilirsiniz. Kayak tatili otelleri, kayak sporunun ana faaliyet olduğu bir alanda tamamen müstakil bir 'tatil beldesi' olarak inşa edilmiştir. Bazı kayak merkezleri doğrudan kayak sporu yapılan yamaçların üzerine inşa edilmiştir. Kayak otelleri genellikle kar motosikleti, kızak, atlı kızak, köpek kızağı, buz pateni, açık veya kapalı yüzme, sıcak su tesisatı, oyun odaları, kulüpler, sinema, tiyatrolar ve kabare gibi diğer etkinlikler ve olanaklar sunmaktadır. Bazı kayak merkezleri yamaçlarda konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tüm bunlar, tatil tutkunlarının mükemmel bir tatilin keyfini çıkarmalarına katkıda bulunur ve kayak ve snowboardun yanı sıra yapacak birçok şey sağlar. Kayak istasyonu terimi, özellikle Avrupa'da ve Türkiye’de, bir kasaba veya köyde bulunan kayak tesisleri için kullanılır. Yaz aktivitelerine de açık olan bir kayak merkezi genellikle dağ tesisi olarak adlandırılır. Bu tesislerde ayrıca konaklama imkanı da sunulur.

Kayak Otelleri Özellikleri

Kayak hotels tesislerinde önemli bir eğlence biçimi, après-ski'dir. Pistlerde gün sonu barlarda kayakçı toplanması gerçekleştirilir. Ayrıca kayak ekipmanlarını giyerken de çeşitli etkinlikler düzenlenir.  Konuklar kar tatili otelleri genellikle après-ski teklifine göz attığı için eğlence önemli bir rezervasyon faktörü olabilir. Bunlar dışında kayak tatili kar temalı birçok eğlence aktivitesi de içerir. Özellikle ailece tatil yapmak isteyenler için çocuklara yönelik bu eğlence etkinlikleri büyük önem taşır. Ayrıca yine çocuklara özel başlangıç seviyesinde dersler de verilir. Tüm bunlar, eğlenceli ve güvenli bir kayak tatili için olmazsa olmaz özelliklerdir. Bir kayak merkezi kayak, snowboard ve diğer kış sporları için geliştirilmiş bir tesistir. Kayak alanlarında kayak, koşu, patika veya pist olarak bilinen patikalar vardır. Kayak alanlarında kayakçıları hızla tepelerin üstüne taşımak ve çeşitli patikaları birbirine bağlamak için bir veya daha fazla telesiyej bulunur. İp çekme kuleleri kısa yamaçlarda da kullanılabilir. Daha büyük ölçekli kayak merkezleri kayak alanı içinde daha uzun mesafelerde ulaşım için gondol veya hava tramvaylarını kullanabilir. Kayak otelleri bünyesinde bulunan kayak alanları genellikle en azından temel bir ilk yardım tesisine ve yaralı kayakçıların kurtarılmasını sağlamak için bir tür kayak devriye servisine sahiptir. Güvenlik önlemleri üst düzeyde alındığı için her seviyede kayakçı güvenle spor yapabilir. Kayak devriyesi genellikle kuralların uygulanmasından, tehlikelerin işaretlenmesinden, bireysel koşuların kapatılmasından (yeterli düzeyde tehlike varsa) ve tehlikeli katılımcıların bölgeden çıkarılmasından sorumludur. Kar tatili otelleri ile kayak sporuna ilk adımı güvenle atabilir, kış aylarınızı unutulmaz bir tatille geçirebilirsiniz.