Balnet

Yayla Otelleri '49 TL'den Başlayan Fiyatlar'

Yükleniyor..

Sonuç bulunamadı!

Yayla Otelleri Hakkında

Şehirlerden ve kalabalıktan uzakta doğa ile yeniden bağlantı kurmayı hayal edenler için doğa turizmi muhteşem bir seçenektir. Doğa turizmi denildiğinde ise ülkemizde en yaygın olan tatil seçeneklerinden biri yayla tatili olmaktadır. Yayla tatil köyleri doğanın kalbine yolculuk yapmak isteyen konuklara büyüleyici bir deneyim sunar. Yayla pansiyon ve yayla tatil köyü seçenekleri ile siz de unutulmaz bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Doğayla İç İçe Tatil

Bir doğa oteli, genellikle sağlıklı yaşamla birleşen doğanın değerlerine odaklanır. Bu değerler, doğal ham maddelerin, organik olarak üretilen değişmemiş doğal gıdaların kullanımının yanı sıra enerji kullanımına çevre dostu bir yaklaşımda da yansıtılmaktadır. Sürdürülebilir bir doğa oteli, doğa tesisi veya ekolojik orman evi, doğa ile temasa geçmeniz ve doğa tatiliniz boyunca harika dış mekanları deneyimlemeniz için sınırsız fırsatlar sağlayacaktır. Bu doğa otelleri bozulmamış doğa ile çevrilidir ve onu korumaya adanmıştır. Genelde doğa otelleri özelde ise yayla otelleri klasik otel anlayışından farklı olarak doğal yaşamla iç içe bir tatil yapmanıza olanak verir. Şehir hayatıyla bağlantılarınızı tam anlamıyla sürdürme niyetindeyseniz yayla tatil yerleri sizin için doğru bir tercih olmayabilir. Benzer şekilde, görece sessiz ve sakin bir yerde sıkılacağınızı düşünüyorsanız ideal tatil tercihiniz yayla tatili olmayacaktır. Bununla birlikte, şehrin kalabalığından kaçıp kendinizi dinlemek ya da sevdiklerinizle zaman ayırmak istiyorsanız yayla tatili ile bu beklentinizi karşılayabilirsiniz. Bir yayla tatil köyü konuklarının tüm ihtiyaçlarını tek elden karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Burada konaklamanın yanı sıra yeme içme ve eğlence aktivitelerinden de yararlanabilirsiniz.

Yayla Tatili Özellikleri

Yayla tatili ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesinde yaygındır. Yayla yaşamının yaygın olduğu Karadeniz’de birçok şehirde yayla tatili için dizayn edilen ya da ayrılan yayla otelleri bulunmaktadır. Bu tesisler geleneksel olarak yerel halkın yaz aylarında kullandığı yaylalarda ya da buraya çok yakın konumlarda bulunur. Daha uygun konaklama ücretlerine sahip yayla pansiyon seçenekleri de mevcuttur. Yayla tatili ile geleneksel yayla yaşamına tanıklık edebilir, hatta aktif olarak katılabilirsiniz. Yerli halk yaz aylarında serin bir iklime sahip olan yaylalarda zaman geçirerek burada hayvancılık ve genellikle de arıcılık faaliyetleri yapar. Bir yayla tatilinde ailenizle birlikte bu faaliyetleri gözlemleme şansı elde edebilirsiniz. Daha da güzeli, burada organik besinleri üreticiden doğrudan satın alabilir, sevdiklerinize hediye götürebilirsiniz. Tüm bu imkanlar ile yayla otelleri yalnızca yerli değil yabancı turistlerin de ilgisini çekmeye devam etmektedir. Türkiye’deki yayla tatili tesisleri her yıl on binlerce konuğu ağırlamaktadır. Siz de ülkemizin cenneti andıran yaylalarında muhteşem bir tatil için planınızı şimdiden oluşturabilir, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uygun fiyata yayla tatili yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle gitmek istediğiniz yeri belirleyip ardından buradaki konaklama tesisleri hakkında bir araştırma yapmalısınız.