Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvalık Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Ayvalık'ta kriterlerinize uyan 73 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Balayı Otelleri

Ayvalık balayı otelleri fiyatları evli çiftlere güzel olanaklar sunuyor. Bu nedenle de buranın yeni evlenenler tarafından çok tercih edildiği söylenebilir. Balayı otellerinin en iyi avantajlarından biri de insanlara her şey dâhil konsepti ile hizmet verebiliyor olmasıdır. Evli çiftlerin ihtiyaç duyabilecekleri birçok tatil olanağı oteller tarafından sunuluyor. Bazı hizmetler ücretli olsa da yeme içme gibi ihtiyaçlar oteller tarafından sunulabiliyor.

Tatil Planları Yapılmaya Başlıyor 

Tatil planlarınızı yaparken aradığınız otellerin özellikleri hakkında bilgi alınız. Plan yaparken ailecek karar vermeye çalışınız. Seçeceğiniz tatil beldesinin sakin, güzel, temiz, denizi ve kumsalı ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir tatil beldesi seçiniz. Seçtiğiniz tatil beldesinin otel ve olanaklarını araştırınız. Planlarınız doğrultusunda otelden rezervasyon talep ediniz. Ayvalık birçok tatil ihtiyacını karşılayabileceğiniz kadar güzel olanaklara sahiptir. Hemen her kesimden insana hitap edecek tarzda balayı oteli konseptleri bulunuyor. 

Vazgeçilmeyen Tatil Beldesi Ayvalık 

Tatil planınıza Balıkesir ilinin Ayvalık beldesini eklemelisiniz. Ayvalık Marmara bölgesinde bulunan Balıkesir şehrinin Ege kıyısında yer alan ideal bir tatil beldesidir. Yemyeşil bir doğası, mavi bayraklı denizi ile yerli ve yabancı turistlerin adeta akın ettiği bir beldedir. Ayvalık yıllardan beri en sevilen tatil beldeleri arasında yerini alıyor. Tarihi yapısı, taş evleri, Arnavut kaldırımları ile inşaları büyülüyor. Ayrıca belde de birçok otel bulunmaktadır. Yeni evlenen genç çiftler için ise ucuz Ayvalık balayı otelleri bulunmaktadır. Balayı otellerinin havuz, restoran, sauna, hamam gibi hizmetleri bulunuyor.

Ayvalıkta Gezilecek Yerler Ve Meşhur Yiyecekler

Ayvalık ilçesinde birçok gezilecek yerler vardır. Sizde tatil yaparken bu yerleri gezip görebilirsiniz. Ayvalık çarşısını mutlaka gezin. Tarihi yapıların olduğu bu çarşıyı severek gezebilir, sevdiklerinize alış veriş yapabilir, ayvalık hatıraları alabilirsiniz. Ayrıca birçok yemeği bu çarşıda tadabilirsiniz. 
Harika bir doğa yapısına ait dünyada ünlü Cunda adasıdır. Burayı gezip görmeden adada bulunan birçok tarihi yapıyı gezmeden asla dönmeyin. Ayvalıkta mutlaka kısa doğa yürüyüşleri, tekne gezileri yapın. Bütün beldeyi gezerek keşif edin. Ayvalıkta gezerek yöresel yiyeceklerin tadına varın. Zira ayvalık mutfağı çok zengin bir çeşitliliğe sahiptir. 
Ayvalıkta tadabileceğiniz yiyecekler arasında salatalar vazgeçilmezdir. Birbirinden lezzetli deniz ürünlerini Ceviz dolması, Girit ezmesi, lor dolması, Girit usulü çullama, kaşarlı çullama ve gondol da tavuk mutlaka deneyin. Türkiye de bir klasik olan Ayvalık tostunu da deneyin. 

Ayvalık Otelleri Ve Ulaşım

Ayvalığa ulaşmak için Balıkesir’e gelmelisiniz. Hava yolu, kara yolu, deniz yolu ile ulaşım sağlamak mümkün. Birçok otel seçeneği sunan Ayvalık ta sizin için uygun bir otel mutlaka vardır. Birçok tatil paketi sunan oteller mevcuttur. Tam ve yarım pansiyon uygulamalı oteller de bulunuyor. En çok ilgiyi balayı otelleri buluyor. Yeni evlenen çiftler kendilerine Uygun Ayvalık balayı otelleri seçiyor ve konaklıyor.

Balayı Otellerinin Fiyatları

Ayvalık balayı otelleri fiyatları tercih ettiğiniz otellerin verdiği hizmete göre değişmektedir. Otele olanları ile fiyatlar değişmektedir. Otellerde konaklamak için tatil sezonu gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon işlemleri sırasında da otellerin balayı çiftlerine sunduğu hizmetleri öğrenebilirsiniz.