Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Huzurlu ve sakin tatil arayışında olanlar için harika bir tatil beldesi olan Dikili İzmir’in bir ilçesidir. Doğusunda Bergama, Kuzeyinde Ayvalık, Güneyinde Çandarlı Körfezi ve Aliağa yer alan Dikili’nin Batısında Midilli Adası bulunmaktadır. Dikili zeytin ağaçları arasında yeşilin ve mavinin buluştuğu ender tatil bölgelerinden birisi. Sadece doğası değil tarihsel yönden de barındırdığı eserler ile ön plana çıkan Dikili eski yerleşim yerlerinden birisidir. 

Günümüzde Bergama olarak bilinen Pergamon Antik Kentinin limanı olarak kullanılan Dikili günümüzde halen liman olarak işlevini sürdürmektedir. Antik dönemde Atarneus olarak bilinen bölge Karaosmanoğlu Beyliği döneminde Dikmelik (Zeytinlik anlamında) adını aldığı ve sonradan Dikili olarak şekillendiği düşünülmektedir.

Dikili Nerede Kalınır?

Dikili kalınacak yer konusunda pek çok konaklama alternatifini sunmaktadır. Konforu ve hizmet kalitesi ile oteller konaklama seçeneklerinin başında yer almaktadır. Dikili otelleri sadece oda kiralamadan herşey dahile varan bir hizmet yelpazesine sahiptir. Dikili merkez otelleri fiyat performans açısından ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte hizmet sağlıyorlar. Merkez otellerin plaja yakın bölümde olanlar tüm plaj hizmetlerini ve plaj eğlence aktivitelerini sunmaktalar. Çandarlı otelleri ve Bademli otelleri merkeze de yakın olması sebebiyle deniz kum ve güneş tatili yapacaklar için oldukça önemli ve çokça tercih edilebiliyor. 

Dikili Herşey Dahil Otelleri

Dikili otelleri herşey dahil konsepti ile burada geçireceğiniz tatil keyfini yukarılara taşımaktadır. Herşey dahil bir konaklama seçeneğinde yemeğinden, temizliğine ve plaj hizmetlerine kadar her şey sizin için tasarlanmıştır. Size sadece tatilin keyfini doyasıya çıkartmak kalır. Bu bağlamda Dikili merkezde herşey dahil otel konsepti bulabilirsiniz.

Dikili Hayıtlı bölgesinde 5 yıldız otel bulmak mümkün. Bunun dışında diğer Dikili otelleri 5 yıldızlı konforunu aratmayacak türden hizmetler sunmaktadır. Dikili 5 yıldızlı oteller arasında özellikle merkez otelleri konforlu bir tatil yaşamanız için yeterli imkanları sizlere sunmaktadır.

Dikili Termal Oteller

Dikili kaplıca otelleri ile sağlık turizmi açısından bölgeye çok şey kazandırmaktadır. Dikili Ilıca’da farklı türdeki kaynak sular birçok hastalığın tedavisinde yarar sağlamaktadır. Kışında bölgeye sadece termal tatil anlamında gelmeniz mümkün. Yazın geldiğinizde ise hem termal tatil hem de deniz tatili yapma imkanını bulabilirsiniz. Dikili termal otel fiyatları kış döneminde özellikle hafta içinde uygun olmaktadır.

Dikili’de bir tatil köyünde tatil planlıyorsanız Dikili merkez, Bademli ve Hayıtlı bölgelerinde kaliteli hizmet sunan tatil köyleri bulmanız mümkün. Dikili tatil köyleri arasında islami otel seçenekleri de bulabilirsiniz.

Dikili Butik Oteller

Butik oteller daha çok konfor veya otantik otel meraklıları için tercih edilmektedir. Butik oteller daha samimi ve konforlu ortamlar sunmaktadır. Dikili Merkezde ağırlıklı olarak yer alan butik oteller kaliteli bir tatil yapmanızı sağlıyorlar. Yarım pansiyon, tam pansiyon ve alakart akşam yemeği seçenekleri ile farklı lezzetleri sizlerle buluşturuyorlar.

Balayı oteli konseptine sahip otelleri Dikili Merkez, Kalem Adası ve Bademli bölgesinde bulabilirsiniz. Balayı otellerinin özellikleri balayı çiftlerine özel oda hazırlamaları ve ekstra balayı hizmetleri sunmaları. Dikili balayı otellerinin bazıları sadece özel oda imkanı sağlarken, bazıları oda süsleme, çiçek ve pasta ikramı gibi hizmetler sunmakta. Rezervasyon sırasında bu bilgileri alarak uygun balayı oteline gitmelisiniz.

Dikili Denize Sıfır Otelleri

Denize sıfır bir otelde denizin muhteşemliği ile başbaşa olmanın hazzını yaşayabilirsiniz. Deniz dalga sesleri arasında romantik geceler geçirebilirsiniz. Balkonunuzda iyot kokusu eşliğinde bir akşam çayını yudumlayabilir veya otel restoranında keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Tüm bu ayrıcalıkları Denize sıfır Dikili tatil otelleri ile yaşamanız mümkün.

Dikili Otel Fiyatları

Dikili’de hem ekonomik hem de konforlu tatil yapabileceğiniz bir çok otel bulmanız mümkün. Dikili otelleri fiyatları verdikleri hizmetlere göre gayet makul seviyede diyebiliriz. Özel konseptler haricinde bir çok otel düşük bütçelere dahi keyifli bir tatil imkanı sunmakta. Dikili de otel fiyatları Bademli bölgesinde biraz daha uygun olmakta. Erken rezervasyon imkanı ile uygun otel fiyatlarını yakalamanız mümkün. Dikili tatil köyleri fiyatları otel fiyatlarına göre yüksek olabilir, ancak verilen hizmetler otellere göre biraz daha avantajlı ve çeşitli.

Dikili'de Tatil

Tatil için geldiğinizde Dikili’de yapacağınız birçok aktivite var.

 • Muhteşem koylarında denize girmek
 • Restoranlarında bölgeye ait deniz ürünlerini yemek
 • Doğa yürüyüşü
 • Tarihi mekanları gezmek
 • Pazarından yerel ürünlerden satın almak
 • Koyları ve adaları gezmek için tekne turları
 • Meraklıları için dalış ve su sporları

Dikili'de nereleri gezmeli?

Tatilinizi bölgede yapacağınız gezilerle renklendirmek isterseniz Dikili’de gezilecek yerleri kısaca sıralayalım;

 • Çandarlı Kalesi
 • Pitane Antik Kenti
 • Garip adası
 • Nebiler Şelalesi
 • Aya Nikola Manastırı
 • Kalem Adası

gezmenizi tavsiye edeceğimiz yerler. Bunun yanında ilgiliyseniz bölgedeki birçok türbeyi de ziyaret edebilirsiniz. Daha detaylı Dikili'de gezip görebileceğiniz yerlerin listesine buradaki linkten: https://balnet.net/dikili-gezilecek-yerler ulaşabilirsiniz.

Dikili Otelleri Sık Sorulan Sorular
Di̇ki̇li̇'deki havuzlu oteller hangileri?
Di̇ki̇li̇'de havuzlu otellerden bazıları: Cumhur Yeşilirmak Çiftliği, Kalem Adası Oliviera Resort, Çandarlı İşeo Otel. Tam liste: Dikili Havuzlu Oteller
Di̇ki̇li̇'de denize sıfır oteller hangileri?
Di̇ki̇li̇'deki denize sıfır otellerden bazıları: Zeytin Apart Otel, Erdal Aile Pansiyonu. Tam liste: Dikili Denize Sıfır Oteller