Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Didim Altınkum Apart Otelleri - 2021 Didim Altınkum Apart Fiyatları

Yükleniyor..
Di̇di̇m Altınkum'da kriterlerinize uyan 9 tesis bulundu.

Yakın Konumlar

Didim Altınkum Apart Oteller 

Aydına bağlı bir ilce olan Didim, mutlaka gezip görülmesi gereken bit beldedir. Şirin olması ile ün şaşın bu belde, turizm acısından da önemli bir bel kemiğidir. Sahip olduğu cam gibi berrak denizi ve tertemiz oksijeni, bu beldenin ön plana çıkmasında önemli rol oynar. Özellikle yaz dönemlerinde hem Türkiye’den hem de dünyanın birçok farklı bölgesinden sayısız tatil sever bu bölgeye akın eder. Didim, gelen turistlerinden birçoğuna da kalıcı olarak ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle İngilizler, bölgeye yerleşen yabancı turistler arasında ilk sırada yer alır. 

Didim Genel Özellikleri

Didim, Akdeniz bölgesinde yer aldığı için yılın her döneminde ziyaret edilebilecek bir ilçedir. Güneşin etkisini hiç kaybetmediği bölgede yaz sezonu yoğun olarak yaşanmasına rağmen, kış sezonunda da ziyaretçilerini ağırlar. Türkiye’nin en eski yerleşim alanlarından birisi olan Didim, 400 kilometrelik bir alanda yer alır ve yaklaşık olarak da 77bin nüfusa sahiptir. Bu sayı yaz dönemlerinde gelen turistler ile birlikte iki üç katına çıkar. Özellikle yeni evlenen çiftlerin tatil için sıkça tercih ettikleri belde her mevsim balayı için gelen çiftler ile dolup tasar. 

Didim’e Gidenler Nereleri Gezmelidir? 

Bölgede yer alan Apollon tapınağı, Antik Yunan döneminden kalma eserlere sahip olan oldukça önemli bir tapınaktır. En eski dönemlere ait birçok yapıyı bugün ziyaretçilerine sunan bu tapınak, aynı zamanda dünya üzerindeki en büyük üçüncü tapınak olma özelliğine de sahiptir. 
Helen Roma dönemine ait en önemli kalıntılardan bir tanesi de bölgede yer alan Millet Tiyatrosu'dur. Dönemin mimarları inşa sırasında akustik özelliği göz ardı etmeyerek bu yapıyı olağanüstü bir akustik planı ile yapmışlardır. Dönemde aynı anda 5bin kişilik kapasiteye göre tasarlanan tiyatro, ikinci bir çalışma ile 15bin kapasiteye çıkartılmıştır. Didim’de yapılacak tatil sırasında tatilcilerin konaklayabileceği birçok seçenek yer alır. Didim Altınkum apart oteller fiyatları ile misafirlere oldukça rahat bir konaklama keyfi sunar.

Didim’e Hangi Mevsimde Gidilir? 

Didim, her dönemde tatil yapılabilecek bir ilçedir. Yaz sezonu en yoğun dönemlerini geçiren ilçe, kış sezonunda da oldukça ılık bir ortam sunar. İlçede yaz sezonu nisan ayında başlar, kasım ayına kadar devam eder. Burada amacı yazın tadını çıkarmak ve denize girmek olanlar nisandan kasım ayına kadar diledikleri tarihte gidebilirler. Yaz mevsiminde oksijenin en üst seviyede olmasının yani sıra bölgede nemin de yok denecek kadar az olması nedeni ile özellikle astım hastaları için oldukça güzel bir tatil beldesidir. Uygun Didim Altınkum Apart Oteller bölgede tatil için bulunan hem yerli hem de yabancı turiste oldukça ucuz fiyatlara konaklama fırsatından yararlanılıyor. 

Didim’e Nasıl Ulaşım Sağlanır? 

Didim, kara yolu ile Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilecek bir ilçedir. Ankara’dan özel aracı ile yola çıkan tatilciler yaklaşık 9 saatte Didim’e ulaşabilir. İstanbul’dan gelecek yolcular içinse ulaşım zamanı 8 saattir. Aydından yapılacak ziyaretler için 1.5 saat sonra Didim’e ulaşmak mümkündür. İzmir üzerinden gelinecek durumlarda Söke’yi geçtikten sonra Aydın ve Didim tabelalarını takip ederek de bölgeye kolay ulaşım sağlanabilir. 

Didim’de Kalınacak Yerler Nerelerdir? 

Didim, konaklama acısından oldukça zengin seçenekler sunar. Tatil yoğunluğunu kaldıracak kadar geniş konaklama imkânı medeni ile her yıl ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Ucuz Didim Altınkum apart oteller bölgede tatilini ucuza getirmek isteyenler için oldukça güzel bir seçenek olur.