Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Gökçeada Kaleköy Otel ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Kaleköy Gökçeada'da kriterlerinize uyan 26 tesis bulundu.

Kaleköy Gökçeada Otelleri

  Kaleköy Gökçeada’ya gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi. Kaleköy eski adıyla Kastro, tarihi dokusuyla, eski yapıları ile otantik bir yerleşim yeri. Çok eski çağlara ait antik bir kale kalıntısının hemen altında yer alan Kaleköy tatilinizi geçirebileceğiniz tesisleri de içerisinde barındırmakta. Kaleköy Gökçeada’nın Kuzey tarafında yer alıyor.


Adanın en eski yerleşimlerinden olan Kaleköy, geçmişte adanın dışa açılan kapısı konumunda iken Kuzulimanı’nın devreye alınması ile birlikte büyük liman özelliğini yitirmiş. Özel teknelerin yanaşabileceği ve kötü hava şartlarında sığınabileceği daha çok balıkçı barınağı şeklinde hizmet vermekte.

 

Ancak eski yerleşim yeri olması münasebetiyle canlılığını hiçbir zaman yitirmemiş Kaleköy. Özellikle yaz akşamlarının gezilecek ve eğlenilecek en güzel mekanlarını yaşatıyor. Kaleköy liman ada ziyaretçileri için yerel ürünlerin, el yapımı takıların, hediyelik eşyaların bulunabileceği bir konum.


Yine akşamları birbirinden leziz ada yemeklerini tadabileceğiniz farklı lezzetleri bulabileceğiniz restaurantlar, lokantalar ve gece eğlencelerinin farklı eğlence kültürünü yansıtan tavernaları ile eşsiz bir tatil yaşamanız için gitmek isteyeceğiniz bir yer.

Gökçeada Kaleköy Pansiyon

Kaleköy konaklamanız için de uygun bir mevki. Gökçeada Kaleköy’de konaklamak için otel, pansiyon ve butik oteller bulunuyor. Eşsiz liman ve deniz manzarası ile bütünleşen görsel bir şölen eşliğinde tatilinizi geçirebileceğiniz bu tesislerde tatilinizi geçirmek size iyi gelecektir diye düşünüyorum.


Kalacağınız otel veya pansiyonun limana yakın olması tekne turlarına katılmanız için bir avantaj sağlarken bir plajı bulunmaması dezavantaj. Ancak bu denize giremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Dilerseniz liman kıyısında kayalıklarda denize girebileceğiniz kayalık ama eremiz denizi olan bölgeler var. Arıca Yıldızkoyu hemen Kaleköy arkasında çok yakın mesafede.

Nasıl gidilir ?

Kaleköy’e gitmek için önce feribot ile Gökçeada Kuzulimanı’na ulaşıyorsunuz. Buradan yaklaşık 17 km. mesafe vara Kaleköy’e. Aracınız ile gittiyseniz merkeze girmeden hemen sağa İsmail Gaspıralı Cd. ne dönerek 13 dakikada varabilirsiniz. Merkeze girerseniz yaklaşık 20 dakika sürüyor yolunuz. Eğer aracınız ile gelmediyseniz merkeze ve oradan Kaleköy limana minibüsler ile ulaşabilirsiniz. Eğer Gökçeada merkezde kalıyorsanız merkeze araçla 10 dakika kadar sürüyor.

Kaleköy limanı

Bunun dışında eğer imkanınız varsa kendi tekneniz ile doğrudan Kaleköy Liman’a ulaşabilirsiniz. Liman son yıllarda genişletildiği ve yeniden düzenlendiği için teknenize gerekli olacak tüm malzemeyi ve yakıtı bulabilirsiniz. Liman güvenli olduğu için teknenizi güvenle bırakabilir ve yakın otellerde kalarak tatilinize devam edebilirsiniz.

Ne Yapılır 

Kaleköy’e geldiğinizde sabun atölyesini mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Burada doğal sabunun yapılışını tüm aşamaları ile izleyebilirsiniz. Ayrıca aynı atölye çok farklı özelliklerde sabunlar yaptığı gibi mum imalatı da yapıyor. Böylelikle hem sabun ve mum yapımını yerinde izleyebilir hem de birbirinden özel doğal malzemelerden yapılmış sabunlardan satın alabilirsiniz.


Ayrıca Kaleköy içerisindeki Aya Marina Kilisesi ve köyün hemen yukarısında yer alan kale kalıntılarını gözlemleyebilirsiniz. Kalıntıların çevresinde birçok yazıt meraklıları için keşfedilmeyi bekliyor. Kaleye çıktığınızda göreceğiniz harika manzara eminim çok ilginizi çekecektir. Böylece çok geniş bir alanı da gözlemleme imkanını bulacaksınız.


Dalış meraklıları için Gökçeada Sualtı Milli Parkı da Kaleköy lokasyonu içerisinde. Ancak alan korumaya alındığından kafanıza göre dalış yapmanıza izin verilmiyor. Eğer profesyonel dalıcı iseniz izin alarak bölgede dalış yapabilirsiniz. Bunun dışında Yıldızkoy da şnorkel ile yakın dalış yapabilir ve yüzebilirsiniz. bu bölgede balık tutmaya da izin veriliyor.


Gökçeada Kaleköy kesinlikle gezilmeye ve görülmeye değer yerlerden birisi. Tüm yukarıda yazdıklarımızın dışında programınızı gün batımına göre ayarlamanızı ve Türkiye'nin en uç noktasından harika gün batımı manzarasını izlemeden kesinlikle dönmemenizi öneriyoruz.

Kaleköy Gökçeada Otelleri Sık Sorulan Sorular
Kaleköy Gökçeada'daki havuzlu oteller hangileri?
Kaleköy Gökçeada'da havuzlu otellerden bazıları: Gökçeada Anemos Hotel. Tam liste: Kaleköy Gökçeada Havuzlu Oteller