Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Marmara Adası Çocuk Dostu Oteller

Yükleniyor..
Marmara Adası'da kriterlerinize uyan 4 tesis bulundu.

Marmara Adası Çocuk Dostu Oteller Hakkında

Marmara Adası, Balıkesir ilimize bağlı olup Marmara Adalarının en büyüğüdür. Gökçeada’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci adası olma özelliğini taşımaktadır. Marmara Denizi’nin güneybatısında tüm ihtişamıyla boy gösteren Marmara Adası’na ulaşım gemilerle ve deniz otobüsleriyle gerçekleşmektedir. Marmara Adasıyla beraber diğer adalara da uğrayarak hem eşsiz bir manzaranın keyfine ulaşabilirken deniz yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz.

Adaya ulaşım birkaç iskeleden kalkan gemilerle sağlanmaktadır. Bu seferlerin en çok ilgi göreni ise İstanbul-Yenikapı iskelesinden kalkan deniz otobüsleri olmaktadır. Ayrıca adaya arabanızla da geçmek isterseniz araçlı feribotlar da mevcuttur. Geçmişte Rumların yaşadığı adada 36 manastır ve kilise bulunmaktadır, fakat yapıların bazıları geçen zaman içinde hasar görmüş, ibadete ve ziyarete kapatılmıştır.  Günümüzde hâlâ bu uygarlıklardan izler taşıması, adayı tarih meraklıları ile de buluşturmaktadır. Geçim kaynağı ağırlıklı olarak mermer ve turizm olmasının yanında adada zeytincilik de yapılmaktadır.

Adadan çıkarılan mermerler dünyanın birçok yerine ihraç edilirken Marmara beyazı olarak bilinen Marmara Pandası, çizgili yapısı nedeniyle pijama olarak nitelendirilen Marmara Ekvatoru, Saf ve berrak rengiyle insanı büyüleyici cazibesine hayran bırakan Marmara Dolomit dünyada en çok rağbet gören mermer çeşitleridir. Marmara Adası’nda temiz ve sakin bir denizin keyfini çıkarmak isteyenler için 9 farklı koy ve plajı tatilcilerin beğenisine sunmuştur. Adada dalış, kano, olta balıkçılığı eğitimleri verilmekle birlikte sizlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Geçmiş zamanlardan günümüze kadar tarihi dokusunu korumuş ve halen hayatın devam ettiği köyleri ziyaret edebilir, birbirinden eşsiz manzaraları seyre dururken kokusu adanın dört bir köşesini saran adaçayı ile bu manzarayı taçlandırabilirsiniz. Adanın eşsiz bitki örtüsü yürüyüş ve dağcılık tutkunları için olağanüstü bir deneyim sunmaktadır. Güzel bir gezintinin ardından adanın meşhur yemeği olan peynirli patlıcan yemeğini deneyebilir, alkol tüketenler için adalılar tarafından üretilen organik şarabınız ile unutamayacağınız bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mermer taşlarının havadaki nemi emmesi nedeniyle Dünyadaki nem bakımından en düşük iki adadan biri olma özelliğini taşıyan Marmara Adası aynı zamanda temiz havası ve bol oksijeniyle yeni ziyaretçilerini bekliyor. Çocuğunuzun kişisel gelişimini de olumlu yönde etkileyen Marmara Adası çocuk dostu oteller yeni arkadaşlar edinmesine ve yeni hobiler kazanmasına da olanak sağlıyor. 

Çocuk Dostu Oteller

Son zamanlarda ülkemizde de oldukça rağbet gören çocuk dostu tesis uygulaması çocuklu ailelerin daha rahat bir tatil geçirmesini ve çocukların bitmesini istemeyeceği bir tatil deneyimi sunmak için çalışmalara devam ediyor. Çocuk dostu otellerde çocuğunuzun temel ihtiyaçlarının birçoğu otel görevlileri tarafından sağlanmakta ve tatilinizin daha rahat ve konforlu geçmesine olanak sağlamaktadır. Çocuğunuz tuvalet eğitimini daha almadıysa eğitimli mini club personelleri de hizmet vermektedir.

Temel ihtiyaçların yanında çocuk dostu otellerde çocuklar için birçok aktivite de bulunmaktadır. Çocuklar için özel olarak çocuk havuzları, çocuk animasyonları, oyun parkları bulunmaktadır. Çocukların metabolizmasından kaynaklı olarak hızlı acıkmasını karşılamak için her saat başı çocukların en sevdiği yemeklerden(hamburger, patates kızartması, köfte, makarna sandviç, vb.) oluşan açık büfe yemek saatleri konulmuştur. Çocuğunuzun hijyeni de ön planda tutularak odalarda çocuk şampuanları ve organik el sabunları bulunmaktadır. Marmara Adası çocuk dostu oteller ile ailece mutlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Marmara Adası’nda Çocuk Dostu Otel Fiyatları

Marmara Adasında ki çocuk dostu oteller eşsiz bitki örtüsü, tertemiz deniziyle her sene bir önceki seneye göre artan bir ilgi görmektedir. Klasik Türk ailelerinin tatil gözdesi olan çocuk dostu oteller gerek uzman personeli gerekse avantajları nedeniyle en çok tercih edilen otellerdir. Adadaki diğer otellere oranla bir nebze daha pahalı olsa da vaat edilen imkânları her durumda yüksek kalitede sağlamasıyla giderek artan bir turizm gözdesi olmuştur.

 HKendi içerisinde de farklı fiyat aralıklarına sahip olan bu Marmara Adası çocuk dostu oteller, denize yakın olması, hizmet kalitesi, konfor seviyesi gibi sebeplere göre bir fiyat çizelgesine sahip olmaktadır. Adaya ulaşımın kolay olması çocuklu ailelerin hafta sonu tatillerinde adaya gelmeleri ve eğlenceli vakit geçirmelerine olanak sağlıyor. Müşteri memnuniyeti ön planda tutulduğundan dolayı her sene bir öncekinden daha fazla ziyaretçiye kapılarını açan Marmara Adası çocuk dostu otelleri, eşsiz manzarası ve berrak denizi ile her sene olduğu gibi bu sene de ziyaretçilerini beklemektedir.