Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

DİDİM ALTINKUM OTELLERİ

Yükleniyor..
Di̇di̇m Altınkum'da kriterlerinize uyan 11 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Didim Altınkum Otelleri 

Ülkemizdeki en şirin ilçelerden birisi olan Didim, Aydın il sınırları içinde yer alır. Turizm anlamında da büyük öneme sahip olan bu ilçe, sahip olduğu bol oksijen ve cam gibi görünüme sahip plajları ile eşsiz bir bölgedir. Özellikle yurtdışından her yıl sayısız turist bu bölgeyi ve ilçeyi ziyarete gelir. 400 kilometrekarelik bir alanda yer alan Didim, nüfusunda çok sayıda İngiliz vatandaşı bulundurur. Bölgede yer alan Didim Altınkum otelleri fiyatları da müşterilerin bu bölgeye yoğun olarak ilgi göstermesini sağlar. 

Didim İlçesinde Gezilecek Yerler

Didim, hafızalara kazınacak bir doğa güzelliğine sahiptir. Turistik anlamda ön plana çıkan bölge tarih anlamından da oldukça zengin kalıntılara ev sahipliği yapar.  Bütün plajları birbirinden ünlü olan Didim’de, gezilecek birçok farklı mekân bulunur. Bölgede en çok ilgi gören alanlardan bir tanesi Apollon Tapınağı’dır. Unesco tarafından da Dünya Miras Listesi’ne girmesi için gerekli çalışmalar yürütülmektedir.  
Roma döneminde inşa edilen Hellen Tapınağı, bölgede ziyaret edilmesi gereken bir başka yerdir. Roma imparatoru tarafından yaptırılan bu tapınak, tarihin en önemli kalıntıları arasında yer alır. Girişlerin ücretli olduğu alanda her yıl oldukça yoğun bir ziyaret gerçekleştirilir. Çoğunluğunu turistlerin oluşturduğu ziyaretçi grupları için bölgede hizmet veren uygun Didim Altınkum otelleri da oldukça kaliteli olması ile göze çarpar.  Antik kazıların sergilendiği Millet Müzesi de bölgede gezilecek diğer önemli alandır. Açık ve kapalı bölümlerden oluşan bu müze, tarih dönemlerinden kalan birçok tarihi eser niteliğindeki kalıntıya ev sahipliği yapar.

Didim Nerede Yer Alır?

Harita üzerinde Aydın’da yer alan Didim, Ege Bölgesinde yer alır. Bir kıyısı Ege Denizi’ne bağlı olan ilçe, Muğla ve Bafa Gölü ile komşudur.  Didim’in Ankara’ya olan uzaklığı 688 kilometre, İstanbul’a olan uzaklığı ise614 kilometredir. Aydın içinden de 100 kilometre sonra Didim’e ulaşılabilir. 

Didim’e Gidilecek En Uygun Zaman Hangisidir?

Didim, Ege bölgesinde bulunması nedeni ile her yıl yaz sezonlarını oldukça yoğun geçirir. Yılın büyük bir zamanında sıcak olan ilçe, kış mevsiminde de birçok ziyaretçiyi ağırlar. Yaz mevsim koşullarında sıcaklığın aşırı yüksek olması nedeni ile, ziyaret için tercih edilebilecek en ideal zaman ilkbahar ve sonbahardır. Denizin tam ısınıp soğuduğu zamana denk gelen bahar, mevsim geçişi olması nedeni ile tatilcilere oldukça rahat bir tatil yapma fırsatı sunar. Her mevsim hizmet vermesi nedeni ile bölgede her dönemde uygun bir konaklama adresi bulmak da oldukça kolaydır. Ucuz Didim Altınkum otelleri her dönem sunduğu uygun fiyatlar ile oldukça yoğun ilgi görür.

Didim’e Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Didim’e İzmir üzerinden kara yolu ile kolayca ulaşım sağlanabilir. İzmir’i geçtikten sonra beliren Aydın Didim tabelaları en kısa yoldan ziyaretçileri bu bölgeye ulaştırır.  Aydın içinden de Didim’e ulaşmak tahmini olarak 1.5 saattir. Muğla’dan ulaşmak isteyenler 130 kilometre sonra Didim’e giriş yapabilirler. Şehirlerarası otobüs firmaları, şehir içinden yılda birçok kez sefer düzenler. Özel araç olmadığı durumlarda bu otobüsler tercih edilerek güvenli bir şekilde ulaşım sağlamak da mümkündür.  Didim içerisinde bulunan birçok araç kiralama firması, kaliteli hizmetleri ile ilgi çeker. Kiralanacak bir araç ile tatil boyunca rahat bir şekilde Didim’i gezmek mümkündür.

Didim Altınkum Otelleri Sık Sorulan Sorular
Di̇di̇m Altınkum'daki havuzlu oteller hangileri?
Di̇di̇m Altınkum'da havuzlu otellerden bazıları: Dolphin Hotel Didim, Sacide Apart Otel, Dersim Aladin Hotel. Tam liste: Didim Altınkum Havuzlu Oteller
Di̇di̇m Altınkum'da denize sıfır oteller hangileri?
Di̇di̇m Altınkum'daki denize sıfır otellerden bazıları: Zeytindalı Apart, Hotel First Class. Tam liste: Didim Altınkum Denize Sıfır Oteller