Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Butik Oteller

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 210 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Butik Oteller

Balıkesir, Ege Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan, şirin illerimizdendir. Ayrıca, Ege Bölgesi’nde yer alan ilin, Marmara Bölgesi’ne düşen kısımları da bulunmaktadır. İki bölgenin karakteristik özelliklerini, bu ilimizde görmek mümkündür. Ilıman iklimi, güzel tabiatı ve tarihi zenginlikleri ile gezilip, görülmesi gereken yerler arasındadır. Balıkesir’e tatil maksatlı gidenler için önerilen tarih, Mayıs ayı ile Eylül ayları arasıdır. Yörede çok sayıda konaklama tesisi yer almaktadır. Balıkesir butik oteller fiyatları açısından da tercih edilecektir.

Balıkesir’in Tarihi ve Doğal Güzellikleri

Balıkesir tarihi ve doğası açısından, son derece zengin yerlerden biridir. En eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış yörelerin başında gelir. Mitolojik dönemden kalan çok sayıda efsaneye konu olan, dağları ve ovaları bulunmaktadır. İda Dağı, Sarı Kız Efsanesi ve çok sayıda tarihi köyleri, gezilip, görülmesi gereken yerler içerisindedir. Deniz kenarında kalmak isteyenler için, birçok alternatif konaklama tesisi bulunmaktadır. Oksijen cenneti Balıkesir’de, tabiat severler için de konaklama yerleri yer alır. Ayrıca yöre, termal su kaynakları açısından da bir hayli zengindir. Kaplıca turizmi de oldukça yaygındır.

Balıkesir’de Herkese Uygun Tatil Seçenekleri

Balıkesir, İstanbul, Bursa, İzmir gibi büyükşehirlere yakınlığı ile tercih edilen tatil beldelerindendir. Balıkesir İline bağlı, çok sayıda tatil yöresi bulunmaktadır. Şirin ilçeleri ve dar taş sokaklı köyleri ile tercih edilecek yerler arasındadır. Balıkesir’e gelenler için önerilecek yerler arasında bulunan tatil yöreleri:
Ören, Ayvalık, Edremit, Akçay, Sarımsaklı, Cunda Adası ilk akla gelen yerler arasındadır. Bu yerler, temiz denizi ile tercih edilecek, tatil mekânları arasındadır. Edremit ve Akçay ise şifalı kaplıcaları ile ziyaret edilecek yerler içerisindedir. Balıkesir, deniz turizmi kadar, sağlık turizmine de hizmet etmektedir. Uygun Balıkesir butik oteller kaliteden ödün vermeden her bütçeye uyacak seçenekler sunacaktır.  

Balıkesir’de Farklı Tatil Rotaları

Balıkesir’e gelenler için yapılacak aktiviteler oldukça fazladır. Bunları sıralayacak olursak:
•    Tarihi ve ören yerleri gezmek
•    Temiz denizinden istifade etmek
•    Su sporlarına yönelmek
•    Sağlık turizminden istifade edip, termal su kaynaklarından şifa bulmak
Oksijenin en bol olduğu yörelerden biri olması sebebi ile yüksek rakımlı yerlerde konaklamak. Kuş sesleri arasında tabiatla içi içe tatil yapmak.
Tüm bu seçenekler, aynı tatil süresi içinde belirli aralıklarla gerçekleştirilebilir. Özellikle, ailecek yapılacak bir tatil için önerilen, butik otel seçenekleridir. Ev sıcaklığını yaşatması açısından butik oteller, her zaman tercih sebebi olacaktır. Ucuz Balıkesir butik oteller, herkese uygun konaklama imkânı sunacaktır.

Balıkesir Otellerinin Özellikleri

Balıkesir, tatil yöreleri içerisinde konaklama açısından en fazla seçeneği olan yerlerden birisidir. Çok sayıda otel, apart otel bulunduğu gibi aile işletmesi olan konaklama tesisleri de oldukça fazladır. Yeni evlenen çiftlere yönelik olarak ta balayı otelleri yer almaktadır. Konaklama tesisleri, herkesin beğenisine ve bütçesine göre farklı kategorilerdedir. Termal tesislerin olduğu yerlerde, otel ve apart oteller oldukça yaygındır. Deniz ve tabiat tatili yapacaklara öneri, butik otellerden yana olacaktır. Ev sıcaklığını ve rahatlığını yaşamak isteyenler için butik oteller, tercih edilmesi gereken tesislerdir. Tüm konaklama tesislerinde sıcak su, internet bağlantısı, televizyon bulunmaktadır. Fiyat aralığına göre sunulan hizmet de değişkenlik gösterecektir.

Balıkesir’de Konaklama Hizmetinde Sunulan Konfor

Balıkesir, konaklama açısından en fazla alternatifin olduğu yöreler içerisindedir. Taş evlerde, otantik bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenlere, farklı alternatifler sunulacaktır. Yöreye özgü otlar ile yapılan yemekler, son derece lezzetlidir. Ayrıca balık ve meze açısından da çok fazla seçeneği bulmak mümkündür. Balıkesir otelleri hem sayı olarak fazla hem de kalite olarak yüksek seviyededir. Temiz odaları, titiz hizmet anlayışı ile tercih edilecektir.