Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Gökçeada Apart Otelleri - 2021 Gökçeada Apart Fiyatları

Yükleniyor..
Gökçeada'da kriterlerinize uyan 168 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Gökçeada Apart Otelleri Hakkında

İmroz ismini 1970 yılına kadar taşıyan Gökçeada, kuzey Ege’nin iki Türk adasından biridir. Aynı zamanda Gökçeada Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, Bozcaada’nın yaklaşık 800 katı büyüklüğündedir. Türkiye’nin en batı noktasında bulunmasından dolayı ‘güneşin son battığı yer’ olarak da anılır. Gökçeada, Çanakkale iline bağlı bir ilçedir. Yerleşim ilçe merkezi hariç 10 köye dağılmış durumdadır. Ada’ya ulaşım, yalnızca deniz yoluyla sağlanabilmekte. Bunun için bir arabalı feribot ve yayalar için olan deniz otobüsü kullanılıyor.

Ada içinde ise her türlü ulaşım aracına rastlamak mümkün. Doğal yaşamının zenginliğiyle öne çıkan Gökçeada, fauna ve florasındaki çeşitlilik ve bol miktarda su kaynaklarına sahip olması adanın dikkat çekiyor. Adanın anakaradan uzak olması sebebiyle adanın doğasının insanlar tarafından bozulması engellenmiş. Türkiye’deki ilk sualtı parkına sahip olduğundan dolayı organik tarım alanında pilot bölge seçilmiş ve karadaki doğal yaşam koruma altına alınmıştır.

Öte yandan zeytincilik adada yüzyıllardır yaşatılan bir gelenek. Adada 300-400 yaşlarında zeytin ağaçları görülebilmekte. Organik tarıma geçişle birlikte son yıllarda adada üretilmekte olan zeytinyağının lezzetine bir de garantili doğallığı eklenmiştir. Adanın geleceğinde önemli bir rol üstlenen organik tarım, son yıllarda oldukça gelişmekte. Organik ürün satan işletmelere adada sıkça rastlanabiliyor. Hem dalış yapmak için hem de yüzmek için oldukça uygun olan Gökçeada denizi,

Türkiye’nin en temiz denizlerinden biri. Denize girmek isteyenler için adanın etrafında çok sayıda koy bulunmakta. Dalış yapmayı sevenleri ise çok zengin bir sualtı beklemekte. Kendisine özgü coğrafik yapısı ve rüzgarlı ikliminden dolayı tüm Dünya’da önde gelen sörf merkezlerinden biri konumunda Gökçeada. Özellikle Bulgar sörf severler tarafından oldukça ziyaret edilen Gökçeada, gün geçtikçe sörf konusunda gelişiyor. Rum köyleri ise adanın en eski yerleşim merkezlerinden.

Nostaljik havaları sayesinde ada oldukça etkileyici bir hale geliyor. Çok eski zamanlardan gelmekte olan bir masalı hayalinizde canlandırarak dinlemek gibi adanın ara sokaklarında dolaşmak. Köylerin eski kahveleri genelde açık ve bazılarında yemek bulmak da mümkün. Gökçeada apart otelleri işte böyle etkileyici bir ortamda unutulmaz bir tatil deneyimi için tüm şartları sağlıyor.

Neden Apart Otel?

Apart oteli tanıtmak gerekli öncelikle. Apartman veya villa olarak ikiye ayrılır bu konaklama çeşidi. Bir veya daha fazla odasıyla, mutfağıyla ve salonuyla evinizden farkı yoktur apartların.

Genellikle geniş bir yapıya sahip olduklarından dolayı genelde büyük aileler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebebi ise maddiyattır. Bunun sebebi otellerin aksine bu tür işletmelerde konaklayan kişi sayısı ne kadar çoksa maliyet o kadar azdır. Ailece kalmak için bir villa veya daireyi kiralamak yeterli olacaktır. Her kişi için değil, daire başına ücret ödenir.

Kalınacak gün veya gece sayısı için tek bir fiyat verilir. Bazı işletmelerde kişi sayısı kısıtlaması olduğundan, dairenin müsait olup olmadığı, fiyat, kaç kişinin kalabileceği gibi konuların önceden görüşülmesinde fayda vardır.

Çok sayıda kişinin kalacağı durumlarda bu tür yerler daha fazla tercih edilir. Bunun sebebi hem daha büyük alana sahip olması, hem de ödenen miktarın ciddi oranda düşmesidir. Özellikle geniş aileler bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler.

Gökçeada apart otelleri, ailesiyle hem konforlu bir tatil yapıp, hem otellere kat kat fazla para vermeyip hem de evinde gibi hissetmek isteyen ziyaretçiler için alternatif sağlamakta. Son yıllarda iyice yaygın hale gelen apart otel kültüründen Gökçeada da nasibini almış durumda. Gökçeada apart otelleri, ziyaretçileri tarafından genelde olumlu değerlendirilmekte. Bunun sebebi çok daha uygun fiyatlara kültürümüze çok daha yakın olan bir tatil deneyimi sunması.

Gökçeada Apart Otel Seçeneği

Gökçeada’nın her geçen sene gerek uluslararası festivalleri gerek temiz denizi gerek güneşin son battığı yer etiketine sahip olması gerek doğal güzellikleriyle rağbet görmesinden dolayı otellere verilen parayı fazla bulan ziyaretçiler için alternatif oluşturan hem uygun hem nezih Gökçeada apart otelleri, her geçen sene daha fazla talep görmekte ve bundan dolayı sayısı da artmakta. Otellere göre çok daha uygun olan bu Gökçeada apart otelleri, özellikle aileler tarafından çokça tercih edilmekte.