Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Butik Oteller

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 113 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Butik Oteller 

Çanakkale hem sahip olduğu doğal güzelliği ile hem de kültürel anlamda çok katmanlı yapısı nedeni ile her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapar. Özellikle Türkler, geçmişte yaşanan birçok tarih olayını yerinde hissetmek ve izini sürmek için bu bölgeye akın eder. Tarihe bakıldığında da Çanakkale’nin birçok farklı medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yaptığı görülür. Her şeyden önemlisi de bu kent Türk tarihindeki en büyük savaşlardan bir tanesi olan Çanakkale Savaşı’na da ev sahipliği yapmıştır. Bölgede hizmet veren konaklama sektörü de tarihi yansıtan yapıları ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Çanakkale butik oteller fiyatları ile bölgede konaklama ihtiyacının çoğunu uygun fiyatlara sağlamaktadır.

Çanakkale’nin Bölgesel Konumu

Çanakkale, konum olarak Türkiye topraklarının kuzeybatı bölümünde yer alır. Hem Doğu Trakya ile hem de Biga ve Gelibolu yarımadaları ile toprak paylaşımı bulunur. Sınırlarında Tekirdağ, Balıkesir ve Edirne gibi komşu iller bulunur. Bozcaada ve Gökçeada gibi Türkiye sınırları içinde kalan en büyük adalar da Çanakkale il sınırı içerisinde yer almaktadır.

Çanakkale’ye Hangi Mevsimde Gidilmeli

Çanakkale, konum itibari ile geçiş bölgesi özelliği gösterir. Bu nedenle hem Akdeniz hem de Karadeniz’in iklimi bölgede hakimdir. Şehirde genel olarak hâkim olan hava ılıman özellik gösterir. Balkanlar’dan gelen soğuk hava bölge üzerinde rüzgârın hızını yükseltmesine neden olur. Çanakkale’de deniz kıyı kesimleri ile iç kesimlerin sıcaklık dereceleri daima birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İç kesimler yükseltiden dolayı daha yağmurlu geçer. Tatil için yapılacak planlarda bu nedenle ilkbahar ve yaz mevsimleri uygun olarak değerlendirilir. Bölgede hizmet veren oteller dört mevsim uygun fiyatları ile müşterilerine kaliteli bir hizmet sunar. Hem kış hem yaz mevsiminde gezi planı yapılabilecek olan bölgede ucuz Çanakkale butik oteller her dönemde uygun fiyat politikaları ile müşterilerin beğenisini kazanır.

Çanakkale’ye Ulaşım Nasıl Sağlanır

Çanakkale’de yer alan havalimanı, Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden bu şehre ulaşım sağlar. Günün her vakti düzenlenen seferler şehre hem girişi hem de çıkışı kolayca sağlar. Havaalanının şehre uzaklığı sadece 5 kilometredir. Buradan şehir içine kalkan saat başı servisler şehir içine oldukça rahat ulaşım imkânı sunar. İstanbul’dan Çanakkale’ye kara yolu ile ulaşım 7 saat sürer. Feribot ve motor seçenekleri ile de farklı bölgelerden Çanakkale’ye ulaşmak mümkündür.  İzmir’den yola çıkacak olanlar 5 saat süren yolculuk sonunda Çanakkale’ye ulaşabilirler.  Ankara yolundan yapılacak yolculuklarda ise Eskişehir ve Bursa istikametini takip etmek gerekir.

Çanakkale’de Yer Alan Konaklama Seçenekleri

Çanakkale, turizm açısından yaz mevsimini oldukça hareketli geçirir. Bu nedenle bölge konaklama açısından oldukça zengin alternatiflere sahiptir. Hem aile tatilleri hem de arkadaş grubu ziyaretleri için zengin otel seçeneklerinin yanı sıra birçok butik otel ve pansiyon seçenekleri de sunulur. Her kesime hitap eden uygun fiyatlı butik oteller bölgede rahat bir konaklama geçirmek için doğru bir tercih olabilir. Uygun Çanakkale butik oteller şehir genelinde hemen hemen her bölgede misafirlerine güvenli ve modern bir hizmet sunar.
Çanakkale, her yıl binlerce tarih meraklısını ağırlar. Bu ziyaretçilerin arasında yeni evli çiftler de göze çarpar. Tatil sezonuna denk gelen düğünlerde balayı tercihi Çanakkale’den kullanarak deniz ve güneşin bol olduğu bir balayı geçirmek mümkün olur. Çanakkale’de kusursuz hizmetleri ile müşterileri memnun eden balayı otelleri her dönem çiftlerden olumlu geri dönüşler alır. Uygun fiyat seçenekleri ile de memnun bırakan oteller, her sezon kaliteli hizmetlerine devam etmektedir.