Küçükkuyu Gezilecek Yerler (2021 Güncel Rehber)

Assos bölgesindeki tarihi köylerden olan Küçükkuyu'ya bağlı Adatepe ve Yeşilyurt köyleri, belde çevresindeki ilk ziyaret edilmesi gereken noktalardan. Tarihi evleri, taş yolları ve bozulmamış doğasıyla büyüleyen Adatepe ve Yeşilyurt köylerine ek olarak yine Küçükkuyu köylerinden olan Küçükçetmi de şifalı kaplıcalarıyla biliniyor. 

Özel aracınızla, taksi veya dolmuşlarla, Küçükkuyu'ya 10 km mesafedeki Altınoluk'a, Altınoluk Abdullah Efendi Konağı, Zeytinli Çay Bahçesi, Sarıkız Tepesi ve Şıp Şıp Dede'ye gidebilirsiniz.

Küçükkuyu Genel Görünüm

Küçükkuyu'ya 10 km mesafedeki Antandros Antik Kenti, Kaz Dağları'nın güneyinde, Altınoluk'a yakın bir tepede bulunuyor. Kent, tepenin üzerinde bir kale ve batı yamaçlarında bir mezarlık ile çevrilmiş. Altınoluk Beldesi sınırları içindeki tarihi kentteki kazı çalışmaları devam ediyor.   Küçükkuyu'ya 10 km mesafedeki Şahinderesi Kanyonu, Kazdağları´nın, Altınoluk bölgesi eteğinde yer alıyor. Altınoluk'u tepeden gören kanyon, temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bir piknik yeri. Doğa sporları için de ideal olan bölgede konaklama tesisi ve restoran da mevcut.   Küçükkuyu'ya, yaklaşık 27 km mesafede yer alan tarihi Behramkale Köyü ve Assos Antik Kenti de Küçükkuyu çevresinde görülmesi gereken noktalardan.

Küçükkuyu Denizi ve İskele

Çanakkale-İzmir yolu üzerinden Küçükkuyu'ya 35 km uzaklıkta bulunan Edremit'e, Edremit'ten 50 km uzaklıktaki Ayvalık'a, Ayvalık'tan 5 km uzaklıktaki Cunda Adası'na ve Ayvalık'a 8 km uzaklıktaki Sarımsaklı'ya ulaşabilirsiniz.     

İlgili içerikler gösteriliyor: