Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvalık Aile Otelleri - Aileler için En İyiler 2021

Yükleniyor..
Ayvalık'ta kriterlerinize uyan 199 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Aile Otelleri Hakkında

Ailesiyle tatil yapmak ve bu tatil için Ayvalık bölgesini seçen kişilerin bilmesi gereken belki de en önemli şey bu kapsamda doğru karar verdiklerinden emin olmaları yönündedir. Ayvalık bölgesi yapısı itibariyle ailelere hitap etmekte, genellikle de aileler tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla zaten ailelerin tatil için tercih ettiği bir bölge olan Ayvalık'ta aile otelleri tercihinde bulunmak ve tatil yapmak eşsiz bir tatil deneyimi elde edilmesini mümkün kılacaktır.

Ayvalık alkolsüz aile otelleri sayesinde aileler hep arzuladığı tatili elde edebilir. Muhafazakar ya da İslami otellerde konaklamak istemeyen, sadece konaklayacağı yerde alkol tüketilmemesini tercih eden aileler için eşsiz bir seçim olacak alkolsüz ayvalık otelleri özelinde oluşturduğumuz sayfaya erişmek için şurayı ziyaret edebilirsiniz: Ayvalık Muhafazakar Oteller

Aile Otelleri Neler Sunar

Dünyada olduğu gibi artık ülkemizde de aileler hayatın normal akışında birlikte zaman geçirmek için sınırlı imkanlara sahiptir. İş hayatının yoğunluğu ve yoruculuğu ile aile içi iletişim ve beraber zaman geçirme adeta bir lüks haline gelmiştir. Hızlı akan hayatın içinde boş zamanlarımızı genellikle telefon ve sosyal medya ile doldurunca birlikteliğe zaman da kalmamaktadır.

Ancak aile tatili bunun için mükemmel bir çözüm olabilir. İyi bir tatilin şartlarından  birisi de tatilde sosyal medya ve telefondan olabildiğince uzak durmak olacaktır. Hayatımızın neredeyse tamamını kapsayan internete hiç değilse tatilde ara verebilir ve birbirimize zaman ayırabiliriz.

Ayvalık aile otelleri genelde bu birlikteliği kaliteli kılacak ortamlar hazırlayabildiği takdirde verimli hizmet vermiş olacaklardır. Aile üyelerinin tatilin birlikte zaman geçirme yeri olduğunu idrak etmesi halinde aile tatili o ölçüde güzel geçecektir. Sosyal medya ve telefon olmadan birlikte geçirilecek birkaç günlük bir aile tatili bile her aile bireyinin yeniden birbirlerini keşfetmelerini sağlayacaktır.

Ayvalık Aile Oteli Konsepti

Ailenin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek tesisler hususunda Ayvalık gerçekten fark yaratmıştır. Hem konaklama yerlerinde, hem kurulan çadır kentler de, hem yapılan gezi turlarında seviyeli ve kaliteli hizmet veren tesislere sahip bir tatil beldemizdir.

Yerli turizm tesis maliyetleri yabancı turizme yönelik yapılan tesislerin maliyetlerinden daha düşüktür. O yüzden düşük maliyet ile kaliteli hizmet verme imkanı sunan tesisler ulusal bir marka haline gelmişlerdir.
Aile otelleri olarak adlandırılan otel konseptlerinde aile ortamını bölmeden özel hizmetler sunulmaktadır.

Odaların dizaynı, gezi turları, eğlence ve animasyon organizasyonları aile yapısına uygun şekilde planlanmıştır. Bu tesislerde yabancı konuklara sunulan hizmet ile yerli konuklara sunulan hizmetler arasında belirgin farklılıklar vardır. Aile otellerinin bir kısmında örf ve ananeler göz önüne alınarak programlar düzenlenir. Yapılan organizasyonların çoğunda kesinlikle çocukları ön plana çıkaran faaliyetler yoğunluk kazanır.

Birlikle eğlenme ve dinlenme için gerekli bütün planlamalar en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Ayvalık alkolsüz oteller de ayrıca alkol tercih etmeyen aileler ve kişiler için önemli bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. 

Ayvalık’ta Aile Tatili

Çok hızlı akan yaşam şartlarımızda tatil artık istek değil ihtiyaç halini almıştır. Bunun için kaliteli bir tatil yapabilmek için yer ve tesisin seçiminde titiz davranılmalı, ödenecek ücret ile alınacak hizmetler tek tek tetkik edilerek karar verilmelidir.

Araştırılmadan alınan bir tatil kararı sizi rahatlatmak yerine ailece gerilmenize sebep olabilir. Bu yüzden referansı olan yerlere ve tesislere göz atmaktan fayda var. Ayvalık’ta yerli turizmde uzmanlaşmış tesislerin bolluğu sizlere tercih hususunda kolaylıklar sağlayacaktır.

Aile oteli konsepti aslında turizm anlayışımızda pek de yeni bir model değildir. Ancak son yıllarda bir konsept olarak gelişmiştir. Tatil kültürümüz oluşmaya başladığından bu yana bir şekilde var olan bu model son yıllarda artık ayrı bir sektör haline gelmiştir. Ailenin kültürüne aykırı hizmet vermeyen, aileyi tanıyan ve iletişim dilini ona göre kullanan tesislerimiz sayesinde Ayvalık aile otelleri her geçen gün daha popüler hale gelmektedir.