Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Sarımsaklı Lüks Oteller

Yükleniyor..
Sarımsaklı'da kriterlerinize uyan 13 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Sarımsaklı Lüks Oteller Hakkında

İhtiyacımızdan fazlasına sahip olduğumuz mal ve aldığımız hizmetlere kısaca lüks diyebiliriz. Basit bir tanım olsa da gerçekten istediğimizden fazlasının önümüze gelmesi, beklentimizden fazla hizmetlere sahip olmamızı kısaca lüks olarak tanımlayabiliriz. Tatilde lüksün tanımına gelecek olursak; tatilde ihtiyaç duyduğumuz hizmetlerin kalitesi ve gerekliliğiyle alakalıdır. Gerek bir otelin kalitesi, sunduğu mal ve hizmetlerin kalitesi beklentinizin ötesindeyse bunu lüks bir tatil veya lüks bir otel olarak adlandırabiliriz. Otelde bir yemek hizmeti alıyorsanız o yemeğin lezzeti, kalitesi ve sunumu beklentinizin ötesinde ise lüks bir otelde hizmet alıyorsunuz diyebiliriz. Kaliteli oteller genelde müşterilerinin, onların beklentisinin ötesinde hizmet vermeye gayret ederler. Verdikleri hizmetin kalitesiyle kendilerini her zaman diğer otellerden müspet manada ayırırlar. Bu aslında onların içinde bulunduğu rekabet ortamıyla da alakalıdır. Her zaman sattıkları hizmeti sınırları zorlayarak vermeye gayret ederler. Hiçbir hizmeti savsaklayarak vermezler. Her zaman kendilerini hizmet sektöründe zirveye taşıyabilecek bir anlayışa sahip olarak hizmet vermeye gayret etmeleri haliyle müşteri memnuniyetini de beraberinde getirir. Ayvalık Sarımsaklı lüks oteller ve tesisleriyle son yıllarda hem yerli hem de yabancı tatil severlerin gözdesi haline gelmiştir. Ayvalık Sarımsaklı’daki lüks oteller hem sahip oldukları doğa hem de üstün hizmet kalitesiyle ülkemizde bir ekol oluşturmuştur.
Her 5 yıldızlı otel lüks otel midir? sorusuna verebileceğimiz cevap aslında lüks derken müşterinin beklentileriyle ilgilidir. Müşteri aldığı hizmeti ödediği ücretle kıyasladığı zaman beklentilerini aşıyorsa evet lüks sayabiliriz. Bu konuda Ayvalık lüksün tam anlamıyla tanımına uyabilecek lüks otelleriyle turizmde adeta üst sıralara gelmiştir. Sadece ilçe olarak değil, kendine bağlı köy ve beldelerde bile lüks otellerin sayısının her geçen gün artması Ayvalık’ı uluslararası bir marka haline getirmesini hızlandırıyor. Ayvalık’a 8 km uzaklıkta bulunan Sarımsaklı bunlardan biridir. 

Ayvalık Sarımsaklı Lüks Tatil

Ayvalık Sarımsaklı Lüks Oteller tatilcilerin beklentilerinin üstünde hizmet vermeleriyle adında söz ettirmektedirler. Gerek yaptıkları pahalı yatırımlar ile gerekse nitelikli yetişmiş elemanlar ile verdikleri hizmet gerçekten Avrupa standartlarında diyebiliriz. Hizmet sektöründe her zaman zirveyi hedefleyen Ayvalık Sarımsaklı Lüks Oteller yapılan turizm yatırımları diğer tatil yörelerinde yapılan yatırımlardan daha öne çıkmasının ana sebebi budur. Hizmeti sınırları zorlayarak vermeleri ve her geçen gün kendilerini geliştirmeleriyle ünlü lüks otellerin mevcudiyeti Ayvalık’ı gerçek manada lüks otellerin merkezi haline getirmiştir.
Lüks derken otelin fiziki yapısının çok lüks olması olarak sayarsak eksik tanım yapmış oluruz. Oteller fiziki yapılarının yanı sıra verdikleri hizmet çeşitlilikleri, malzemelerinin kalitesi, düşünülerek yapılmış mekanlar ve bunlar kadar önemli olan yetişmiş insan kalitesiyle de alakalıdır. Bir yemek sunumu, bir havuz hizmeti, yapılan eğlence animasyonların çeşitliliği ve kalitesi, iletişim imkanlarının genişliği ile direk alakalı şeylerdir. Ayvalık Sarımsaklı Lüks Otelleri tüm bu özellikleri barındıran yapısı ile örnek turizm tesislerinden olmayı başarmıştır. Hizmet sektörünün detayları diğer sektörlerden daha çoktur. Her insan ayrı hizmet almak ister. Kişiye göre verilen özel hizmetler turizm yani hizmet sektöründen başka diğer alanlarda pek yoktur. Bu yüzden lüks otel tanımını yaparken tüm detayları göz önünde bulundurarak yapmak lazımdır. 

Ayvalık Sarımsaklı Lüks Otel Standartları

Ayvalık Sarımsaklı’da lüks oteller göz önüne alındığında, ödediğiniz ücret ile almak istediğiniz hizmetin değeri sizi tatmin ediyorsa ve beklentilerinizi karşılıyorsa isabetli bir tercih yapmışsınız demektir. Ama ekstra hizmet almak istiyorsanız ve beklentilerinizi ötesinde hayalleriniz varsa o hizmete göre ödeyeceğiniz ücret ile lüks bir otelden alacağınız hizmet doğru orantılıdır. Her hizmetin bedeli vardır. Almak istediğiniz hizmete göre ücretlendirilirsiniz. Bu hizmet sektörünün gereğidir. Lüks otel kavramı gerçekten ihtiyaçlarınızın üstünde aldığınız hizmeti veren otellerdir. Bu yüzden otelde lüks israf mıdır desek hayır değildir diyebiliriz. Aldığınız hizmet ödediğiniz ücret değiyorsa kesinlikle israf değildir.  Sınırsız koşuşturmanın olduğu günümüz de insanın on günlük bir dinlenme ve kendine gelmesi için gerekli hizmeti almanın bedeli ödenebiliyorsa israf sayılmamalı. Bu yüzden lüks otel kavramını iyi anlayıp çözümlememiz gereklidir. Aldığınız hizmet ödediğiniz ücrete değiyorsa gerçekten isabetli bir seçim yapmışsınız demektir. Siz de Ayvalık Sarımsaklı lüks otel kalitesiyle şimdi tanışarak unutulmaz bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz.