Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Muhafazakar Oteller

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 74 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Muhafazakar Oteller

Güzel ve keyifli bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir seçenek olan Balıkesir, bünyesinde barındırdığı birçok otel alternatifiyle her kesimden insana hitap etmektedir. Güzel doğası, çeşitli konaklama imkânı, lüks tesisleriyle Balıkesir, ailesiyle veya sevdikleriyle tatil yapmak isteyen kişiler için doğru bir tercih olmaktadır. Hem yaz hem de kış dönemi için uygun tatil imkânlarına sahip olan şehir, tatil ve eğlence planı yapan insanlar için sunduğu birçok seçenekle değerlendirilmesi gereken güzide bölgelerden biridir. Balıkesir Otelleri, her yaşam tarzından kişiye uygun özellikte çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilikten biri olan muhafazakâr otel imkânı da İslami Tatil yapmak isteyenler için uygun Balıkesir Muhafazakar Oteller iyi bir alternatif olmaktadır.

Balıkesir Hakkında  

Marmara Bölgesi’nin popüler tatil merkezlerinden biri olan Balıkesir, hem deniziyle hem de kültürel özellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şehirde bulunan oksijen deposu Kaz Dağları ile tertemiz bir havası olan Balıkesir, hem Ege Denizi hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan, Türkiye’de yer alan altı şehirden biri olmaktadır. 20 ilçesi bulunan şehrin 1 milyondan fazla olan nüfusu yaz aylarında daha büyük bir artış göstermektedir. Ayvalık, Cunda Adası, Avşa Adası ve Altınoluk gibi birçok tatil merkezi ilçelerin yer aldığı şehir, mavi bayraklı plajlara da sahip olmaktadır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihsel geçmişiyle zengin bir birikime sahip olan Balıkesir, Roma ve Bizans imparatorlukları, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok uygarlığın izlerini barındırmaktadır.

Balıkesir’in Ulaşımı Hakkında

Hava yolu, karayolu ve deniz yolu gibi çeşitli ulaşım imkânı olan Balıkesir’e, uzak bir noktadan seyahat etmek isteyen birinin Edremit ilçesinde yer alan Koca Seyit Havalimanı’ndan çabuk ve kolay bir şekilde ulaşım sağlaması mümkün olmaktadır. İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan hareket eden Bandırma Feribotu ile 2 saat içerisinde Bandırma’ya deniz yolu ile varmak mümkün olmakta ve ilçede bulunan minibüs hatlarıyla istenilen bölgeye gidilebilmektedir. Ayrıca gün içerisinde birçok otobüs seferi yapan şehre, İzmir, Ankara, İstanbul gibi şehirlerin yanı sıra diğer şehirlerden de otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehirde yer alan bütün ilçelere BTT (Balıkesir Toplu Taşıma) ile saatler ve duraklar öğrenilerek ulaşım mümkündür. Balıkesir Belediyesi’nin internet sayfasından toplu taşıma araçlarının saat ve durak gibi bilgileri yer almaktadır. İlçelerde bulunan dolmuş durakları ile köye ve beldelere gidilmesinin yanında Avşa Adası, Marmara Adası gibi kara bağlantısı olmayan yerlere de Erdek’ten hareket eden feribotlar aracılığıyla ulaşmak mümkün olmaktadır.

Balıkesir’de Nerelere Gidilebilir?  

Çoğunlukla yurt içi olmak üzere yıl içerisinde birçok ziyaretçi ağırlayan Balıkesir, çeşitli turizm beldeleriyle ilgi gören yerlerden biri olmaktadır. Edremit, Erdek, Ayvalık, Marmara Adası, Kuş Cenneti Milli Parkı ve kaplıcalarıyla şehir, her mevsim turistlerin tatil yapmaları için ideal tatil merkezlerindendir. Yakın zamanda büyük ilgi gören İslami Tatil için ucuz Balıkesir Muhafazakar Oteller ile şehir, birçok yönden çeşitlilik göstermektedir.

Muhafazakâr Otel Nedir?

Son dönemlerde yeni bir tatil anlayışı olarak ortaya çıkan ve yoğun ilgi gören muhafazakâr otel, Helal Tatil veya İslami Tatil olarak da adlandırılmaktadır. İslami inanca göre tatil yapmanın mümkün hale gelmesini sağlayan muhafazakâr oteller, İslami kurallara uygun şekilde planlanan hizmetleri ile büyük oranda tercih edilmektedir. Balayı otelleri için ideal bir tercih olan muhafazakâr oteller, birçok alternatifle Balıkesir önemli bir merkez olmaktadır. Ailelerin kalabildiği yerler olan bu oteller;
•    Helal yiyecek,
•    Alkolsüz İçecek,
•    Kadın erkek farklı olmak üzere Yüzme Havuzu, Spa ve Sağlık Hizmetleri,  
•    Bayanlar için dışarıdan görünmeyecek şekilde plaj dizaynı,
•    İslami kurallara uygun deniz kıyafetleri giyinmek şartıyla karma plaj,
İbadet imkânı sağlayan Mescitler, şeklinde hizmetleriyle tüm dünyada büyük ilgi gören bir tatil imkânı ortaya çıkmıştır.

Balıkesir Muhafazakâr Otelleri Hakkında

Ege ve Marmara denizlerine kıyısıyla önemli tatil merkezi olan Balıkesir, muhafazakâr aileler için de birçok otel seçeneği ile büyük avantaj sağlamaktadır. Rahatlıkla konaklama yapılması mümkün olan Balıkesir Muhafazakar Oteller fiyatları ile de ödeme kolaylığı ve uygun fiyat olanaklarını mümkün kılmaktadır. Lüks ve aşırı harcama gerektiren bir tatil yerine daha sade ve muhafazakâr şartlarda bir tatil yapmak isteyen aileler için şehrin Altınoluk bölgesi ve Kaz dağlarının insanlara sunduğu tertemiz hava imkânıyla hem huzurlu hem de İslami bir tatil yapma fırsatı elde edilmektedir.