Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Didim Altınkum Pansiyon

Yükleniyor..
Di̇di̇m Altınkum'da kriterlerinize uyan 9 tesis bulundu.

Didim Altınkum Pansiyonları

Aydın’ın güzelliklerinden birisi olan Didim’in eşsiz bir parçası da Altınkum’dur. Adından da anlaşılabileceği gibi altın rengindeki kumlara sahip bu beldenin masmavi suları da denize girmek isteyenleri ilk anda kendisine çekiyor. Tertemiz, berrak bir suya sahip olan Altınkum’un denizi de en az kumsalı kadar ünlü. Didim Altınkum için en ideal tatil zamanı yaz aylarıdır. Kış mevsiminde de çok soğuk olmayan bölge yazın tam bir cennete dönüşüyor. Aile tatillerinin yanında Altınkum yeni evli çiftler için de mükemmel bir seçim. 

Didim Altınkum Nerede?

Aydın’ın bir ilçesi olan Didim’de yer alan Altınkum, yörenin en özel tatil alanlarından bir tanesi. Altınkum’a ulaşmak için öncelikle Didim’e gelmeniz gerekmekte. Sonrasında kalan 2 km gibi kısa mesafe için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Didim’e gitmek için şehirlerarası otobüs firmalarını kullanabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık 8 saat, Ankara’dan ise 9 saatte Didim’e ulaşmış olursunuz. Özel araç ile bu mesafeyi çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Didim Altınkum’a ulaşmanın bir başka yolu da uçak kullanmak. Bodrum-Milas ya da İzmir Adnan Menderes Havaalanı seçenekleriniz arasında bulunuyor. 

Didim Altınkum’da Ne Yapılır?

Öncelikle bu bölgede konaklamak için uygun Didim Altınkum pansiyonları arasından seçiminizi tamamlamanız gerekir. Temmuz ve Ağustos ayları yüksek sezon olarak sayıldığı için bu aylada mutlaka rezervasyon yaptırarak gitmeniz önemlidir. Altınkum’a kadar geldikten sonra yapılacaklar listesinin başında elbette masmavi suların tadını çıkartmak olacaktır. Su sporları da plajda sizleri bekliyor olacak. Deniz dışındaki zamanlarda ise Didim ve çevresi gezilebilir. Bölgenin sembolü olan Apollon Tapınağı, dev sütunları ile tam bir şahane. Antik çağlardan kalan en önemli eserlerden birisi olma özelliğini de halen koruyor. Altınkum’dan başka bir plaj istiyor iseniz Akbük Koyu’na geçebilirsiniz. Bafa Gölü Tabiat Parkı ise dokusu ile sizleri büyüleyecek. Altınkum’da yapabileceğiniz bir başka aktivite ise tekne turları. Günlük turlar ile civardaki koyları görebilirsiniz. Altınkum’a aileniz, arkadaşlarınız veya tek başınıza gelebilirsiniz, uzun uzun dinlenebilir, yazın en güzel günlerini yaşayabilirsiniz. 

Altınkum’da Ne Yenir?

Ege bölgesinin tamamında olduğu gibi Altınkum’da da deniz mahsulleri ve Ege otlarından hazırlanan yemekler sizleri bekliyor olacak. Dünya mutfakları arasında en sağlıklı seçimlerden birisi olan Ege mutfağı tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır. Yemeklerin pişirildiği zeytinyağı ise mucize özellikleri olan yağlardan birisidir. Altınkum’a kadar gelmişken buradan zeytinyağı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Restoranların yanında Altınkum’da eğlence mekânları da yer alır. Zevkinize göre bir tanesini seçebilir, Altınkum’un tadını çıkartabilirsiniz. Uygun Didim Altınkum pansiyonlar hem konaklama hem de damak zevki açısından son derece ideal mekânlardır.

Didim Altınkum Pansiyonları ve Fiyatları 

Didim Altınkum ailelere, çiftlere, tek başına tatil yapmak isteyenlere kısaca herkese göre bir tatil beldesi. Bu özelliğinin bir kısmını da geniş konaklama seçeneklerinden almakta. Didim Altınkum bölgesinde bulunan pansiyonlar ise daha ekonomik bir tatil yapmak isteyenler için en ideal seçeneği oluşturuyor. Didim Altınkum pansiyon fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterir. Pansiyonun denize yakınlığı, sunduğu hizmetler fiyatların değişmesine neden olur. Balayı için, aile tatili için ya da senenin yorgunluğunu atmak için Didim Altınkum’un güzelliklerinden faydalanabilirsiniz. Altınkum’un çevresi de gezilecek birçok nokta içerdiği için harika bir tatil geçirebilirsiniz. Tatilinizi Didim Altınkum’da yapmaya karar verdikten sonra konaklamak için bir yere ihtiyacınız olacaktır. Konaklamaya fazla ödeme yapmamayım diyorsanız ucuz Didim Altınkum pansiyonlar sizleri bekliyor.