Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Gökçeada Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Gökçeada'da kriterlerinize uyan 8 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Gökçeada Denize Sıfır Oteller Hakkında

1970 yılına kadar İmroz ismiyle anılan Gökçeada, kuzey Ege’nin iki Türk adasından biridir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, Bozcaada’nın yaklaşık 800 katı büyüklüğünde. Ayrıca Türkiye’nin en batı noktasında bulunmasından dolayı ‘güneşin son battığı yer’ olarak anılır. Gökçeada ilçesi, Çanakkale iline bağlıdır ve yerleşim ilçe merkezi dışında  10 köye dağılmış durumdadır.

Ada’ya ulaşım, sadece deniz yoluyla sağlanabilmekte. Gökçeada içerisinde ulaşım araçlarından bir çoğuna rastlamak mümkün. Dışardan adaya gelenler ise araba sahipleri feribot, yaya olanlar deniz otobüsü kullanarak ulaşım sağlayabiliyor.  

Doğal yaşamının zenginliğiyle öne çıkan Gökçeada, fauna ve florasındaki çeşitlilik ve bol miktarda su kaynaklarına sahip olması ile dikkat çekmekte. Adanın anakaradan uzak olması ise doğasının insanlar tarafından bozulmasını engellemiş. Türkiye’deki ilk sualtı parkına sahip olmasından dolayı organik tarım alanında pilot bölge seçilmiş olmakla beraber karadaki doğal yaşam koruma altına alınmıştır.
Turizm dışında zeytincilik de adada yüzyıllardır yaşatılan bir gelenek.

Öyle ki adada 300-400 senelik zeytin ağaçlarına bile rastlanabiliyor. Organik tarıma geçişle beraber son yıllarda adada üretilmekte olan zeytinyağının lezzetine bir de garantili doğallığı eklenmiştir. Adanın geleceğinde önemli bir rol üstlenen organik tarım, son yıllarda oldukça gelişmekte. Organik ürün satan işletmelerin sayısı bir hayli fazla.

Gökçeada denizi, hem dalış yapmak hem de yüzmek için oldukça uygun. Türkiye’nin en temiz denizlerinden biri olan Gökçeada’da, denize girmek için çok sayıda koy bulunmakta. Sualtı konusunda çeşitli olduğundan dolayı dalış yapmak isteyenler oldukça memnun kalıyorlar. Kendine özgü olan coğrafik yapısı ve rüzgarlı ikliminden dolayı tüm Dünya’da önde gelen sörf merkezlerinden biri Gökçeada.

Özellikle Bulgar sörfçüler tarafından oldukça ziyaret edilen Gökçeada, gün geçtikçe sörf konusunda gelişiyor.
Çok eski zamanlardan gelen bir masalı dinlemek gibi bir şey adanın ara sokaklarında dolaşmak. Köylerin eski kahveleri genelde açık oluyor hatta bazılarında yemek bulmak bile mümkün.

Keçi ve koyun yetiştiriciliği adanın bir diğer geçim kaynağı. Bu keçi ve koyunlardan oldukça lezzetli kırmızı et üretiliyor. Bu sayede adada leziz et yemekleri bulmak mümkün.

Neden Denize Sıfır Otel?

Her sene ziyaretçi sayısında artış görülen Gökçeada, tatilcilerin isteklerine göre çok çeşitte otel grubuna sahip. Balayı için gelenleri ayrı, ailece gelenleri ayrı, uygun fiyatlı otel arayanları ayrı, deniz manzarasına karşı konaklamak isteyenleri ayrı türden oteller beklemekte. Gökçeada denize sıfır oteller, misafirlerine uçsuz bucaksız bir deniz manzarasının yanı sıra eşsiz hizmet anlayışıyla rahat ettirmekte oldukça başarılı. Bir yandan denize karşı kahvesini yudumlarken bir yandan tüm istekleri yerine getirilen ziyaretçiler, eğer isterlerse otelin aktivitelerine de katılabilmekte.

Otel içi veya otel dışı birçok faaliyet gerçekleştiren bu oteller, bazıları ücretsiz olan faaliyetlerinde ziyaretçilerine adayı gezdirmekle beraber adanın tarihini de anlatmakta. Öte yandan birçok faaliyet ile müşteriler arasındaki kaynaşmaya da pozitif etki sağlamakta.  

Denize sıfır otellerde konaklamanın bir diğer avantajı da konaklayanların istedikleri zaman kolaylıkla denize girebilmesi. Yüzmeyi seven ziyaretçilerin Gökçeada denize sıfır otelleri tercih etmesinin başlıca sebeplerinden biri de bu. Genellikle bu otellerde otelin müşterilerine ait özel plajlar olduğundan dolayı Gökçeada denize sıfır otelleri tercih eden konaklamacılar, diledikleri vakit kolaylıkla denize girebilmekte. Bu da Gökçeada denize sıfır otelleri öne çıkaran sebeplerden biri.

Gökçeada Denize Sıfır Otel Avantajı

Gökçeada denize sıfır oteller yıllardır Gökçeada’yı ziyaret eden insanlara konforlu bir konaklama hizmeti sunmakta. Her geçen yıl ziyaretçi sayısının artmasıyla bu otellerin sayısı da artmakta ve hizmet kalitesi daha üst noktalara ulaşmakta. Ziyaretçiler tarafından oldukça rağbet gören Gökçeada denize sıfır otelleri, adından çokça söz ettirmeyi başarıyor. Bir yandan otelde konaklarken öte yandan adanın güzelliklerini keşfeden ziyaretçiler, aynı zamanda adanın çevresindeki koylarda yada otelin kendi plajında denize girip suyun tadını çıkarabiliyorlar.

Dalış için de oldukça uygun olan Gökçeada, zengin bir su altına sahip olması sebebiyle dalış severler tarafından oldukça beğeniliyor. Gökçeada denize sıfır oteller, gelecek adına da umut eriyor. Ada halkının başlıca geçim kaynağı olan turizm, aynı zamanda oldukça turist çekmesi sebebiyle ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamakta.