Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Kazdağları Balayı Otelleri - Balayı için En İyi Oteller

Yükleniyor..
Kazdağları'da kriterlerinize uyan 24 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Kazdağları Balayı Otelleri Hakkında 

Kaz Dağları ülkemiz sınırlarında Balıkesir ve Çanakkale arasında bulunmaktadır. Kaz Dağlarının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. M.Ö. 2000li yıllarda bile burada yerleşim olduğu düşünülmektedir. Bu çok eski yerleşim yeri hem oksijen bakımından, hem de hayvan türleri ve bitki türleri bakımından oldukça zengindir. Bu güzellikleriyle zamanında Homeros’un İlyada’sında “bol pınarlı vahşi hayvanlar anası” olarak nitelendirilmiştir. Ayrıca Kaz Dağları ülkemizde Ege ve Marmara bölgesini de birbirinden ayırmaktadır. Bu kadar çok özelliği ve güzelliği bünyesinde barındıran Kazdağları, yeni evli çiftlerin de uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Kazdağları balayı yeri olarak tercih edilmesinin nedenlerinden biri de, Kaz Dağlarının tarihe tanıklık etmiş olmasıdır. Tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır ve birçok uygarlığın da bünyesinde bulunmuştur. 
Kazdağları bir nevi hem tarih hem de doğa kokuyor denilebilir. İda Dağı olarak da bilinen Kazdağları mitolojide de büyük önem arz etmektedir. Yunan mitolojisine göre dünyada ilk olarak güzellik yarışmasının yapıldığı yer burasıdır. Ayrıca burası birden çok efsaneye de tanıklık etmiştir. Bunlardan en önemlisi bir Yunan efsanesi olan İlyada efsanesidir. Türk efsanesi olarak bilinen Hasan ile Emine de burada yazılmıştır. Kaz Dağlarının hem dış güzelliği hem de tarihe tanıklık etmiş olması göz önünde bulundurulunca burası gerçekten de tarih ve doğa sever bir çiftin balayı hayallerini süsleyebilir. 

Balayı İçin Neden Kazdağları?

Yeni bir sayfanın ilk gününde nerede olduğunuz ve o sayfaya ne yazdığınız çok önem teşkil eder. Yeni bir sayfaya sessiz, sakin ve huzurlu bir şekilde başlamak istiyorsanız Kazdağlarından daha iyi bir seçeneğiniz olduğu söylenemez. 1500 metre yükseklikte, birçok endemik bitki türünü barındırmasından dolayı çok güzel yeşillikleri olan ve ayrıca birçok hayvan türüne de ev sahipliği yapan Kazdağlarında siz ve sevdiğiniz insan baş başa kalıyorsunuz. Üstelik bu kadar doğayla iç içe olmanıza rağmen konforunuzdan da bir şey eksilmiyor. Bunun nedeni ise Kazdağları balayı otelleri ve tesislerinin size çok güzel ve özel bir hizmet sunması. Bütün müşterilerine titizlikle davranmalarının yanı sıra balayı için buraya gelen çiftlere daha özel bir ilgi ve alakayla yaklaşıldığı görülebilir. Bu durum da Kaz Dağlarındaki otellerin balayı için tercih edildiğinde hassas olduklarını gösterir. 
Balayı demek o çiftin yeni hayatına attıkları ilk adım sayılabilir. Resmi eş olarak çıktıkları ilk tatilde her şeyin diledikleri gibi hatta düşündüklerinden de güzel olmasını isterler. Bunu farkında olan Kazdağları balayı otelleri bu doğrultuda çalışırlar. Doğayla baş başa kalmanızın yanı sıra Kazdağlarının birçok artısı daha vardır. Bunlardan birisi de zamanında Yunan mitolojisinde gerçekten önemli bir yere sahip olmasıdır. Eğer çiftlerden birisinin ya da her ikisinin de mitolojiye veya tarihe ilgisi varsa bu demek oluyor ki bir taşla iki kuş vurmuş olunuyor. M.Ö. 2000’li yıllarda bile yerleşim yeri olduğunu düşünürsek gerçekten de birçok aşka tanıklık ettiği anlaşılabilir. Bu aşkların arasına kendi aşkınızı da eklemek kulağa gayet güzel bir fikir gibi geliyor.

Kazdağlarında Eşsiz Bir Balayı

Kazdağları hem doğası hem tarihi hem de otellerinin kalitesi sayesinde balayında tercih edilen yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu sıralamada önde olmasının sebeplerinden biri de kuşkusuz ki Kazdağları balayı otelleri kalitesinin yüksek olmasıdır. Burada bulunan Kazdağları balayı otelleri Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Dolayısıyla otelin içinde yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Sabahın erken saatlerinde doğa yürüyüşü yaparak güneşin doğuşunu seyredebilirsiniz. Yürüyüşünüzü tamamladıktan sonra bir duş alıp otelin içinde bulunan spaya gidip rahatlayabilirsiniz. Otelin içinde bulunan daha birçok imkandan da dilediğinizce yararlanabilirsiniz. Çiftlerin bir balayından beklentisi huzurlu ve beraber olmaktır. Kazdağları balayı otelleri size tam olarak bunu vaadediyor. Günlük hayatın karmaşasından uzak, sessiz ve sakin bir yer; ancak ne kadar ıssız gibi görünse de sizi gündelik hayatın konforundan da mahrum bırakmıyor. Her şey elinizin altında ve aynı zamanda bir dağın başındasınız. Etraf Kazdağlarının o güzel endemik bitkileriyle donatılmış ve oksijen seviyesi yeterince yüksek. Yanınızda sevdiğiniz insan var ve istediğiniz etkinlik elinizin altında. Kazdağları balayı tatili otelleri işte bu konforu ve doğayı birlikte sunuyor.