Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Cunda Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Cunda'da kriterlerinize uyan 36 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Cunda Denize Sıfır Oteller

Balıkesir turistik ilçeleriyle ülkemizin en gözde turizm merkezlerinden biridir. Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası turizm bakımından ülkemizin en dikkat çekici adalarından biridir. Cunda denize sıfır otelleri ile öne çıkan benzersiz bir beldedir.Ayvalık çevresinde yer alan 22 adadan yerleşimin olduğu tek yer olan Cunda aynı zamanda ülkemizin Ege’de yer alan en büyük 4. adasıdır. Cunda Adası, sahip olduğu doğal güzellikleri kadar sahip olduğu turistik olanaklar ile de Ege’nin en hareketli ve güzel yerlerindendir. Bağlı olduğu Ayvalık kadar popüler olan ada her yıl turizm cirosunu ve tesislerini artırarak daha da dikkat çeken bir yer olmuştur. Eskiden kalma kilise ve manastırları, dar taş sokaklar arasında kalan tarihi evleri, plajları ve birbirinden ünlü restoranları ile Cunda son yılların en popüler gezi noktalarından biridir. 1924 yılında gerçekleşen mübadele sonrasında Cunda Adası nüfusunun büyük çoğunluğu Girit ve Midilli Adası‘ndan göçen Türklerden oluşuyor. Cunda Adası’na hem deniz yolu hem de kara yolu ile ulaşabilir olmak adaya ayrı bir özellik katmıştır.  Denizin doldurulmasıyla bağlantı yolu yapılması Ayvalık-Cunda arasında kara ulaşımını da sağlamıştır. Ayvalık’tan ilk olarak Lale Adası’na 1817 yılında denizin doldurulması ile oluşturulan yol ile ulaşabilir buradan da 1964 yılında inşa edilen Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü ile Cunda Adası’na ulaşabilirsiniz.

Cunda Tatili

Cunda adasındaki tesisleşme yerli turizme yönelik olduğu için her kesimden insana hizmet verebilecek şekilde yapılanması, yerli turistlerin tatil beklentilerinin çoğunu kusursuz bir şekilde karşılamasını sağlamıştır. İmkanlarının sınırlarına göre adada olsa bile konaklamak için denize sıfır otellerin tercih edilmesinden dolayı Cunda adası denize sıfır otelleri sayısı ve kalitesi artmıştır. Cunda adası yerli turizm ağırlık bir merkez olduğunda her türlü konaklama tesisleriyle de başarılı bir performans sergilemesi her gelir grubundaki insanları buraya çekmiştir. Deniz tatillerini seven tatilciler için bir adada tatil yapmanın zevki bir başkadır. Adanın kendine has özellikleri ve ortamı her zaman diğer yerlere göre daha avantajlı olmasından dolayı tercih listesinin en başından gelmesini sağlamıştır. Önemli olan yeterli konaklama tesisleri ve hizmet kalitesinin güzel olmasıdır. Ege sahilleri turizmde her geçen yıl bir öncekine göre daha fazla aşama kaydetmesi buralardaki adaların tanınırlığını da artırmıştır. Adanın imkanından çok ortamı tatilcileri büyüler. Güneşin doğuşunu ve batısını bir adada izlemek gerçekten insanı özel hissettirir. Bu ayrıcalığı fark eden tatilcilerin yoğun ilgisine cevap verebilmek için tesisleşmeye hız vermiştir Cunda adası. Cunda denize sıfır oteller hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdeleri arasındadır. Cunda adası denize sıfır otel konforu diğer yerlerden daha farklıdır. Otantik ortam ve muhteşem manzara arayanların en gözde mekânı olmayı başaran Cunda adası her geçen gün değerine değer katmaya devam ediyor. 

Ada Tatilinin Ayrıcalığı

Ülkemizde genellikle denize sıfır otel çok pahalıdır kalınmaz algısı vardır. Bu algının ne kadar yanlış olduğunu Cunda adası denize sıfır otelleri gördüğünüzde değişeceğinden emin olabilirsiniz. Tabi ki diğer konaklama tesislerine göre fiyat farkı var ama diğer tatil yöreleriyle kıyaslandığı zaman çok daha uygun olduğunu göreceksiniz. Doğal olarak Cunda adası denize sıfır otel konforu yaşamak için az da olsa bir fark ücreti ödemelisiniz ama bu bütçenizi çok zorlayacak miktarda değildir. Ortalama bir gelire sahip herkesin rahatlıkla kalabileceği makul bir seviyede tutulan fiyatlar zaten buranın bir cazibe merkezi olmasını sağlamıştır. Çok uçuk fiyatlar değildir. Ödediğiniz fiyatla aldığınız hizmeti kıyasladığınızda gerçekten memnun kalacağınız tesislerin kalitesi size eşsiz bir tatil imkânı sunar.