Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Avşa Adası Aquapark ve Su Kaydıraklı Oteller

Tatil planları yaparken özellikle çocukları en çok heyecanlandıran şeyin tatilin bir adada olması fikridir. Gerçekten adada tatil yapmak çocuklar kadar bizleri de heyecanlandıran bir şeydir. Ülkemizde turizm yerlerinde pek ada alternatifinin olmaması bunun nedeni olabilir. Akdeniz’de, Karadeniz’de bu imkanlar hemen hemen yok gibidir. Marmara denizi bu konuda diğer denizlerden daha avantaj sunar bize. Marmara’nın güney batı sahilindeki en büyük üç adadan biri olan Avşa adası gerçekten bir turizm cennetidir diyebiliriz. Son yıllarda özellikle yerli turistlerin en gözde merkezi haline gelen Avşa adası bu talepler karşısında hızlı tesisleşmeye girmiştir. Bu tüm turizm bölgelerine örnek olabilecek bir planlama ile sağlanmıştır. Sınırlı araziyi çok verimli kullanarak doğayı bozmadan yapılan kaliteli tesisler ile konaklama çeşitliliğini de artırmıştır ve değişik alternatifler sunmuştur. Otel, pansiyon, çadır kampları, bungalov evleri, butik oteller ve kiralık evler gibi çeşitlilik sunması insanların tercihlerini artırmıştır. 

Aquapark Tatili

Geleneksel aile yapısına sahip bir toplum olduğumuz için tatillere her zaman ailemiz ile gitmeyi tercih ederiz. Tatili kendimizden çok çocuklarımız için planlarız. Otel tercihlerinde öncelik her zaman çocuklardan yana olması seçimlerimizi de çocukların isteklerine göre yapmamızı zorunlu kılar. O yüzden aquaparklı otel alternatifi her çocuğun heyecanla istediği bir şeydir. Avşa adası bu beklentilerimiz karşılayacak tesislerin varlığı ile karşımıza çıkmaktadır. Avşa adası aquaparklı otelleri bu alanda doğan ihtiyacı fazlasıyla karşılamaktadır. Aquapark tamamen havuz eğlencesi için havuzun etrafına kurulan eğlence aparatlarından oluşur. Çocukların rüyalarını süsleyen bir tatil şeklidir. Bu yüzden Avşa aquaparkı olan oteller en çok tercih edilen konaklama tesislerinin başından gelir.

Avşa Adası Aquaparklı Otelleri ve Ada Güzelliği

Ada tatili yetişkinler için şehir hayatından kaçış, dinlenme, dinginlik ve sessiz bir ortam ihtiyacı için tercih edilir. İş hayatının zorluğu, büyük şehirlerde trafiğin yoğunluğu ve beton binalar içinde boğulan insanların ihtiyaç duyduğu ortamı her ne kadar ada sağlasa da çocuklar öncelikli olduğu için onlarında mutlu olabileceği ortamlar aranır. Avşa adası aquaparklı oteller tüm bu ihtiyaçlara cevap verebildiği için her geçen gün adından sıkça söz ettirmeyi başarabilmiştir. Yetişkinler Avşa adası aquaparklı otelleri ile sessiz doğa ortamında dinlenirken çocuklar da parkın tadını çıkarıp eğlenebilirler. Bu tür otellerin kalitesi genellikle kullanılan aparatların çeşitliliği, güvenliği ve alan genişliği ile değerlendirilir. Avşa adasında bu konuda her türlü standartları yerine getiren tesislerin olması adaya ayrı bir çekicilik katmıştır.

Avşa Adası Aquaparklı Oteller Pahalı mıdır?

Avşa adasında sınırlı imar arazilerinin olmasına rağmen kurulan bu tür otellerin kalitesi ve hizmeti diğer bölgelerden geri kalmıyor. Fiyat açısından değerlendirirsek yabancı merkezli otellerin fiyatlarından daha uygun bir fiyat politikaları var diyebiliriz. Her kesimin bütçesine uygun fiyatlamalar ile hizmet veren Avşa adası aquaparklı otelleri yerli turistlerin en çok rağbet ettiği merkezlerin başında gelir. Bunun sebebi doğru tesisleşme ve doğru fiyat politikasıdır diyebiliriz.
Ada olmasının sunduğu doğal avantajları isabetli bir şekilde değerlendiren turizm politikası ile ulusal bir marka haline gelen Avşa adası her geçen gün hizmet kalitesini geliştirerek, hizmet ve konaklama alternatiflerini artırarak insanımıza uygun fiyata mükemmel bir doğada, mükemmel bir tatil ortamı yaratmasıyla turizm sektörünün önde gelen yerlerinden biri olmayı hak etmiştir. Yetişkinler için olduğu kadar Avşa adası aquaparklı otelleri çocukların da çok beğendiği ve tercih ettiği bir tatil adası olmuştur.