Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Havuzlu Oteller

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 65 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Havuzlu Otelleri Hakkında

Balıkesir, Marmara Bölgesi'nde bulunmaktadır. Balıkesir'e eski çağlarda ''Misya'' denmektedir. Çanakkale kısmına yakın olan kısmı Küçük Misya olarak anılmaktadır. Geriye kalan kısım ise Büyük Misya olarak anılmaktadır. Balıkesir ilimiz ilçelerini de dahil ederek tek merkezli büyüme modelini değil de dengeli olarak büyümeyi tercih etmiştir. Balıkesir ili Türkiye'nin gelişmiş illerinden birisidir.

Bu kalkınmanın temel sebebi hayvancılık ve tarımdır. Burada birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir. Seracılık faaliyeti de büyük oranda yapılmaktadır. Seracılık faaliyetlerinin burada çokça yapılmasının nedeni ise Balıkesir'in iklim şeklidir. Seracılık faaliyeti, kışların ılık geçtiği ve güneşli gün sayısının fazla olduğu bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Balıkesir ilimizde de bu iklim özellikleri görüldüğünden dolayı buradaki yerli halk seracılık faaliyetini benimsemiştir.

Ayrıca Balıkesir ilimiz denize kıyısı olan bir şehir olduğu için turizm sektöründe de oldukça gelişmiştir. Burada çok güzel plajlar ve oteller bulunmaktadır. Denizin olmasına rağmen otel sahipleri havuza da önem vermişlerdir. Özellikle Balıkesir Havuzlu Oteller bize havuz konusunda oldukça seçenek sunmaktadır. Açık havuz ve kapalı havuz imkanlarıyla insanlara tercih edebilme şansı veren Balıkesir Havuzlu Oteller misafirlerine eğlenceli zaman vadetmektedir. Havuzlarındaki çeşitli etkinlikleriyle de misafirlerine güzel hizmet sunmayı amaçlamışlardır. 

Tatilde Havuz Faktörü

Tatil denilince nereye gidileceğinden sonra akıllara gelen ilk sorulardan birisi de otelin havuzlu olup olmadığıdır. Özellikle çocuklu aileler için bu oldukça önem teşkil etmektedir. Bunu farkında olan Balıkesir Havuzlu Oteller, sadece havuzlarına önem vermemiş, çeşitli etkinlikler yaparak da havuzlarını süslemişlerdir. Çocuklar için belli saatlerde havuz etkinlikleri olmaktadır. Bu etkinlikler çocukların güvenliği için öğretmenler ve gözetmenler eşliğinde olmaktadır.

Bu hususa da dikkat eden Balıkesir Havuzlu Oteller, ailelerin içlerinin rahat bir şekilde tatillerine devam etmesini hedeflemektedir. Çocuklar için olan etkinlikler yaş aralığına göre değişik havuzlarda yapılmaktadır. 2-6 yaş arası olan bebekler ve çocuklar için çocuk havuzları kullanılırken, 6-12 yaş arasındaki çocuklar için büyük havuz tercihi de yapılabiliyor. Çocuklar bu etkinlikler sayesinde sosyalleşebiliyor, yeni arkadaşlıklar edinebiliyorlar. Çocukları sosyalleşirken, ebeveynler de istedikleri gibi kendilerine kalan zamanı değerlendiriyorlar. Hem de bunu yaparken gözleri arkada kalmıyor. 

Açık ve Kapalı Havuz İmkanı

Balıkesir Havuzlu Oteller, havuz konusunda o kadar ince düşünüyorlar ki birçok seçeneği bünyelerinde barındırıyorlar. Açık havuz, kapalı havuz ve çocuk havuzu bulunduruyorlar. Hatta öyle ki bazı oteller, türbanlı hanımlar için kapalı havuzlarda ayrı yüzme saatleri bile oluşturuyor.

Bu denli düşünceli olan oteller elbette ki bu havuzların temizliğine de oldukça dikkat ediyor. Haftada bir hem açık hem de kapalı havuzların temizliği yapılıyor ve klorlanıyor. Temizliğe bu kadar dikkat etmelerinin bir sebebi de oldukça fazla müşteriye sahip olmalarıdır. Havuzları kullanan kişi sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı havuzların temizlenip yenilenme süreleri de kısalıyor. Fakat Balıkesir Havuzlu Oteller hiçbir masraftan kaçınmayıp gereken bütün temizlikleri zamanında ve ayrıntılı bir şekilde yapıyor. 

Tatilde en az deniz - kum - güneş üçlüsü kadar hayati bir role sahip olan havuzlar otelin içinde olduğunda hem daha konforlu hem de daha eğlenceli bir tatil mümkün oluyor. Böyle bir atmosfere Balıkesir’in büyüleyici doğası da eklendiğinde tatiliniz hayal ettiğinizden çok daha güzel olabiliyor. Balıkesir Havuzlu Otel seçenekleri arasında tercihinizi yaparak böyle bir tatil için planlamanızı şimdiden yapabilirsiniz.