Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvacık Pansiyon - 2021 Ayvacık Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Ayvacık'ta kriterlerinize uyan 120 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvacık Pansiyonları Hakkında

Çanakkale'ye bağlı Ayvacık , şirin mi şirin bir ilçedir. Ayvacık ve çevresi aynı zamanda da ''Organik Kültürler Diyarı'' olarak da anılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi birçok kültürü bünyesinde barındırmaktadır. Aslında bu durumu Ayvacık'a ziyarete gittiğinizde de anlayabilirsiniz. Ayvacık'taki yerli halk oldukça farklı kültürlerin sentezi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kültür farklılığından dolayı ortaya bir hoşgörü ortamı çıkmıştır. Yani herkes birbirine karşı çok saygılı ve birbirleriyle sürekli bir yardımlaşma içindeler. İşte belki de Ayvacık'ı özel kılan da bu. Bu ilçe, dışarıdan gelen turistlere karşı öylesine sıcakkanlı ve iyi davranıyorlar ki turistler bu durumdan çok memnun kalıyor ve bir sonraki tatil beldesi olarak da yine burayı tercih ediyorlar.

Turistlerin kendilerini daha da çok evindeymiş gibi hissetmesini isteyen bazı işletmeciler burada Ayvacık pansiyonlar kurmuşlardır. Bunun nedeni ise pansiyonların otellere oranla daha sıcak bir ortamının olmasıdır. Çünkü Ayvacık pansiyonlar iç dizaynından ötürü ev gibidirler ve bu durumda insana evindeymiş hissi verir. Hatta öyle ki yerli halk bu pansiyonların içindeki odalara Ayvacık'a ait olan birkaç motifli eşya da koymuştur ve böylece ne kadar da misafirperver olduklarını bir kez daha kanıtlamışlardır. Pansiyonlarda  Ayvacık yöresine ait yöresel yemekler de çıkmaktadır. Hatta pansiyona gelen yabancı turistler yeni lezzetler denemek istediklerinden dolayı genellikle yöresel lezzetleri tercih etmektedirler.

Ayvacık Pansiyon Tatili

Pansiyonlar, konaklama hizmeti veren tesislere denmektedir. Bir odası veya bir bölümü belli bir süreliğine kiraya verilen evlere pansiyon denmektedir. Ayvacık pansiyonlar genellikle kalabalık olan arkadaş grupları veya çok çocuklu aileler tarafından kiralanır. Bunun nedeni ise çok kişi olunduğu zaman otellere daha çok para vermek zorunda oluştur. Fakat pansiyonda bu böyle değildir. Ayvacık Pansiyonlar genel itibariyle otellere göre daha mütevazı işletmelerdir ve genellikle daha ucuzdurlar. Ayrıca Ayvacık'taki insanlarla daha da iç içe olmak istiyorsanız pansiyon çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır sizin için. 

Ayvacık Doğa Tatili

Ayvacık gerçekten de söylenildiği gibi Çanakkale'nin göz bebeğidir. Gerek kültürel mirasıyla gerekse de doğasıyla Çanakkale'yi Çanakkale yapan önemli bir ilçedir. Yeşil alanları ve tertemiz oksijeniyle oldukça güzel bir tatil geçirmenizi sağlayacak olan bu bölgenin aynı zamanda denizi de oldukça temiz ve berrak. Havasının bu kadar temiz olmasının bir nedeni de buradaki halkın gerçekten de aşırı derecede çevre dostu olmasıdır.

Bu yörenin kendi halkı çevre temizliğine oldukça önem gösterirken aynı zaman da sizden de bu önemin aynısını göstermenizi beklerler. Çünkü bölgelerini gerçekten çok sevdiklerinden dolayı onu korumak da istemektedirler. Yüzyıllar boyunca bozulmayan doğasını, kendileri de muhafaza etmelidirler. Bu anlayışa göre haraket etmektedirler. Yani Ayvacık ilçesini tatil yeri olarak seçecek olursanız çevre dostu olan davranışlar sergilemeniz gerekecektir. Aynı zamanda Ayvacık pansiyonlar da bunlara çok önem vermektedir. Yani siz eğer çevreyi kirletecek bir davranışta bulunursanız hem çevre halktan hem de pansiyon işletmelerince uyarı alacaksınızdır. 

Özellikle sessiz, sakin, huzurlu ve mutlu bir tatil arayışında iseniz pansiyon tercihi ideal bir tercih olacaktır. Söz konusu pansiyonlar olduğunda ise Ayvacık pansiyonlar elbette bir adım öndedir. Tarihi, doğası ve yerel lezzetleriyle Ayvacık pansiyonlar size hak ettiğiniz ve hayalini kurduğunuz o tatili yaşatabilecek tüm şartlara sahiptir. Hemen şimdi hayalinizdeki tatil için ilk adımı atın ve rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın.