Balnet

Erdek Tatlısu Otelleri Hakkında

Bazı yerler ismini hak ederek alır. Tatlısu da bunlardan biridir. Kapıdağ içlerinden merkeze gelen serin ve tatlı sudan ismini almıştır. Suyun kalitesi ve güzelliği dillere destandır. Eski bir yerleşim merkezi olmasından dolayı tarihte farklı kültürleri olması beraberinde engin bir hoşgörüyü de getirmiştir. Kıyı köyü olduğu için eskilerde geçim kaynağı olarak balıkçılık yapılmışsa da şimdi artık yönünü turizme dönmüştür. Erdek Tatlısu otelleri sakin ve sessiz tatil tercih edenlerin doğa ile baş başa kalabileceği ender yerlerden biridir. Köy kimliğini kaybetmeden turizme açılması Tatlısu köyüne sayısız imkanlar sağlamıştır. Bölge, tarihi ve doğayı tanımanız için görmeniz gereken yerlerden biridir. 
Deniz kenarında sıralanan çınar ağaçlarının gölgesinde denizi izlemenin farklı bir romantik havası olur Tatlısu köyünde. Köyün çevresinde pansiyon ve kısmen otel olarak hizmet veren tek katlı evlerin ayrı bir estetiği de vardır. Tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ev çevresinde marketler ve bakkallar klasik Anadolu köyü havasını oluşturur. Erdek Tatlısu otelleri bildiğimiz anlamda bir tatil köyü değildir. Tamamen doğal ve ihtiyaca göre üretilmiş pratik yapılar ayrı bir şirinlik katmıştır Tatlısu köyüne.

Tatlısu Tatilinin Avantajları

Otantik bir ortamda tatil yapabilmenin zevkini tadabilmek için Erdek Tatlısu pansiyonları tercih edilebilir. Tatil bölgelerinin yoğunluğu, karmaşası ve haraketliliğini burada bulamazsınız. Erdek Tatlısu otelleri ziyaretçilerine huzurlu ve mutlu bir tatil imkanı sağlar. Tatlısu doğal, küçük, şirin ve doğa harikası bir tatil köyüdür. İş hayatının yoğunluğu, şehir hayatının karmaşıklığında bunalan insanların kaybolmadan nefes alabileceği bozulmamış bir köy olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir.
Tatlısu pansiyonları çocukların doğadan kopmadan, uzaklaşmadan rahatlıkla ve güvenle tatil yapabileceği bir ortam sağlar. Mesire alanlarında yapılan pikniklerin tadına doyum olmaz. Piknik ve mesire yerlerinin çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çeker. Ayrı bir zevk ve konforu vardır buradaki piknik alanlarının. Ayağınızı hem toprağa hem de kuma değdirebileceğiniz ender bulunan yerlerdendir.

Tatlısu Köyünde Konaklama

Tatlısu köyünde genelde tek katlı evler konaklama ihtiyacı için düzenlenmiştir. İki üç katlı evler otel kimliğini taşırken, tek katlı küçük evler pansiyon olarak hizmet verir. Bunların yanı sıra rahatça kalabileceğiniz Tatlısu otel ve motel tesisleri de bulunur. Erdek Tatlısu pansiyon ve otel ücretleri her bütçeye uymakla beraber evlerden dönüştüğü için ayrı bir konsept oluşturmuştur. Uzun plajı deniz düşkünlerine istediklerinin de üstünde imkanlar sunar. Kafeleri ve lokantaları sahilde sıralanmıştır. Sabahın erken saatlerinde limanda balıkçılardan taze balık alıp yapmanın keyfi ayrı bir heyecan katar tatilcilere. Doğal güzelliklerini muhafaza ederek gelişen Tatlısu Köyünden Erdek’e de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özel araçla 15 dakikalık bir mesafede olan Erdek tatilciler için farklı iki tatil beldesini görmesine imkan sağlar.
Tatilde artık büyük tatil merkezlerinden ziyade, daha küçük, daha doğal ve şirin yerler tercih ediliyor. Sakinliğin artık çok rağbet edilen bir şey olmasından dolayı böyle küçük tatil köylerine özellikle yerli turistler son zamanda daha fazla tercih eder duruma gelmiştir. Bu konuda Erdek ve köylerinin yeterli bir düzeye gelmesi özellikle buralarda da yoğunluğun artmasına sebep olmuştur. Doğallığını bozmadan turizme açılabilen köylerin Erdek’de bulunması planlı bir turizm politikasının olduğunu gözler önüne seriyor.  Lüks tesislerin yanı sıra doğaya da sahip çıkarak turizm merkezleri haline gelebileceğimizi Erdek ve köylerindeki bu örnek politikalara bakarak görebiliriz.