Balnet

Uygun Ekonomik Oteller '49 TL'den Başlayan Fiyatlar'

Yükleniyor..
Kriterlerinize uyan 47 tesis bulundu.
Filtrele

Ekonomik Tatil Otelleri

Otel, kısa süreli olarak ücretli konaklama imkanı sağlayan bir tesistir. Sağlanan temel olanaklar, küçük bir odada mütevazı kalitede bir yataktan daha büyük, daha yüksek kaliteli yataklar, bir şifonyer, buzdolabı ve diğer mutfak olanakları, döşemeli sandalyeler, düz ekran televizyon ve telefondur. Bu temel özelliklerin yanı sıra otelin kalitesi arttıkça birçok ekstra hizmet de yer alır. Ucuz oteller genellikle yalnızca en temel konuk hizmetlerini ve tesislerini sunabilir. Daha büyük ve daha yüksek fiyatlı oteller, yüzme havuzu, iş merkezi (bilgisayarlar, yazıcılar ve diğer ofis ekipmanları ile), çocuk bakımı, konferans ve etkinlik tesisleri, tenis veya basketbol sahaları, spor salonu, restoranlar, günlük spa, ve sosyal fonksiyon hizmetleri de içerir. Bununla birlikte, yılın farklı dönemlerinde oteller çeşitli indirim fırsatları ile uygun fiyatlara konaklama imkanı sunar. Hal böyle olunca ekonomik tatil arayışında olan kişiler ucuz tatil fırsatları herşey dahil konseptinden yararlanabilir. Ucuza tatil yapmak isteyenler için ekonomik tatil otelleri temel hizmetlerin yanı sıra birçok ekstrayı da sağlar. Ucuza tatil yerleri arasından ucuz otel tercihinizi yapabilir ve oldukça uygun fiyatlarla düşlediğiniz tatili gerçekleştirebilirsiniz.

Otel İmkanları

Otel odaları, konukların odalarını tanımlamaları için genellikle numaralandırılır (veya bazı küçük otel ve pansiyonlarda adlandırılır). Bazı butik, yüksek kaliteli oteller özel dekorasyonlu odalara sahiptir. Bazı oteller bir odanın ve yemek masası düzenlemesinin bir parçası olarak yemekler sunmaktadır. Bazı ülkelerde bir otelin yasa gereği belirli bir saat içinde tüm konuklara yiyecek ve içecek sunması gerekmektedir. Ülkemizde böyle bir yasal düzenleme bulunmamakla birlikte tüm otellerde belli saatlerde yeme içme servisi yapılır. Uygun oteller konuklarına düşük maliyetle yeme içme için hizmet paketleri sunar. Birçok otelde yeme içme toplam konaklama ücretine dahildir. Uygun fiyatlı oteller zengin menü ya da açık büfe seçenekleriyle sabah, öğle ve akşam yemeklerinizi en güzel şekilde geçirmenizi sağlar. Otel işletmeleri büyüklük, işlev, karmaşıklık ve maliyet bakımından farklılık gösterir. Çoğu otel ve büyük otelcilik şirketi, otel tiplerini sınıflandırmak için endüstri standartları belirlemiştir. Lüks bir tam hizmet otel tesisi lüks olanaklar, tam hizmet konaklama, bir restoran ve konsiyerj, oda servisi ve elbise ütüleme personeli gibi en üst düzeyde kişiselleştirilmiş hizmet sunmaktadır.

Ekonomik Otel Çeşitleri

Tam hizmet otelleri genellikle yüksek kaliteli konaklama yeri, tesis içinde tam hizmet veren bir restoran ve çeşitli tesis içi olanaklar içeren lüks tam hizmet tesisleri içerir. Ucuz butik oteller  genellikle lüks tesisler içeren daha küçük bağımsız, markasız otellerdir. Küçük ve orta ölçekli otel işletmeleri, tesis bünyesinde sınırlı sayıda olanak sunmaktadır. Ekonomik oteller, çok az hizmet sunan veya hiç hizmet vermeyen temel konaklama birimleri sunan küçük ve orta ölçekli otel işletmeleridir. Uzun süreli oteller, geleneksel bir otele kıyasla daha uzun süreli tam hizmet konaklama imkanı sunan küçük ve orta büyüklükteki otellerdir. Devremülkler, mevsimlik kullanım için ayrı bir konaklama biriminin sahipliğini içeren bir mülkiyet şeklidir. Motel, otoparktan bireysel odalara doğrudan erişime sahip, küçük boyutlu ve sade bir konaklama birimidir. Ucuz butik oteller genellikle eşsiz bir ortama ve samimi bir yapıya sahip otellerdir. Çeşidi ne olursa olsun ekonomik oteller bulabilir ve en uygun hotel seçeneği ile bütçenizi zorlamayacak bir tatil yapabilirsiniz. 

Ekonomik Tatil İmkanı

Tatil günümüzde bir lüksten ziyade ihtiyaç haline gelmiştir. Yoğun bir iş temposunun ardından tüm yılın yorgunluğunu atmak için birkaç gün tatil yapmak dahi yeterlidir. Ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistlere yönelik tesislerin artması ve çeşitlenmesi ile ekonomik otel seçenekleri de artmış, farklı bütçe gruplarına hitap eden çok sayıda ucuz otel hizmete girmiştir. Bununla birlikte, yılın farklı dönemlerinde oteller kampanyalar düzenleyerek indirimli tatil fırsatı sunmaktadır. Bu gibi fırsatlardan yararlanarak bireysel olarak ya da ailenizle birlikte ekonomik tatil yapabilirsiniz. Ucuz tatil fırsatları herşey dahil konsepti ile sunulmaktadır. Bu açıdan, paket fiyatını ödedikten sonra diğer masrafları düşünmenize gerek kalmayacaktır. Ekonomik tatil otelleri rezervasyonunuzu yaptıktan sonra tek yapmanız gereken tatil gününüzün gelmesini beklemektir. Tesise vardıktan sonra yeme içmeden eğlenceye kadar tüm ihtiyaçlarınız hotel bünyesinde karşılanacaktır. Böylece tatilinizin keyfini çıkarmaya odaklanabilirsiniz.