Cunda Bungalow Evler

Yaz aylarının gelmesiyle insanlar tatil yapmaya karar veriyor. Yaz ayları tatil beldelerimizin hızla dolmasını sağlıyor.  Sıcaktan bunalanlar bir nebze ferahlamak, dinlenmek için tatil yapmayı istiyor. Tatil herkesin ihtiyaç duyduğu bir dinlenme şekli aslında. Yazın kendini hissettirdiği şu sıralar da tatilciler bavul toplamaya başladı. Tatil beldeleri tatilciler tarafından incelenmeye, otel ve ulaşım olanakları araştırılmaya başladı.

Egenin İncisi Cunda 

Ege tatil bakımından oldukça idealdir. Balıkesir İlinin bir birinden güzel tatil beldeleri bulunuyor. Bunlarda birisi Ayvalık’tır. Ayvalık başlı başına bir tatil beldesi olsa da kendi içinde de tatil semtleri, plajları bulunmaktadır. Bölge de bulunan ucuz Cunda bungalow evler sayesinde sizde tatil boyunca konaklama ihtiyacınızı karşılayabilecek güzel bir ortam oluşturabilirsiniz.

Cunda Adası Nerededir?

Ayvalık’ta bulunan Cunda adası bir diğer adı Alibey adası olarak bilinen harika bir adadır. Ege de bulunan 4. Büyük adadır. Cunda Adası tarihi yapıları ile de dikkat çekmektedir. Günümüz de sosyal platformlarda adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca Türk ünlülerin en tercih ettiği tatil beldelerinden birisidir. Bu bölgelerin yanı sıra yeni evli çiftlerin gözdesi olan balayı otelleri Cunda Adasında oldukça fazla şekilde bulunuyor. Ulaşım imkânları kısıtlı olmasına rağmen sorun yaşanmayan adaya deniz seferleri gün içinde oldukça fazla şekilde yapılmaktadır.

Cunda Adasında Nereler Gezilir Neler Yenir

Cunda adasında tatil yaparak birçok mekânı gezme ve lezzetleri tatma şansı elde ederisiniz. Cunda adası ve civarında bulunan gezilmesi ve görülmesi ge gereken mekânları şu şekilde özetleyebiliriz. Âşıklar tepesi gezinecekler yerden ilki. Buradan Cunda adasını en güzel seyredeceğiniz yerdir. Sevim Necdet kent kitaplığını ve Panaya Kilisesini mutlaka görün.  Mevlâna caddesini gezin, alışveriş yapın kahve için. Mevlana Caddesi trafiğe kapalıdır. Rahmi M. Koç müzesini ziyaret edin. Taksiyarhis kilisesi Rahmi koç müzesi olarak hizmet veriyor. Cunda’da taş kahveyi mutlaka ziyaret edin. Sahil çarşısını gezin. Despot evi ziyaret edin. Rumlar tarafından yapılmış bir yapıdır. Ay ışığı manastırını da mutlaka keşif edin. Tımarhane edası, ada kamping ve Ayvalık merkezi mutlaka gezin. Bir birinden güzel yöresel yiyecekleri tadın. Özellikle ege balıkları, sakızlı dondurma, şerbetli lokma tatlısı, zerde, höşmerim, keşkek, zeytin ve birbirinden güzel salataları.

Cunda Adası Tatilcileri Bekliyor

Bölgenin vazgeçilmezi olan bungalov evler oldukça fazla şekilde tercih edilmektedir. Cunda bungalow evler fiyatları bölge yapısı ve kaliteye göre değişiklik gösterse de her bütçeye uygun ev bulmak mümkündür. Cunda ya ulaşım için Balıkesir’e gelmeniz gerekiyor.  Hava, kara ve deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayvalık tan ise cundaya kara ve feribotlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. 


Bungalow Evlerle Otantik Yaşam

Bölge gezilecek birçok yere sahiptir. Tatil boyunca konaklama için en uygun yerlerin başında gelen bungalow evler yeşil ve doğanın birleştiği noktalarda tatil severlere hizmet vermektedir. Uygun Cunda bungalow evler oldukça kullanışlıdır. Özellikle ahşaptan yapılan evler bölge de bulunan yeşil alanlara ve turistlik yerlere oldukça yakındır. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmamakla birlikte bölge planı ve düzenlemesi sıkıntısız bir şekilde işlemektedir.