Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Erdek Çocuk Dostu Oteller - Çocuklu Aileler için En İyi Fiyatlar

Yükleniyor..
Erdek'te kriterlerinize uyan 39 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Erdek Çocuk Dostu Oteller Hakkında

Çocuk dostu kavramı, çocukların toplumda kabullenildiği ve bu doğrultuda temel ihtiyaçlarının önemsenip karşılanmasına tekabül eder. Çocuğun herhangi bir ortamda dilediği ihtiyacını karşılayabilecek ortamı olması gerekmektedir. Bu düşünceyi temel alan otellere çocuk dostu otel denilmektedir. Erdek çocuk dostu oteller bu konseptin en çok başarıya ulaştığı tesisler arasında gösterilmektedir.

Erdek’te Çocuklar İçin Özel Tatil

Balıkesir iline bağlı olan Erdek ilçesi, ülkemizin tatil beldelerinin en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Bu kadar tercih edilen bir bölgede elbette çocuk dostu kavramına önem veren oteller bulunmaktadır. Erdek çocuk dostu oteller çocuk dostu kavramına gereken önemi gösterdikleri için tercih edilecekler listesinde baş sıralarda yer alıyor. Erdek çocuk dostu otellerin temel aldığı esasların arasında, çocukların her isteğini ve ihtiyacını karşılamak yer alıyor. Ebeveynler kendilerinden önce çocuklarını düşündüklerinden dolayı çok tercih edilen bir otel tarzıdır. Ebeveynler, çocuklarının tatil adı altında bir binada sadece oturmasını istemiyor. Çocuğun günlük hayatta yaptığı aktivitelerden daha farklı şeyler yapmasını, sosyalleşmesini istiyor. Ama tabi ki çocuk dostu otel kavramı sadece çocuklara çeşitli imkanlar sunmak değil, bu imkanları ‘’güvenli’’ bir şekilde çocuklara sunmaktır. Ailelerin belki de Erdek Çocuk Dostu oteller arasında tercih yaparken en çok dikkat ettikleri hususlardan birisi de budur. Çocuk dostu oluşunun yanı sıra güvenli oluşu da Erdek’te ki çocuk dostu otellerin tercih edilme nedenleri arasındadır.

Çocuklar İçin Özel Aktiviteler

Çocuklar tatilde oyun ve arkadaş ister. Bunu esas alarak birçok şey türetebiliriz. Otellerde bulunan çeşitli oyun alanları çocukların eğlenmesi ve zaman geçirmesi yönünden iyi olacaktır. Fakat sadece tek bir oyun alanı yeterli değildir. Birden fazla oyun alanı olmalıdır ve bu oyun alanlarında çeşitli görevliler olmalıdır. Öncelikle anaokulu çağındaki çocukları göz önünde bulundurarak, bu bölgede bir anaokulu öğretmeni olmalıdır. Anaokulu öğretmeni daha çok eğitici ve öğretici faaliyetlerle ilgilenirken, oyun alanında bulunması gereken kişi ise eğlence odaklı olan palyaço olabilir. Çocukların önünde birden çok seçenek olması onların açısından daha iyi olacaktır. Çünkü bir aktiviteden sıkılan çocuk, istediği an diğer aktiviteye geçiş yapabilir ve zamanının geri kalanını burada değerlendirebilir. Çocuk burada zaman geçirirken ebeveynler de kendilerine zaman ayırabilir ve tatilin keyfini çıkarabilir. Ve ebeveynler tüm bunları yaparken gözleri arkada kalmadan yapacaklardır. Çünkü buldukları otelin güvenli olduğunu bilmektedirler, yani seçimlerini bu yönden yapmışlardır. Bu bakımdan Erdek’teki çocuk dostu oteller ve tesislerin Avrupa standartlarında olduğunu söyleyebiliriz. 

Ebeveyn sadece kendi memnuniyetini önemsemişse ve çocuğu nerede hiçe saymışsa bu tatil onlar için bir tatil olmaktan çıkabilir. Çünkü canı sıkılan ve ne yapacağını bilemeyen çocuk huysuzlaşır. Bu durumda hem anneye hem de babaya rahat vermeyerek olayı bir tatilden çıkartır. Yani ebeveynler aslında çocuğun isteğini en başta göz ardı ederek kendi tatillerini yakmışlardır. Sadece çocuğun kriterlerini göz önünde bulundurarak tatile çıkılırsa da benzer bir durumla karşılaşılacaktır. Çocuğun sürekli bir aktivite içinde olmasına rağmen anne ve baba bu süre zarfı boyunca yapacakları yani eğlenecekleri gerçek bir aktivite bulamıyorsa bu büyük bir sorundur. Belli bir süre bu duruma göz yumulsa da sonradan ebeveynler bu durumdan sıkılmaya başlar ve belki de tatili yarıda kesmek isteyebilirler. Hal böyle olunca çocuk, düşündüğü süreden daha kısa süre önce oradan ayrılmak zorunda kalınca yine sorun çıkartacaktır. Bu durumda hem ebeveyn hem de çocuk mutsuz olacaktır. Ancak Erdek çocuk tatili için uygun imkanlar sağlayan çok sayıda tesise sahiptir. Siz de Erdek çocuk otelleri ile ailenizle birlikte muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.