Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Didim Altınkum Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Di̇di̇m Altınkum'da kriterlerinize uyan 4 tesis bulundu.

Didim Altınkum Balayı Otelleri

Hayatın belki de en yoğun ve koşturmacalı dönemlerinden biri, düğün hazırlıkları yapılan dönemlerdir. Yoğun geçen bu dönemin ardından, tamamen dinlenmeye ihtiyaç duyulan balayı seyahati, diğerlerinden çok daha özel olmaktadır. Her çiftin vazgeçilmez hayali olan balayı tatili, geleneksel bir meditasyon haline gelmiştir. Çiftlerin unutulmaz anlar yaşayabileceği balayı tatillerinde çiftlerin zevkine göre şık tasarımı ve konforuyla, fiyatları uygun Didim Altınkum balayı otelleri huzurun tadını çıkarma fırsatını balayı çiftinin ayağına getirmektedir. Balayı çiftlerine özel hizmet anlayışı belirleyen Didim Altınkum balayı otelleriyle hayatın en önemli tatili gerçekleşebilecektir.

Balayı Otelinde Aranan Özellikler

İdeal balayı otelleri çiftlerin zevk ve alışkanlıklarına göre değişmektedir. Dünyanın en lüks oteli olsa bile, çiftlerin tatil tercihlerine uygun değilse, keyifli bir balayı tatili sunamayacaktır. Balayı çiftinin isteklerini anlayıp, bu doğrultuda organizasyon yapan Didim Altınkum balayı otelleri söz konusu tatilin önemini bilmekte ve uzmanlaşmış hizmetler sunmaktadır. Balayı çiftine deniz, kum, güneş ve kültüre dair seçenekler sunarak, tatilin tam anlamıyla gerçekleştirilmesine de katkıda bulunmaktadır. Özgürce tatil yapma ve en önemlisi de tatilin istendiği gibi planlanmasını sağlayan Didim Altınkum balayı otelleri fiyatları ile özel, aynı zamanda çok yönlü bir dinlenme imkânı sunmaktadır. Böylelikle yeni evli çiftler, ömür boyu saklanacak ve asla unutulmayacak anılar biriktirmektedir.

Altınkum’a Dair Merak Ettiğiniz Konular

Ege’nin dünyaca ünlü plajları arasında yer alan Altınkum, Didim’in adeta yaz incisidir. Altın sarısı kumları ve türkuaz mavisi deniziyle göz kamaştırıcıdır. Mavi bayraklı Altınkum Plajında denize girilebilmekte, altın sarısı kumlarında güneşlenebilmekte ya da çeşitli su sporları yapılarak eğlenilebilmektedir.  Tatil sezonunda plajında boş yer kalmayan Altınkum, gece hayatı ve alışveriş olanaklarıyla da Didim’in merkezidir. Didim’in en fazla tercih edilen ve aynı zamanda hayran bırakacak bir güzelliğe sahip olan Altınkum, küçük bir tatil beldesi olsa da yaz aylarında oldukça kalabalıklaşmaktadır. Birçok şehir merkezine ve diğer tatil yörelerine oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Altinkum Yat Limanından kalkan gezi tekneleri, bütün gün çevre koy ve adaları dolaştırmaktadır. Bu yolculuklarla balayı tatilinin en eğlenceli aktivitesi gerçekleştirilebilecektir.
Didim Altinkum balayı otelleri de plajın hemen gerisinde, 50-100 metrelik bir mesafededir. Didim’de olması ve küçük bir yerleşim alanı olmasına rağmen Altınkum’daki balayı otel sayısı azalmamıştır. Aksine, beldedeki balayı otelleri sayısı oldukça fazladır. Yıl boyunca kaliteli hizmet veren ucuz Didim Altınkum balayı otelleri her bütçeye, en iyi hizmet ilkesini benimsemiştir. Pek çok balayı çiftinin tercih ettiği Didim Altinkum balayı otelleri, her sezon balayı çiftlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Altınkum Yöresel Lezzetleri

Balayı çiftleri için tadılacak pek çok yöresel ürün bulunan beldede,  yerli halkın yemiş dediği lop incirden almadan dönmek olmaz. Haftanın belirli günlerinde yörede kurulan yerel pazarlardan tarhana, sebze, meyve, salça, reçel ve şifalı otlardan, Altınkum merkezindeki mağazalardan alışveriş yapıp, hediyelik ürün, figür ve süs eşyalar da satın alınabilmektedir.

Altınkum’da Ne Yenir?

Ülkemizin yöresel yemeklerini en güzel temsil eden beldelerden Altınkum’da; tarhana ve kulak çorbası yemek listesinin en başında olmalıdır. Ara yemek olarak acılı güveç, tandır kebap, patlıcan kavurma, sarmaşık kavurması, ciğer sote veya etli nohut yahni  etseverlerin tercihleri arasındadır. Ek olarak yöreye has Çingene pilavı ve bulgur pilavını da yeni evli çiftler  mutlaka denenmelidir. Bu leziz yemeklerden sonra tatlı olarak peynir ve kaşık helvası, zerde, aşure, sütlaç ya da pelvize tatlısından yana kullanılabilmektedir.

Altınkum’a Nasıl Gidilir?

Aydın’a 105 km, Didim ilçesine 9 km uzaklıktaki Altinkum’a Didim’den kalkan araçlarla ulaşılabilmektedir. Altınkum’dan hareket eden şehir içi minibüslerle de Didim’e sorunsuz ulaşılabilmektedir.
Balayı tatilini, hayatın en önemli tatili olarak, adeta masala dönüştürebilmek için, tamamen balayı çiftine özel hizmet anlayışı belirleyen, çiftlerin konforu için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen Didim Altınkum balayı otelleri bolca dinlenip düğün yorgunluğunun atılacağı keyifli bir tatil için yeni evli çiftleri beklemektedir.