Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Marmara Adası Muhafazakar Oteller

Yükleniyor..
Marmara Adası'da kriterlerinize uyan 8 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Marmara Adası Muhafazakâr Otelleri Hakkında

Marmara Adası, Balıkesir iline bağlı bir ilçe olmakla beraber adalardan oluşan bir ilçedir. Ada halkı geçimini zeytincilik ile sağlarken en temel geçim kaynağı balıkçılıktır. Bunun yanı sıra turizm alanında gelişmiş olmasından dolayı turizm ile geçimini sağlayan insanların sayısı da bir hayli fazladır. Ada olduğundan dolayı sadece deniz yoluyla ulaşım sağlanabiliyor.

Tekirdağ’dan, İstanbul’dan ve Erdek’ten ulaşım sağlanabilen Marmara Adasına, feribot ve gemilerle ulaşmak mümkün. Rum kesiminin adada yaşamış olmasından dolayı adada çok sayıda manastır ve kilise bulunmakta. 

Marmara Adası muhafazakâr oteller ise, bu güzel adanın güzelliklerini keşfederken muhafazakâr bir otelde kalma olanağı sağlıyor. Kadın erkek aktivite alanlarının farklı olmasıyla ve havuz, sauna, yemek salonu gibi ortak alanların kadın ve erkekler tarafından birlikte kullanılmasının yasak olmasından dolayı Müslüman olan ve İslam ülkelerinden gelen ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.  

Özellikle Arabistan, İran, Irak, Suriye gibi İslam ülkelerinden gelen turistler genelde bu otelleri tercih ediyor. Marmara Adası muhafazakâr oteller, denize girmek isteyen misafirlerine de imkân sağlıyor. Kadın plajları ve erkek plajları ayrı olduğundan dolayı rahatça kullanabilen misafirler açık bir şekilde denize girilmediği için rahatlıkla dini değerlerinden ödün vermeyerek tatil yapabiliyorlar.

Muhafazakâr Otel Özellikleri Hakkında

Muhafazakâr otellerin amacı, aslında İslami değerlere göre, dinin kurallarına uyarak tatil yapmak isteyenler için tatil alanı yaratmaktır. Bu otellerde bayan plajları dışarıdan görünmeyecek şekilde yapıldığından dolayı Müslüman bayan misafirler rahatlıkla denize girebilmektedirler. Haram yiyecekler ve içecekler kesinlikle bulundurulmaz. Alkol satışı yoktur. Tüm aktivite alanları, bay ve bayan müşteriler için ayrı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Birlikte yapılması yasaktır. Bu tür otellerde misafirlerin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ibadethaneler de mevcuttur. 

Denize, kuma, güneşe doymak isteyen ama bunu dini değerlerinin dışına çıkmadan yapmak isteyenler için çok iyi bir fırsattır muhafazakâr oteller. Gün geçtikçe sayısının artmasının sebebi insanlar tarafından çok beğenilmesi ve ibadet konusunda eksiksiz bir ortamın sağlanmış olmasıdır. İslamiyet açısından bir sakıncası olmadığı gibi diğer otellerden eksik kalır bir yanı da yoktur.

Hem aileyle hem de bireysel konaklamalar için uygun olan bu otellerin popülerliği gün geçtikçe artmaktadır.  Kıbleyi işaret eden pusulalarıyla, seccade, namazlık, tesbih ve namaz kıyafeti gibi ibadet araç gereçleri odalarda hazır bulunmaktadır. Mescitlerde ibadet yapılabileceği gibi odalarda yapmak da mümkündür.  Aile olan bay ve bayanlar birlikte kalabilirken, ortak alanların çoğunu birlikte kullanamazlar.

Bunun sebebi başka ailelerin olmasıdır. Baylar ayrı, bayanlar ayrı alanlarda aktivitelerini icra ederler. Bu özelliğinden dolayı Müslüman aileler ya da bireyler tarafından tercih edilir bu oteller. Marmara Adası muhafazakâr oteller, İslami yönden ödün vermemesinin yanı sıra diğer otellerden geri kalmaması sebebiyle muhafazakâr insanlar tarafından çok beğenilmekte ve tercih edilmektedir. 

Muhafazakâr otellerin bir diğer özelliği de helallik selamlık kuralları çerçevesinde dizayn edilmiş olmasıdır. İslamiyet’te gerekli kılınmış bu değer, insanların normal otellerde konaklamasına engel olmaktadır. Fakat muhafazakâr oteller bu yönden her şeyi düşünmüş ve uygulamıştır.  Bu sebeple misafirleri herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır.  Bu otellerin bazılarında bulunan deniz suyu havuzları sayesinde hem kapalı alanda hem de deniz suyuyla havuz keyfi yapabiliyor bayanlar.

Havuz kısmında bulunan aquapark sayesinde bayanlar çocuklarını da eğlendirebilmekte.  Marmara Adası muhafazakâr oteller, her konuda helalliği düşünmüş. Bundan dolayı Müslüman insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte. Hem bir sorunla karşılaşmayan hem de din sınırları içerisinde bir tatil yapabilen misafirler, genelde memnun olarak ayrılmakta bu otellerden.

Marmara Adası Muhafazakâr Otel Fiyatları

Muhafazakâr otellerde, diğer otellerden fiyat olarak pek bir fark görülmemekle birlikte sunduğu hizmetlerde de pek bir noksanlık bulunmuyor. Haram olarak tabir edilen fiil ve yiyecek içecekler dışında çok bir fark bulunmamakta. Buna fiyat da dahil.

Marmara Adası muhafazakâr oteller, diğer otellerden fiyat bakımından çok da farklı değil. Sunduğu hizmetin kalitesine ve konfor seviyesine göre farklılık gösteren fiyatlar, hemen hemen tüm bütçelere hitap ediyor. Fazla parayı gözden çıkarıp kaliteli bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler de, kısıtlı bütçeye sahip olup aşırıya kaçmak istemeyenler de bu otellerde yer bulabiliyor kendilerine. Her sene daha da yaygınlaşan muhafazakar otel kültürü, bundan sonra da oldukça gelişecek gibi gözüküyor.