Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvacık Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Ayvacık'ta kriterlerinize uyan 232 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvacık Otelleri Hakkında

Ülkemizin Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesi birçok medeniyetlerin, antik çağların izlerini görebileceğimiz bir ilçemizdir. Bu güzel ilçemizin tarihi özellikleri olduğu kadar da tadını keyifle çıkarabileceğimiz plajlara da sahiptir. İlçemiz tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Geçmişten günümüze gelen Athena Tapınağı'nda gün batımını izlemek adeta insanı büyüleyip nefesini kesiyor.

Bütün bu güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır. Ayvacık ilçemiz, tarihin dönüm noktasına sahip bu güzel ilçeyi daha yakından tanımayı isteyen turistler tarafından resmen turist akınına uğramış durumdadır. Son yıllarda artan turist sayısından dolayı da buradaki otellerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Bu otellerin sayısının artması yerli halkı da oldukça iyi etkilemiştir. Çünkü buradaki yerli halk geçimini büyük ölçüde balıkçılıktan sağlamaktaydı fakat son yıllarda Ayvacık'ın gelişmesiyle birlikte buradaki yerli halktan zengin olanları oteller açtı diğerleri ise bu otellerin ya belli başlı işlerinde görev aldı ya da otellerin yanlarına işletmeler, kafeteryalar açtılar. İşte turizmin gelişmesinin Ayvacık halkına etkisi de bu yönden olmuştur. Yani büyük anlamda iyi yönde etkilediği söylenebilir.

Ayvacık otelleri hem eşsiz doğası hem de yüksek hizmet kalitesi ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Siz de doğayla iç içe sakin, huzurlu ve mutl bir tatil için tercihinizi Ayvacık otelleri ve diğer tesislerinden yana yapabilirsiniz.

Mükemmel Bir Ayvacık Tatili

Günümüzde Ayvacık otelleri, değişen tatil anlayışımızla paralel olarak değişime uğramıştır. Değişen tatil anlayışımız;  bize tatilin sakin, dingin ve huzurlu olması gerektiğini söylüyor. Yani çok rağbet gören beldelerdense daha yeni yeni keşfedilen beldeler artık daha çok tercih ediliyor.

İnsanlar günlük hayatın o karmaşasından o kadar sıkılmış durumdalar ki gerçekten de tatili bir kaçış olarak görmeye başladılar. Bu kaçış onlar için olabildiğince sakin ve huzurlu geçmeli ki normal hayattaki o gerginlikleri üstlerinden atabilsinler. İşte tam da burada devreye Çanakkale ilçesinin Ayvacık ilçesi giriyor. Çünkü Ayvacık ilçesi gerçekten de böyle bir yer: sakin ve keşfedilmemiş.

Bir yanda masmavi deniz manzarası diğer yanda ise yeşilliklerle dolu bir taraf. İnsan tabi ki de böyle bir yerde olmak ister ama eğer  burası kalabalık olsaydı böyle bir yerde olmak isteyip istemediğini sorgulayabilirdi. İşte bu yüzden o doğallığın kendine has olan durumuyla birlikte sakinlik de isteniyor. Bunların ikisini de bünyesinde barındırmayı başaran Ayvacık otelleri, son zamanlarda bu sebepten dolayı çok tercih ediliyor. 

Yükselen Yıldız: Ayvacık Otelleri

Ayvacık hem tarihiyle hem de doğasıyla turistleri kendine çekmeyi başarmıştır. Sadece doğasının değil aynı zamanda tarihinin de oldukça renkli olması tercih edilme nedenlerindendir. Çanakkale çok fazla uygarlık görüp geçirdiği için gerçekten de Ayvacık'ı tarih sever insanlar da gelip görüyor. Yani Ayvacık aslında bir kültürel birikim beldesi de diyebiliriz.

Bu beldede çok fazla kültürden insan yaşamaktadır. Belki de bu durum da turistleri kendine çekmesinin sebeplerinden birisidir. Yani Turistlerin gerçekten de buradan da görüldüğü üzere Ayvacık otelleri tercih etmeleri için bir çok sebepleri vardır. Siz de sıradaki tatiliniz için tercihinizi Ayvacık otelleri arasında yapabilirsiniz. Uygun fiyata hayalinizdeki tatili gerçeğe dönüştürmek Ayvacık otelleri sayesinde mümkündür. Böyle bir tatil için ilk adımı hemen atın ve rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın.

Ayvacık Otelleri Sık Sorulan Sorular
Ayvacık'taki havuzlu oteller hangileri?
Ayvacık'ta havuzlu otellerden bazıları: Bungalow Hotel Crpdm, Atila Motel, İda Tur Motel. Tam liste: Ayvacık Havuzlu Oteller
Ayvacık'ta denize sıfır oteller hangileri?
Ayvacık'taki denize sıfır otellerden bazıları: Hotel O2, Özlem Motel Montenegro, Sahil Apart Pansiyon. Tam liste: Ayvacık Denize Sıfır Oteller