Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvalık Lüks Oteller - 2021 En İyi Ayvalık Otelleri

Yükleniyor..
Ayvalık'ta kriterlerinize uyan 36 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Lüks Ayvalık Otelleri Hakkında

İhtiyacımızdan fazlasına sahip olduğumuz mal ve aldığımız hizmetlere kısaca lüks diyebiliriz. Basit bir tanım olsa da gerçekten istediğimizden fazlasının önümüze gelmesi, beklentimizden fazla hizmetlere sahip olmamızı kısaca lüks olarak tanımlayabiliriz.

Tatilde lüksün tanımına gelecek olursak; tatilde ihtiyaç duyduğumuz hizmetlerin kalitesi ve gerekliliğiyle alakalıdır. Bir otelin kalitesi, sunduğu mal ve hizmetlerin kalitesi beklentinizin ötesindeyse bunu lüks tatil veya lüks otel olarak adlandırabiliriz.

En İyi Ayvalık Otelleri Neler Sunuyor

Otelde bir yemek hizmeti alıyorsanız o yemeğin lezzeti, kalitesi ve sunumu beklentinizin ötesinde ise lüks bir otelde hizmet alıyorsunuz diyebiliriz. Lüks oteller genelde müşterilerinin, onların beklentisinin ötesinde hizmet vermeye gayret ederler. Verdikleri hizmetin kalitesiyle kendilerini her zaman diğer otellerden müspet manada ayırırlar. Bu aslında onların içinde bulunduğu rekabet ortamıyla da alakalıdır.

Her zaman sattıkları hizmeti sınırları zorlayarak vermeye gayret ederler. Hiçbir hizmeti savsaklayarak vermezler. Her zaman kendilerini hizmet sektöründe zirveye taşıyabilecek bir anlayışa sahip olarak hizmet vermeye gayret etmeleri haliyle müşteri memnuniyetini de beraberinde getirir. “Her 5 yıldızlı otel lüks otel midir” sorusuna verebileceğimiz cevap aslında lüks derken müşterinin beklentileriyle ilgilidir. Müşteri aldığı hizmeti ödediği ücretle kıyasladığı zaman beklentilerini aşıyorsa evet lüks sayabiliriz. 

Ayvalık en iyi otel için arama yapan kişilere 5 yıdızlı otel konforunda çeşitli tesis imkanları sunabilen bir bölgedir. Bu kapsamda kişilerin yapacağı karşılaştırmada mutlaka fiyatlara dahil olarak verilecek hizmetlere de göz atması gerekir. 

Ayvalık’ta Lüks Oteller

Tatilcilerin beklentilerin üstünde hizmet veren Ayvalık lüks oteller son zamanlarda adından sıkça söz ettirmektedirler. Gerek yaptıkları pahalı yatırımlar ile gerekse kalifiye yetişmiş elemanları ile Ayvalık’taki lüks oteller tarafından verilen hizmet gerçekten Avrupa standartlarına ulaşmış hatta yer yer bunu geçmiştir.

Hizmet sektöründe her zaman zirveyi hedefleyen Ayvalık’ta yapılan turizm yatırımlarının diğer tatil yörelerinde yapılan yatırımlara göre daha çok öne çıkmasının ana sebebi budur. Hizmeti sınırları zorlayarak vermeleri ve her geçen gün kendilerini geliştirmeleriyle ünlü lüks otellerin mevcudiyeti Ayvalık’ı gerçek mana da lüks otellerin merkezi haline getirmiştir.

Ayvalık lüks otel konusunda gerçekten lider bir pozisyona sahiptir. Ancak bu otellerin tek özelliği etkileyici fiziki yapıları değildir. Ayvalık lüks oteller fiziki yapılarının yanı sıra verdikleri hizmet çeşitlilikleri, malzemelerinin kalitesi, düşünülerek yapılmış mekanlar ve bunlar kadar önemli olan yetişmiş insan kalitesiyle de öne çıkmaktadır. Yemek sunumu, havuz hizmeti, yapılan eğlence animasyonların çeşitliliği ve kalitesi, iletişim imkanlarının genişliği Ayvalık lüks otel markasının ortaya çıkmasında ve tanınamasında rol oynamıştır. 

Hizmet sektörünün detayları diğer sektörlerden daha çoktur. Her insan ayrı hizmet almak ister. Kişiye göre verilen özel hizmetler turizm yani hizmet sektöründen başka diğer alanlarda pek yoktur. Bu yüzden bir lüks otel tanımını yaparken tüm detayları göz önünde bulundurarak yapmak lazımdır. 

Ayvalık Lüks Otel Fiyatları

Söz konusu tatil olduğunda ödediğiniz ücret ile almak istediğiniz hizmetin değeri sizi tatmin ediyorsa ve beklentilerinizi karşılıyorsa isabetli bir tercih yapmışsınız demektir. Ama ekstra hizmet almak istiyorsanız ve beklentilerinizin ötesinde hayalleriniz varsa o hizmete göre ödeyeceğiniz ücret ile lüks bir otelden alacağınız hizmet doğru orantılıdır.

Her hizmetin bedeli vardır. Almak istediğiniz hizmete göre ücretlendirilirsiniz. Bu hizmet sektörünün gereğidir. Ayvalık lüks oteller bu anlamda birçok beklentinize karşılık verebilecek potansiyele sahip tesislerdir. Ancak önemli olan, tatilinizi nasıl geçirmek istediğinizi önceden düşünmek ve buna göre planınızı ayrıntılı bir şekilde yapmaktır. Beklentileriniz net olduktan sonra bunları karşılamak için Ayvalık en iyi otel seçeneklerini size sunacaktır.