Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Edremit Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..

Olanak

Edremi̇t'te kriterlerinize uyan 6 tesis bulundu.

Edremit Otelleri

Edremit Balıkesir'in en güzel yerlerinde birisidir. Özellikle son zamanlarda dikkat çeken Altınoluk ve Akçay gibi tatil beldelerini de içinde bulundurmasıyla daha da gözde bir ilçe haline gelmiştir. Edremit'in en önemli doğa güzelliği Kaz Dağları'dır. Türkiye'nin en rahat nefes alınan ve doğasıyla baş döndüren yerlerinden biri olan Kaz Dağları'nı ziyaret etmek için Edremit'te konaklayabilirsiniz. Kaz Dağları'nın bir tarafı Çanakkale'ye diğer tarafı da Edremit'e bakar. Bu özelliğiyle bölgenin en çok merak edilen yerleri arasındadır. Ayrıca pek çok efsane ve söylenceye de ev sahipliği yapmıştır. 

Edremit'in Önemli Özellikleri

Zeytini, doğası ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken Edremit ilçesinin bir diğer orijinal özelliği buranın Alevi Türkmenlerin yerleşim yeri olmasıdır. Hala geleneksel yaşam tarzını koruyarak burada yaşayan Türkmenlerin yaşantısına dair bilgi almak isterseniz Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi'ni görebilirsiniz. Antik Çağlardan beri uğrak bir yer olan Kaz Dağları SarıKız efsanelerinin de geçtiği yerlerdir. Bölgede yer alan Hasanboğuldu Göleti'nin de özel bir hikâyesi vardır. Sutüven Şelalesi bölgenin bir diğer güzel yeridir. İnönü ve Karanlık Mağaraları'nda yapılan araştırmalar bölgenin tarihinin Yontma Taş Devri'ne kadar uzandığını gösterir. Dolayısıyla Edremit hem tarihi hem de doğal güzellikler açısından bulunmaz bir yerdir. 

Edremit'te Konaklama

Edremit ilçesi yakınlarında  çok fazla sayıda otel ve pansiyon yer alır. Burada hemen her türlü tatil için uygun bir konaklama yeri bulunur. Edremit'e yakın otellerde hem deniz tatili, hem doğa tatili hem de spa tatili için rahat ve konforlu bir şekilde konaklayabilirsiniz. Daha lüks bir tatil için her şeyin dâhil olduğu lüks bir otel bulabilirsiniz. Ama aynı zamanda Altıonluk ve Akçay gibi en güzel tatil yerlerinde daha küçük bütçeli butik oteller bulmanız da mümkündür. Kısacası Edremit otelleri fiyatları çeşitlilik gösterir ve hemen herkes kendi bütçesine göre bir otel bulabilir. Bu açıdan Edremit'te konaklama yeri konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.  

Butik Oteller ve Uygun Konaklama yerleri

Uygun Edremit otelleri arasından bir seçim yapmak isterseniz bir butik otel seçebilirsiniz. Aynı zamanda Kaz Dağları'nda konaklayabileceğiniz ahşap evler ya da kamp için uygun olan yerler de bulmanız mümkündür. Edremit hemen her türlü tatilciye açık bir yerdir. Burada farklı amaçlarla tatil yapabilir ve hemen her türlü konaklama yeri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Her Türlü Tatil İmkânı

Eğer ucuz Edremit otelleri arıyorsanız ve küçük bütçeli ve bol tarihi yerler ve doğal güzellikler ziyaretleri ile dolu bir tatil yapmak istiyorsanız Edremit bunun için uygundur. Öte yandan "ben lüksümden vazgeçemem ve tam teşekkülü, rahat edeceğim bir otel istiyorum" derseniz Edremit'te bu da mümkündür. İstediğiniz şartları sağlayan ve sizi çok rahat ve konforlu olarak ağırlayabilecek oteller de bu ilçede bulunur. Doğaya düşkünseniz ve yeşilliklerin içinde tam da doğanın kalbinde tatil yapmak istiyorum derseniz Edremit'te böyle bir tatil yapmanızı sağlayacak yerler de vardır.

Edremit'te Balayı

İnsan balayından ne bekleyebilir? Düğün yorgunluğunu üzerinden atmak, dinlenmek ve rahat bir nefes almak. Eğer yeni evlenmişseniz ve düğünden sonra balayınızı Edremit'e geçirmek isterseniz Edremit size balayı otelleri konusunda da geniş seçenekler sunabilir. Hemen her türlü imkâna sahip ve rahat edebileceğiniz pek çok oteli ve konaklama yerini Edremit'te bulmanız mümkündür. Edremit bütün bu özellikleriyle harika bir tatil yeridir. Burada en iyi şekilde konaklayıp istediğiniz şartlarda bir otel bulabilirsiniz. Tatilinizi de son derece eğlenceli ve mutlu geçirmiş olursunuz.

Edremit Otelleri Sık Sorulan Sorular
Edremi̇t'teki havuzlu oteller hangileri?
Edremi̇t'te havuzlu otellerden bazıları: Antik Manastır Butik Otel, Beykonağı Otel, Aeneas Hotel. Tam liste: Edremit Havuzlu Oteller
Edremi̇t'te denize sıfır oteller hangileri?
Edremi̇t'teki denize sıfır otellerden bazıları: Çamdan Motel, Apart Mustafa Bey, Beykonağı Otel. Tam liste: Edremit Denize Sıfır Oteller