Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Kaz Dağları Otelleri

Yükleniyor..

Olanak

Kazdağları'da kriterlerinize uyan 4 tesis bulundu.

Efsaneleri, doğal güzellikleri ve bol oksijenli havasıyla ünlü Kaz dağları, ziyaretçilerine butik otel, konuk evi ve termal otel seçenekleri sunuyor. Çoğu organik köy kahvaltıları servis eden Kaz dağları otelleri, genellikle geleneksel taş mimari ile uyumlu bir yapıya sahip. Dilerseniz tatilinizi az sayıdaki havuzlu Kazdağları otellerinde de geçirebilirsiniz.

Yeşilyurt, Adatepe, Tahtakuşlar ve Çamlıbel gibi köylere yayılmış olan Kaz dağları otelleri ile birlikte çevresinde yerleşim olmayan, tamamen doğayla iç içe taş ya da termal Kaz dağları otelleri de mevcut. Özellikle doğa ve sağlık turizmi için tercih edilen Kazdağları otellerinde konaklarken çam ormanlarıyla kaplı, bol oksijenli kusursuz doğada jeep safari, trekking ve hiking gibi aktiviteler gerçekleştirebilir, şifalı kaplıcalarda rahatlayıp, tüm lezzetleri en doğal halleriyle katkısız olarak tadabilirsiniz. 

Oda kahvaltı hizmetinin yaygın olduğu Kazdağları butik otelleri ile birlikte her şey dahil anlayışıyla kapsamlı konaklama hizmeti sunan Kazdağları termal otel alternatiflerini de tercih edebilirsiniz. Denize yakın olmak isteyenler ise Küçükkuyu, Altınoluk, Akçay ve Güre gibi Kazdağları’nın sahil beldelerinde konaklayabilirler.

Kazdağları Nerede Kalınır ? 

Kazdağlarının bir kısmı Çanakkale bir kısmı da Balıkesir Edremit tarafında kalır. Nerede kalacağınız biraz da kazdağlarına ne için geldiğiniz ile ilgili. Dağcılık ve kazdağlarında avlanmak için Çanakkale Biga tarafından gelmek daha doğru. Kazdağları gezisi için gelecekseniz Ege Denizi'ne bakan Edremit - Küçükkuyu bölgesinden çıkmanız daha mantıklıdır.  Altınoluk , Küçükkuyu ve Akçay bölgesinden yukarı doğru çıktığınızda 3-5 km ara ile Türkmen köyleri mevcut. Hemen hemen her köyde ya da köye yakın oteller mevcut. Gezi amacınıza göre kalacak yer mutlaka bulursunuz.

Kazdağları Otelleri Sık Sorulan Sorular
Kazdağları'daki havuzlu oteller hangileri?
Kazdağları'da havuzlu otellerden bazıları: Butik Gökyüzü Hotel, Aeneas Afrodit Butik Otel, Dağbaşı Otel. Tam liste: Kazdağları Havuzlu Oteller