Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Sarımsaklı Ucuz Oteller

Yükleniyor..
Ayvalık Sarımsaklı'da kriterlerinize uyan 33 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Sarımsaklı Ucuz Otelleri Hakkında

Ayvalık Sarımsaklı iç turizmin merkezi durumuna gelmiş çok güzel tatil bölgelerimizden biridir. Ayvalık ve köylerinin doğal güzelliklerinin yanında havası ve sahip olduğu termal kaynaklar ile de tercih edilen yerlerin başında olması her geçen gün çeşitlilik arz ederek büyümesini sağlamıştır. Ayvalık ve köyleri coğrafi yapısı gereği denize kıyısında olduğu için deniz tatilinin yanı sıra sağlık turizminde de aşama kat etmiştir. Kazdağlarının eteklerindeki hemen hemen tüm yerleşim yerleri adeta turizm için var olmuş yerleşkelerdir. Dünyanın en fazla oksijen oranına sahip olması bölgenin sağlık turizmine açılmasını sağlamış ve tesisleşme konusunda da ileri seviyeler kısa zamanda çıkmasına yol açmıştır. Ayvalık doğal güzellikleri, kaynakları ve tarihi ile de kayda değer turist çekiyor olması uluslararası bir marka olması yolunda tüm şartlara sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Antik dönemde de önemli bir merkez olan Ege kıyıları birçok medeniyete ev sahipliği yapmayı başarmıştır. Ayvalık’a bağlı Sarımsaklı hemen hemen bütün köyler ve beldeler gibi birer turizm merkezi haline gelmesi sadece sahip olduğu güzelliklere bağlı olması ile ilgili değildir. Doğa tatili ve deniz dediğimizde aklımıza ilk gelen yerlerin başında Ayvalık ve köyleri gelmektedir. Bu köy ve beldelerin içinde her geçen gün ismini duyuran Sarımsaklı da bunlardan biridir. Ayvalık Sarımsaklı sahip olduğu coğrafi avantajlarıyla yerli turistleri bu ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır. İhtiyaca göre tesisleşme politikası Ayvalık’ın tüm köylerinde başarıyla uygulanıyor olması Ayvalık iç turizme, deniz tatilinin ötesinde, kültür, sağlık ve doğa tatili gibi alternatif tatil konseptleri sunuyor olması turizmde yukarı doğru hızlı bir ivme yakalamasına neden olmuştur. 

Ayvalık Sarımsaklı Her Bütçeye Göre Alternatifler

Ayvalık Sarımsaklı turizmde hızlı bir büyüme yakalamasının ana sebebi sadece doğal güzellikleri ve tarihi değildir. Ayvalık Sarımsaklı ucuz otel ve tesislere sahip olarak dikkat çekmiştir. Orta ve daha düşük gelir grubuna sahip kesime de hitap eden tesislerin varlığı gelecek adına umut vaat ediyor diyebiliriz. Mesela Ayvalık Sarımsaklı ucuz otel sayılarının artması ve bu otellere olan ihtiyacın her geçen gün büyümesi, düşük gelirli yerli turistlerin ilk tercihleri haline gelmesini sağlamıştır. Tatil sezonunun en yoğun olduğu zamanlarda bile düşük gelirli yerli turistlerinin rahatça kalabileceği merkez otellerin varlığı iç turizme sayısız katkı sağlamaktadır. İç turizm ülke insanının geliriyle doğru orantılıdır. İnsanların gelirleri artınca iç turizmin canlandığına hepimiz şahit oluyoruz. Ayvalık tüm yatırımlarının büyük çoğunluğunu yerli turist merkezli yaptığı için özellikle her gelir grubuna hitap edecek oteller ile tesislerini zenginleştirip çeşitlendirmeyi başarabilen ender tatil merkezlerinden biridir. Bu başarısı ile Ayvalık Sarımsaklı ucuz oteller diğer tatil bölgelerine örnek teşkil edecek kadar büyük başarı sağlamıştır. Sahip olduğu doğal güzelliklerle insanlara değişik alternatif sunduğu gibi fiyat konusunda da değişik alternatifler sunarak her kesimdeki ülke insanına elinden gelenin fazlasını yapan Ayvalık Sarımsaklı ucuz oteller gerçekten övgüyü hak ediyor.

Ayvalık Sarımsaklı Ucuz Otel İmkanları

Ayvalık Sarımsaklı ucuz oteller düşük gelirli insanlara verdiği hizmeti göz önüne aldığımızda sınırlı imkanlarla tatilcilerin beklentilerini rahatlıkla karşılayabilecek tesisler olduğunu göreceğiz. Bu yerli turizmin belki de en başarılı alanıdır desek yanlış olmaz. Tatil herkesin hakkıdır. Her gelir grubuna hitap eden otellerin olması, turizmin olmazsa olmazları arasındadır. Bunun en başarılı örneğini Ayvalık Sarımsaklı’da ucuz oteller ve tesisler sergiliyor.