Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Kazdağları Termal Oteller - 2021 En İyi Fiyatlar

Yükleniyor..
Kazdağları'da kriterlerinize uyan 13 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Kazdağları Termal Oteller

Balıkesir Kazdağları Termal otelleri Güre bölgesinde, Çanakkale Termal oteller de Çan bölgesinde yer alır.

Kaz dağları, Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında kalan ülkemizin önemli doğal güzelliklerindendir. İda Dağı olarak da bilinen Kaz Dağları, Alplerden sonra oksijen bakımından en zengin dağ olmasıdır. Ayrıca bitki çeşitliliği de çok fazladır. Birçok endemik bitkiyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu yönüyle hem ülkemiz hem de dünya adına Kaz Dağları önemli bir yer teşkil etmektedir. 
Kaz Dağlarının üstü kadar altı da zengindir. Termal suları sayesinde birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kaz Dağları termal oteller, bu termal suların varlığını insanlara iyi bir şekilde tanıtmış ve insanların ilgisini çekmiştir. 1500 metre yükseklikte, oksijen bakımından zengin ve bitki çeşitliliğinin çok fazla olduğu Kaz Dağları insana resmen huzur vaadediyor. Bir de bunların üstüne sıcacık o termal su eklenince gerçekten de Kaz Dağları tatilde gidilmesi gerekenlerin başında yer alıyor. 

Kaz Dağları Termal Tatil Fiyatları 

İnsanlar bu zamanlarda gündelik hayatı o kadar yoğun bir tempoda geçirmeye başladı ki tatil ihtiyaçları da gözle görülür bir şekilde artmaya başladı. İnsanların tatil anlayışları da değişmeye başladı. Önceden tatil denilince kalabalık şehirlere gidilir, eğer plaj varsa denize girilirdi. Yani önceden insanın kendi hayatı monoton geçtiğinden dolayı tatillerde hayatlarını canlı yaşamayı tercih ederlerdi. Şimdi ise iş tam tersine dönmüş durumda. İnsanlar artan nüfus ve şehirleşmeden dolayı gün boyunca çok fazla sese ve yoğunluğa maruz kalıyor. Bu sebepten dolayı tatil seçimlerinde sessiz ve sakin bir yeri tercih etme eğiliminde oluyorlar. Bu tercihlerini yaparken de genellikle doğayla iç içe olmayı tercih ediyorlar. Hal böyle olunca şehrin yoğunluğundan kaçmak isteyenler için Kaz Dağları termal tatil biçilmiş kaftan oluyor. Ayrıca konumu bakımından da hem başkente hem de İstanbul’a yakın oluşundan dolayı bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler için de ideal bir seçenek oluyor. 

Kaz Dağları Termal Tatilini Tercih Etmek İçin Sebepler 

Termal su yani diğer adıyla kaplıca suyu, sıcak su kaynaklarından elde edilen sudur. Diğer doğal sulardan farkı ise mineral bakımından çok daha zengin olması. Sıcaklığı yüksek olduğundan dolayı birçok mineral içinde çözünebiliyor ve bu sayede bu minerallerden alınabilecek maksimum yarar alınmış oluyor. Bu mineraller ise vücudumuzu olumlu yönde etkiliyor. Cilt sağlığına oldukça faydalı olan termal su; cildin yenilenmesini, cildin kendini onarmasını sağlıyor. Sadece cilde sağladığı yararlardan dolayı bile tercih edilebilecekken termal suyun yararları bununla da bitmiyor. Birçok dolaşım sistemi hastalığına da iyi geldiği söyleniyor. Özellikle damar yolu tıkanıklığı ve damar sertliğine iyi geldiği düşünülüyor. Bu doğrultuda yapılan bilimsel çalışmalar da bilim insanlarının düşüncelerini tasdikler biçimdedir. Sinir ve kas ağrılarına gerçekten olumlu yönde etki ettiği düşünülmektedir. Hatta öyle ki yeni doğum yapan kadınlara, sırt ve bel ağrısı çeken herhangi bir insana veya şiddetli kas ağrısı çeken birisine doktorlar ilaçların yanında termal sulara girmeyi de önermektedir. Termal suların içindeki mineraller insan vücuduna gerçekten iyi gelmektedir. Ancak her bölgedeki termal suyun mineral değeri birbiriyle aynı değildir. Bu bakımdan bakınca da Kaz Dağlarındaki termal suyun mineral bakımından oldukça zengin olduğu söylenebilir. 

Kaz Dağları Termal Tatil Yaş Aralığı

Termal suların vücuttaki neredeyse her hastalığa iyi geldiği göz önünde bulundurulunca belli bir yaş aralığına sabitlemek doğru değildir. Hatta insanın sağlıklı veya hastalıklı olma durumu da bir kriter değildir. Sağlıklı olan insan, sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmek için Kaz Dağlarındaki Termal oteller tercih edebilir. Ve yahut hastalıklı bir insan da şifa bulmak için bu suya girmeyi tercih edebilir. Yani kesin bir kriter ve yaş aralığının bulunmamasına rağmen daha çok orta ve yaşlı kesim tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise çocukların ve gençlerin eğlence anlayışının daha farklı olmasından kaynaklanır. Elbette ki gençler de bu termal sudan faydalanabilir ama tercih edilme sıklığına bakıldığında orta yaş kesimin çoğunlukta olduğu görülür. Aslında gençler araştırırsa, Kaz Dağları Termal otellerin tek özelliğinin termal otel olmadığını göreceklerdir. Bu otellerde diğer bütün otellerde bulunan imkanlar bulunmaktadır fakat öne çıkan özellikleri termal su kaynağını kullanmalarıdır. 

Termal Otel Yorumları - Tavsiye

Şehir hayatına da yakın olsun derseniz, GÜRE TERMAL otellerini tercih etmelisiniz. 3, 4 ve 5 yıldızlı oteler mevcut. Büyüklükleri ve sosyal imkanları açısından KAZDAĞLARI RAMADA otel incelemeniz gereken bir otel. 

Şehir hayatından kaçarak dinlenmek istiyorsanız Çan bölgesindeki Kazdağları Termal Resort otelini incelemelisiniz. Otel fiyat bilgilerini tarih girerek sorgulayabilirsiniz.