Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Merkez Butik Oteller

Yükleniyor..
Ayvalık Merkez'de kriterlerinize uyan 36 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Merkez Butik Oteller

Ayvalık; Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Ayvalık, temiz deniz suyu ve temiz plajları, zeytin ağaçları ile bezenmiş kıyıları ve dağlıkları ve tarihi, kültürel zenginlikleriyle meşhur bir tatil merkezidir.

Tarihte Ayvalık

Ayvalık tarihte ‘’Kıdonıa’’ adını alan bir çeşit yabani ayva anlamına gelen kelime ile anılıyordu. İlk çağlardan itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kısaca ev sahipliği yapan medeniyetlerden bahsedecek olursak Hititler, Frigler, Lidyalılar, Yunan ve Romalılar tarih sahnesinde Ayvalık’a ev sahipliği yapmıştır. Ayvalık, bu kadar çok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı kültür turizmi oldukça önemlidir. Medeniyetlerin bıraktığı yapılar, eşyalar, araçlar halen bulunmaktadır. Buda Ayvalık için oldukça önemlidir. Ayvalık’a gelip Ucuz Ayvalık merkez butik oteller de kalabilirsiniz. Uygun Ayvalık Merkez Butik Otellerde konaklayarak bu tarihi eserleri görebilirsiniz. Kültürel varlıkların yanında doğal güzellikleri de oldukça güzeldir.

Doğal Güzellikleri

Ayvalık, Türkiye’nin kuzeybatısında mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu bir beldedir. Yeşil ormanları, masmavi denizi ile şehrin stresinden uzaklaşmak için gayet güzel bir seçim olacaktır. Taştan evleri, mavi bayrak statüsünde plajı, zeytin ağaçları, doğal güzellikler ile dolu bu beldede uygun Ayvalık merkez butik oteller bulabilirsiniz. Ayvalık merkez butik oteller fiyatları ucuz olduğu için Ayvalık’ta ister yeşilin içinde ister mavinin yanında harika bir tatil yapabilirsiniz. Tarihi yerler, deniz havası veya tertemiz orman havasına sahiptir. Ayvalık’ta 70.000 kişi yaşamaktadır. Fakat turizm ayı olan yaz mevsiminde nüfusu küçük bir şehrin nüfusunu geçebilmektedir. Midilli adasına gelerek farklı  lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Uygun Ayvalık merkez butik oteller sayesinde konaklamanız sorun olmayacaktır.

Ayvalık’ta Gezilebilecek Yerler

Ayvalık, tarihi ve doğal güzellikleri ile tatil yapmak ve şehrin stresinden kurtulmak için gayet uygun bir tatil beldesidir. Küçük bir ilçedir fakat gezilecek görülecek çok yer vardır.
Gezilecek yerlere örnek verecek olursak;
•    Ayvalık Çarşısı
•    Cunda Adası
•    Şeytan Sofrası
•    Ayazma Kilisesi
•    Küçükköy (Yeniçarohori)
Bunlara ek olarak sayılabilinecek yerlere örnek verecek olursak; Hamidiye Camii, Çınarlı camii, Badavut sahili, Sarımsaklı sahili.
Sahip olduğu plajları ile ünlü olan Ayvalık’ın denizi soğuk ve berrak bir görünüme sahiptir. Bu nedenle çok tercih edilir. Özellikle Sarımsaklı plajı Merkeze 6 kilometre uzaklıktadır ve ülkemizin önemli plajlarındandır. Deniz kıyısında bir balayı için Ayvalık merkez balayı otelleri tercih edebilirsiniz. Uygun Ayvalık Merkez Butik Otelleri ile harika bir tatil geçirebilirsiniz. 

Ayvalık’a Gidilmesi İçin En İdeal Zaman

Ayvalık beldesinde en çok Akdeniz iklimi hakimdir. Ege Bölgesi’nde yer aldığından dolayı sıcak bir iklimi vardır. Kışları ılık ve yağışlı geçer iken yazları sıcaktır. Yazları ortalama sıcaklık dereceleri 25-35 derece arasındadır. Fakat denize girerek ferahlayabilir ya da Kaz Dağlarından gelen esinti ile ferahlayabilirsiniz. Otel seçmek için ideal yeri belirledikten sonrası sorun değil. Ucuz Ayvalık Merkez Butik oteller sayesinde tatilinizi güzel geçirebilirsiniz. İlkbahar veya yaz ayları Ayvalık için ideal olmakla beraber kış aylarında ise sessiz sakin bir tatil geçirmek için Ayvalık’a gelebilirsiniz. 

Ulaşım

Balıkesir’in tatil beldesi olan Ayvalık’a ulaşım her yoldan sağlanabilmektedir. İstanbul’a 424 kilometre, Ankara’ya 680 kilometre, Bursa’ya 270 ve il merkezi Balıkesir’e uzaklığı ise 130 kilometredir. Karayolu, denizyolu, havayolu bütün ulaşım yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Özel aracınız ile de gelebilir, rahat ve keyifli bir yolculuk sürebilirsiniz. Demiryolu ile sakin bir yolculuk sürerek şehir içerisinde hareket eden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Konaklama imkânı oldukça iyidir. Ayvalık Merkez Butik Otel fiyatları ucuzdur. Uygun Ayvalık Merkez Butik oteller bularak tatilinizi gerçekleştirebilir, balayınız içinse Ayvalık Balayı Otellerinde konaklayarak balayınızı geçirebilirsiniz. Şehir için trafiği turizm aylarında artmaktadır. Fakat normal aylarda trafik normal seyrinde seyretmektedir.