Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Sarımsaklı Butik Oteller

Yükleniyor..
Ayvalık Sarımsaklı'da kriterlerinize uyan 6 tesis bulundu.

Ayvalık Sarımsaklı Butik Otelleri Hakkında

Otel tercihleri kişiden kişiye değişmektedir. Tatilde otelin kuralları, sınırlandırılmış zamanları, yemek saatleri gibi planlanmış zaman çizelgesi bazılarını memnun etmez. Tatilde daha küçük, daha sıcak, daha samimi bir ortam isteyenler tercihlerini buna göre yaparlar. Butik otellerde insan daha çok mekâna alışır ve mekânı doldurduğunuz hisseder. Bu da ayrı bir his verir insana. Çok fazla kişini kaldığı kalabalık otellerde insanlar bunu bulamazlar. O yüzden genelde butik otel tarzı oteller tercih edilir. Doğa tatili ve deniz dediğimizde aklımıza ilk gelen yerlerin başında Ayvalık ve köyleri gelmektedir. Bu köy ve beldelerin içinde her geçen gün ismini duyuran Sarımsaklı da bunlardan biridir. Ayvalık Sarımsaklı sahip olduğu coğrafi avantajlarıyla yerli turistleri bu ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır. Her geçen gün sayıları artan Ayvalık Sarımsaklı’daki butik oteller, oteller ve turistik tesisleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran Sarımsaklı tesisleri hızla yerli turizm merkezi olmaya doğru emin adımlar ile yürümektedir.
Ülkemizde oksijen oranının en fazla olduğu yerlerin başında gelen Ayvalık yaz ve kış turizmin yükselen yıldızı haline gelmesi kendisiyle beraber köylerini de parlatmıştır. Yerli turizmin de özellikle tercih edilen oteller butik otellerdir. Bu talepler doğrultusunda her geçen gün Sarımsaklı butik otel sayılarında bir artış görülmektedir. Doğayı bozmadan yapılan Ayvalık Sarımsaklı butik oteller bu yönde yapılan başarılı imar politikaları ile ekolojik dengeyi bozmadan da turizm merkezi olunabilirliğini bizlere ve diğer turistik merkezlere başarılı bir şekilde göstermiştir.

Ayvalık Sarımsaklı Butik Tatil 

Butik oteller genellikle ailelerin tercih ettiği otel çeşitleridir. Ayvalık Sarımsaklı butik oteller genellikle küçük otellerdir. Konaklama sayıları sınırlıdır. Bu da daha samimi ve daha doğal hissettirir insanı. Tamamen aile bütünlüğü ve düzenine göre planlanmış otel tipleridir. Normal hayat düzenini bozmadan doğanın içinde ailece zaman geçirmenin zevkini Ayvalık Sarımsaklı butik otellerde daha fazla hissedildiği için sayıları her geçen gün artmaktadır. Ayvalık Sarımsaklı ekolojik denge gözetilerek, ortam ve konaklama tercihlerine göre yapılan otel ve tesislerin varlığıyla ön plana çıkmıştır. Doğal güzellikler yok edilmeden tamamen yeşile ve ekolojiye saygı duyularak gelişen yapılaşma Türkiye’de örnek teşkil etmektedir. Ayvalık’ta kurulan köylerin hemen hemen hepsinde aynı hassasiyet gözetilmiş ve kısa sürede bir turizm cenneti haline gelmiştir. 
Köy merkezlerinde veya köy dışında kurulan oteller ve butik oteller yerli tatilcilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliktedir.  Ayvalık Sarımsaklı tatilin yanında köy yaşamının da tüm güzelliklerini yaşayabileceğiniz ender yerlerden biridir. Yöresel yemeklerin ve lezzetlerin sunulduğu otellerde misafirler beklentilerinin ötesinde bir hizmet kalitesiyle karşılaşmaları tesislere olan rağbeti de artırmıştır. Doğayı bozmadan doğa ile iç içe bir yapılaşmayı becerebilen ender yerlerden olması dolayısıyla buralara yerli turistleri çekerek bir cazibe merkezi haline gelmeyi başarmış, ulusal bir marka olma yolunda da umutları artırmıştır.

Sarımsaklı’nın Eşsiz Doğası 

Ayvalık Sarımsaklı sahip olduğu doğal güzellikler ve muhteşem sahili ile üst sıralara tırmanmayı becerebilmiştir. Ülkemizin turkuaz renkli berrak deniziyle deniz tutkunlarını buraya çekmektedir. Havası ve doğal kaynak sularıyla mükemmel olması tarihte de buraları yerleşim merkezi olarak tercih edilmesine sebep olmuştur. Ayrıca sahip olduğu butik oteller, oteller, pansiyonlar ve apart otelleriyle yaz turizme hareket getirmesine sebep olmuştur. Ayvalık Sarımsaklı butik oteller fiyat açısından diğer otellere göre daha uygun olması da ayrı bir tercih sebebidir.