Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Muğla Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Muğla'da kriterlerinize uyan 20 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Muğla Balayı Otelleri

Muğla ili Türkiye'nin ege bölgesinde ve yerli nüfusu yaklaşık bir milyon civarında olan ve en çok tercih edilen tatil beldelerine sahip olan şehirdir. Toplamda 13 tane ilçesi 569 tane mahallesi bulunmaktadır. İl merkezine en yakın ilçesi Ula, en uzak ilçesi ise il merkezinden 148 km uzaklıkta bulunan Seydikemer ilçesidir. Muğla ilinin komşu illeri Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya şeklinde sıralanabilir.  

Muğla’da Turistik Konaklama Seçenekleri

Muğla her yıl yaklaşık 3 milyon yabancı, 5 milyon yerli turisti ağırlamaktadır. Bu sebepten dolayı turizm firmaları bu bölgelerde büyük yatırımlar yapmakta ve bölgede farklı konseptte oteller açmaktadır. Bu bölgede bulunabilecek otel konseptleri pansiyonlar, butik oteller, tatil köyleri, termal oteller, her şey dâhil oteller, İslami oteller, ultra lüks otellerdir. 
• Pansiyonlar; genel olarak kısa konaklamalı turistlerin tercih ettiği otel tipidir. Ucuz maliyeti ile en çok tercih edilenler arasındadır.
• Butik oteller; 5 yıldızlı devasa otelleri tercih etmeyen turistler daha küçük yapılara sahip bu otel tipini tercih etmektedir. Ucuz Muğla balayı otelleri arayan turistler bu konsepti tercih etmektedir. 
• Tatil Köyleri, daha geniş alanlara kurulu ve butik oteller gibi küçük yapıları sahip olan otel tipidir. 
• Termal oteller; genel olarak kış aylarında tercih edilen otel tipidir. Sağlığa faydalı olan doğal suların olduğu bölgelere kurulmaktadır. Bu suları banyo suları ve havuz suları olarak kullanılmaktadır. Termal balayı otelleri de yeni çiftler tarafından tercih edilmektedir.
• Her şey dâhil oteller; Verilen ücret otel içindeki yiyecek ve içecekleri de kapsayan otel tipidir.
• İslami oteller; Muhafazakâr kişiler tarafından tercih edilen otel tipidir. 
• Ultra lüks oteller; Muğla’da çok sık rastlayacağımız otel tipidir. Bu tip oteller ultra lüks servis ve oda hizmetleri bulunan otel tipidir.

Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla antik dönemlere dayanan tarihi ile birçok antik kente sahiptir. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri ve denizi ile birçok görülmesi gereken yere sahiptir. Belçin Kalesi, Bodrum Kalesi, Kaunos Antik Kenti, Muğla Bacası, Saklıkent Kanyonu, Stratonikeia Antik kenti, Bodrum Antik Tiyatrosu, Halikarnas Müzesi, Yediler Manastırı gezilmesi gereken birkaç yere örnek olarak verilmektedir. Bu bölgelere yakın uygun Muğla balayı otelleri bulunabilmektedir. Yeni çiftler balayı tatillerini daha keyifli hale getirmek için bu bölgelerdeki otelleri sıkça tercih etmektedir. Bu antik kentlerin yanı sıra Sarıgerme plajı, Akkum Koyu, Bozukkale Koyu, Zeytinlikuyu Plajı, Günlüklü Koyu, Dalaman Çayı, Kelebek Vadisi gezilmesi gereken plaj ve koylardır. 

Muğla Ulaşımı Nasıldır?

Muğla ulaşım açısından oldukça gelişmiş ilimizden bir tanesidir. Türkiye’nin her bölgesinden Muğla’ya otobüs seferleri bulunmaktadır. Kara yolu ulaşımı özellikle yaz aylarında daha fazla tercih edilmektedir. Karayolu ulaşımının haricinde Muğla’da bulunan Dalaman Havalimanı ve Milas Bodrum Havalimanı ile ulaşım oldukça rahat sağlanmakta ve hem yerli hem yabancı turistler hava yolu vasıtasıyla Muğla iline ulaşabilmektedir. Deniz yolu da tercih edilen bir diğer ulaşım çeşidi olarak karşınıza çıkar. 
Şehir içi ulaşım da oldukça rahat sağlanabilmektedir. Genel olarak otobüs ile sağlanan şehir içi ulaşımın birleşme noktası Atatürk Stadyumu durağıdır. Dünyanın en uzun otobüs hattına sahip olan Muğla bu özelliğinden dolayı yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Yeni evli çiftler ulaşım kolaylığından dolayı Muğla balayı otellerini tercih etmektedir. Farklı turizm firmalarından Muğla balayı otelleri fiyatları almakta ve kendilerine en uygun tercihi yaparak Muğla’nın eşsiz güzelliğinin tadını çıkarmaktadırlar.