Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Muğla Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Muğla'da kriterlerinize uyan 375 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Muğla Otelleri

Muğla, Ege Bölgesi’nde yer alan, şirin illerimizden biridir. Ege Bölgesi’nin Akdeniz’e en yakın kısmında yer almaktadır. Muğla ilinin bazı yerlerinin kısmen Akdeniz Bölgesi’ne girdiği de görülür. Bu nedenle, Muğla hem Ege hem de Akdeniz ikliminin özelliklerine sahiptir. Bitki örtüsü bakımından da iki bölgeye de benzeyen tarafları bulunur. Baharları mis gibi kokan limon çiçekleri, Muğla’yı bir başka güzel kılacaktır.

Tatil Cenneti Muğla

Muğla, masmavi denizi, yeşil doğası ile tatil yapmak isteyenlerin, ilk tercihleri arasında yer alacak illerdendir. Muğla’nın uzun doğal plajları ve çam kokulu tabiatı, bu yöreyi tercih edilen tatil rotaları arasına sokmuştur. Ayrıca, birçok medeniyete de beşiklik eden coğrafyası, tarih turizmi açısından da popüler hale getirmiştir. Muğla’nın tabii güzellikte olan çok sayıda, ilçesi bulunmaktadır. Bu yörede konaklamak isteyenler için, uygun Muğla otelleri bulunmaktadır. Herkese uygun konaklama tesisi yer almaktadır.

Muğla’nın Tabii Güzellikleri

Muğla’nın tabii güzellikleri, oldukça zengindir. Bunlara verilecek örnekler:
•    İztuzu Plajı, uzun kumsalı ile görülmesi gereken plajlar arasındadır. En büyük iki özelliği bulunmaktadır. Tatlı su ile tuzlu deniz suyunun birleştiği noktada bulunması ilk özelliğidir. İkinci önemli özelliği de caretta carettaların doğal yaşam alanları olmasıdır.
•    Bodrum’un tabii güzellikleri, görülecek yerler arasındadır. Ayrıca, Halikarnas Mozelesi de gezilmesi önerilen yerler içerisindedir.
•    Datça da kendi halinde taş sokakları, sakin ve huzurlu atmosferi ile mutlaka gidilmesi önerilen yerler içerisindedir.
•    Marmaris’e uğramadan, Muğla gezisi tamamlanmamalıdır. Doğal güzellikleri ve yöreye özgü lezzetleri ile gezilmesi gereken yerler içerisindedir.

Muğla’nın Tarihteki Önemi

Muğla’da eski çağlardan bu yana, farklı kavimlerin istilaları görülmüştür. Bu topraklarda iz bırakan medeniyetlerin en bilinenleri: Karyalılar, İskit’ler, Asurlar, Mısırlılar ve Helenistik dönemin izleridir. Anıt ve kaya mezarları, batık şehirler, bu konuda fikir verecek tarihi bulgulardır. Verimli topraklar üzerine kurulması ve deniz kenarında olması sebebi ile deniz ticaretinde de rol oynamıştır. Kaunos, Muğla yakınlarındaki bir kaya mezardır. Bir başka kaya mezar ise Dalyan yakınlarında yer almaktadır. İon, Roma ve Likya Medeniyetlerine ait kalıntılar yer almaktadır. Tarihi güzellikleri görmek isteyenler için de kültür turları yapılabilir. Muğla otelleri fiyatları açısından da her bütçeye uygun seçenekler sunacaktır.

Muğla’da Konaklamak

Tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Muğla’da çok sayıda tesisi bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunur. Ucuz Muğla otelleri, uygun maliyetli tatil yapmak isteyenler için de bir alternatiftir. Bu oteller, temiz ve son derece rahat olup, bazı imkânları sınırlıdır. Çok yıldızlı tatil köylerinin sunduğu, her şey sınırsız uygulaması elbette olmayacaktır. Buna rağmen, otellerde her türlü temizlik ve konfor sunulmuştur. Butik otel seçenekleri, kalabalık ve çocuklu aileler için, apart oteller de yer almaktadır. Yöre mutfağı, oldukça zengindir. Otellerde yemek yenebileceği gibi, yöre otları ile yapılan geleneksel yemekleri, dışarıda da tatmak mümkündür.

Muğla’nın Huzurlu Havası

Muğla şehir merkezi, gezilecek tarihi yerler açısından zengindir. Selçuklu ve Osmanlı’ya ait cami ve çeşmeler yer almaktadır. Ayrıca, Muğla müzesi gezilecek yerler arasındadır. Yöreye özgü Muğla evleri de geleneksel Türk Evleri kategorisinde, görülmesi gereken yerlerdendir. Muğla İlçeleri, sessizlik arayanlar için de tavsiye edilmektedir. Marmaris ve koyları, eşsiz güzellikte yerler içerisindedir. Yeni evlenen birçok çift için de bu bölgede çok sayıda balayı otelleri bulunmaktadır. Çam ağaçları, mavi bayraklı koyları, tarihi güzellikleri ile Türkiye’nin en çok turist çeken yerleri arasındadır. Muğla’nın çok sayıda gezilecek ilçesi olması, yöreye yerli ve yabancı turist tarafından, yoğun ziyaretçi çekmektedir.

Muğla Otelleri Sık Sorulan Sorular
Muğla'daki havuzlu oteller hangileri?
Muğla'da havuzlu otellerden bazıları: Taviloğulları Apart, Windy Hill Selimiye, Filiz Otel Apart. Tam liste: Muğla Havuzlu Oteller
Muğla'da denize sıfır oteller hangileri?
Muğla'daki denize sıfır otellerden bazıları: Keramos Butik Otel , Aslı Motel, Begonville Beach Hotel. Tam liste: Muğla Denize Sıfır Oteller